[MOC] SUPERCAR1 V6 PF RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MIAMI

[MOC] SUPERCAR1 V6 PF RC

#1 Post autor: MIAMI »

Witam serdecznie wszystkich,

Pozwolę sobie zaprezentować swój pierwszy SUPERCAR1 V6 PF RC.
Przygodę z LEGO zacząłem w dzieciństwie, ale po latach przerwy postanowiłem wrócić pół roku temu do tego miłego zajęcia z powodu braku interesujących gier na PS3. Mam zamiar stworzyć „garaż marzeń”, więc moje produkcje będą się tylko ograniczać do samochodów raczej sportowych.

Obrazek
ZDJĘCIE 1600px

SUPERCAR1 V6 PF RC dane techniczne:
NAPĘD: tylny za pomocą PF XL
SILNIK: V6 umieszczony z tyłu
SKRĘT: PF MEDIUM
SKRZYNIA BEGÓW: 4 biegi (do tyłu i do przodu)
ZAWIESZENIE: niezależne ( z tyłu około 1,5s; z przodu max 0,5s prześwit )
WYMIARY: 52s długość / 25s szerokość / 17s wysokość
WAGA: 1,5 KG

FUNKCJE: otwierane „lambo” doors, maska i klapa; 2 x 2 światła włączane za pomocą 2 switch; zdalnie sterowany

DODATKOWE INFORMACJE:
1) kierownica obraca się zgodnie z kierunkiem kół przy skręcaniu
2) tłoki w silniku pracują również kiedy mamy bieg w pozycji "N" czyli na luzie

OPIS: samochód jest prawie w całości konstrukcja własną, jedyna zapożyczona część to 4 biegowa skrzynia biegów ze strony SARIEL.PL, ale delikatnie zmodyfikowana w celu uzyskania wyższych prędkości ( zamienione zostały zębatki Z24 I Z8 miejscami z pierwszej pary ) oraz „input” jest po przeciwnej stronie natomiast „input” ze schematu zamieniłem jakby na „output” do silnika co pozwala poruszać się tłokom kiedy mamy bieg „luz”.

GALERIA
FILM
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 14:49 przez MIAMI, łącznie zmieniany 6 razy.

MrPyrek

#2 Post autor: MrPyrek »

Fajny. Nie przepadam za supercarami (za wyjątkiem Porshe ;-) ), więc tegoroczna nowość TLG również nie przypadła mi do gustu, ale ten wygląda fajnie. Ma groźny przód - wygląda jak szczęka z wysuniętą dolną częścią. Auto nie jest specjalnie duże, a zmieściłeś i XL i atrapę i skrzynię i sprężyny (choć w tego typu autach nie konieczne) - brawo. Drzwi jak w Lambo, tył jak w Ferrari i do tego zgrabne nadwozie. No i ten przód - z tymi lampami, zderzakiem i wlotem chłodnicy nadaje mu charakteru. Jest to jeden z nielicznych supercarów, który mi się podoba.

raczeqq

#3 Post autor: raczeqq »

bardzo mi sie podoba pod względem technicznym jak i estetycznym, ale te wystające kola, chodzi mi o te ze poza nadkola, troszkę mi sie nie podobają ;p

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Podoba mi się. Ładnie upchnięty, zgrabna sylwetka, fajnie ułożone przednie światła. Być może dałoby się założyć z przodu węższe koła i urozmaicić czymś dach kabiny (szyberdach?).

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Miguel »

Skoro napisałeś, że drzwi a'la Lambo Doors to liczyłem, że jednak otwierane będą tak jak w prawdziwym. I byłem bardzo ciekaw jak tego dokonałeś. Po obejrzeniu filmiku stwierdzam - drzwi a'la Mercedes SLS lub stary Merc Gullwing a to jest zasadnicza różnica. Mimo to bardzo mi się podoba bryła samochodu. Dość zadziorny jak na tak małe wymiary.

I podoba mi się rozwiązanie układu skrętnego (co dla mnie dalej jest czarną magią niestety).
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Kawał solidnego technica. Na plus nadwozie niestraszące zbyt dużą ilością dziur jak w tegorocznym supercarze.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#7 Post autor: m4rc1n »

Po pierwsze, to są drzwi typu gullwing, a nie lambo. Takie drzwi sam robiłem, o tutaj: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11652

Ale tak to nie ma się do czego przyczepić, może do tego, że każda para świateł ma osobnego switcha.
MOCs: 4
WIP: who cares?

MIAMI

#8 Post autor: MIAMI »

Dziękuję wszystkim za uwagi.
Fajny. Nie przepadam za supercarami (za wyjątkiem Porshe ;-)
Będzie w nast miesiącu; jest już 80% gotowy
ale te wystające kola, chodzi mi o te ze poza nadkola, troszkę mi sie nie podobają ;p
Wydaje mi się, że tu jest problem albo wystają albo są schowane, więc moim zdaniem wybrałem mniejsze zło.
urozmaicić czymś dach kabiny (szyberdach?).
Racja, ładniej by wyglądał z szyberem, trochę za duża ta powierzchnia dachu tylko już w sumie trochę części jest w następnym modelu, więc raczej będzie ciężko poprawić.
Ale tak to nie ma się do czego przyczepić, może do tego, że każda para świateł ma osobnego switcha.
Specjalnie zrobiłem 2; łatwiej by było z 1, ale tak mamy każde oddzielnie włączane; oczywiście dolne można zapalić tylko jak się górne palą a do tego jest symetrycznie przy silniku, więc wizualnie lepiej.
Skoro napisałeś, że drzwi a'la Lambo Doors to liczyłem, że jednak otwierane będą tak jak w prawdziwym. I byłem bardzo ciekaw jak tego dokonałeś. Po obejrzeniu filmiku stwierdzam - drzwi a'la Mercedes SLS lub stary Merc Gullwing a to jest zasadnicza różnica
Po pierwsze, to są drzwi typu gullwing, a nie lambo.
Ok są bardziej jak w mietku.
Ostatnio zmieniony 2011-07-07, 14:44 przez MIAMI, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: SUPERCAR1 V6 PF RC

#9 Post autor: dmac »

Świetny model! I nawet działa ;) .
W niektórych ujęciach sylwetką przypomina mi troszkę któryś z muscle carów marki Dodge (ten płaski dach, niska szyba i płaska maska). Nie podobają mi się nadkola z badyli, ale cóż - taki styl. Dobrze, że chociaż tych starych, falistych paneli nie użyłeś - te nowe, płaskie, wyglądają znośniej.
Gratuluję i życzę jeszcze lepszych modeli.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ