[Zawody] Cross-Country 2011

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

gen_leihy pisze:Czy ktoś z Warszawy, byłby chetny na beta-test takich zawodów w najblizszą sobote po południu?
Ja jestem chętny ale po weekendzie, w sobotę jadę na wesele... Zmontowalem prowizoryczne podwozie proste jak konstrukcja cepa, jutro będę na działce to potestuje w lesie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
lyyar
Posty: 263
Rejestracja: 2008-12-10, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

#17 Post autor: lyyar »

smyk pisze:Gorzej jak do finału dojdą 4 RC. Ale wtedy można head to head rozegrać.

Pytanie: czy na 750g+325g można użyć 3x medium?
Ja miałem plan zbudować sobie coś na 2 (dwóch) XL-ach - ale oczywiscie u nas zawsze są ograniczenia - więc juz nie mam żadnych planów
nothing 0%

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#18 Post autor: ManiekManiak »

Buduj, ale z masą dobij do 1500g i będzie malina.

Kto ma chwilę na sklecenie bryczki i chęć pojeździć w sobotę zapraszamy.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#19 Post autor: Chrupek »

Ja miałem plan zbudować sobie coś na 2 (dwóch) XL-ach - ale oczywiscie u nas zawsze są ograniczenia - więc juz nie mam żadnych planów
Jak zbudujesz coś na 2xlach, z bboxem, wiezami, skretem, pseudo kabina i systemem bumperow, to powinienes calować wlasnie 1500g. A jesli nie, to wzmocnisz troche podwozie garscia liftow i juz.
Buduj buduj:)
Sezon w pełni!

MrPyrek

#20 Post autor: MrPyrek »

Jakbyś zdążył do niedzieli 3dom coś niewielkiego sklecić, to może moglibyśmy zrobić niedzielne beta testy (w stanie poherbacianym) w Lasku Bielańskim ?

lyyar zbuduj - może można zmienić reguły później i nie wprowadzać żadnych ograniczeń oraz zobaczyć jak się będzie sytuacja rozwijała na kolejnych wyścigach. Jeśli będą duże rozbieżności i sporo maszyn, to można wprowadzić kategorie wagowe jak w boksie.
Ostatnio zmieniony 2011-07-06, 10:41 przez MrPyrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#21 Post autor: smyk »

Tak sobie liczę z wagą i rzeczywiście mało mocy jak na "szybkie" ściganie. Chyba, że ma być jedynie "szybciej niż w trialu" :)
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#22 Post autor: ManiekManiak »

2x XL na 1,5kg to mało? Nie będziemy palić gumy:) No i jednak jakieś nierówności są w planie, CC po asfalcie to jakoś nie wypada.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Zblj poza rozsypującą się Tatrą miał również malutkie i szybkie 4x4, jeździło to bardzo sprawnie.
MrPyrek pisze:Jakbyś zdążył do niedzieli 3dom coś niewielkiego sklecić, to może moglibyśmy zrobić niedzielne beta testy (w stanie poherbacianym) w Lasku Bielańskim ?
W stanie poherbacianym będę na pewno całą niedzielę bez dodatkowej herbaty :) Nie dam rady bo nie wiem, o której będę w Warszawie, pewnie dopiero wieczorem. Poniedziałek, wtorek czy później - chętnie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#24 Post autor: TT »

Mi się cała idea bardzo podoba.
Regulamin jest super, bo nic nie ogranicza. Jedynie zakłada proporcje masy do mocy co jest moim zdaniem bardzo poprawne, bo rywalizacja będzie bardzo równa. Poza tym gdyby nie ten zapis to ja zbudowałbym np. auto 2kg z 8XL i pewnie drugi taki by się nie znalazł i ni jak by się dało konkurować ze mną autem, które ma nawet 4XL.
Aha jeszcze jedno ograniczenie to fotel na figa technic :-) Przynajmniej w minimalny sposób wymusi budowanie czegoś przypominającego pojazd.
Co do zderzaków zapobiegających zakleszczeniom. Skoro regulamin ich nie narzuca, a jedynie proponuje/zaleca to nie warto w ogóle umieszczać taki zapis. Każdy sam oceni czy woli się z kimś zablokować czy woli użyć tej super broni która go przed nim ochroni.
Terminy... Ja osobiście preferuje ten sam weekend co zawody TrTr. Ze względu na to, że każdy wyjazd do Wawy to konieczność gospodarowania całego weekendu i zalania sporej ilości paliwa na drogę (ponad 600km).

Ogólnie fajnie, że się chłopaki zabieracie za te CC na poważnie. Liczę na to, a nawet jestem pewien, że po kilku/kilkunastu rajdach impreza ta będzie równie rozwinięta i popularna co TrTr.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

Ja na CC wstępnie się piszę. Jest lżejsze od TrTr, nie potrzeba budować pancernej ciężarówki, zawody nastawione są na fun. Nawet zwykłe tylnonapędówki z dyfrem dadzą sobię radę. Fajnie, że nie trzeba będzie budować samochodu który istnieje w rzeczyistości, można wymyślec coś własnego, co będzie bardzo dobrze się spisywało.
Niestety w tą sobotę wyjeżdżam i mnie nie będzie, bo z chęcią bym przyjechał i się z Wami pobawił :)
Jeżeli spotkanie byłoby za tydzień w weekend - przyjadę.
Jak dla mnie regulamin jest OK.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#26 Post autor: Fiołkowa Furia »

A czy w GDA w ten weekend jakiś przymiarkowy epizod tychże zawodów jest planowany? Bo jakbym w trialówce zmienił przełożenie to może by się nadała.
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#27 Post autor: Chrupek »

Nie będzie mnie w Gdańsku, więc nic nie zorganizuję.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: Mr.Z »

Jakieś konkrety na jutro? Gdzie, o której?

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#29 Post autor: ManiekManiak »

Plan jest jutro o 15 w Parku Szczęśliwickim. Pewnie będzie smażyło to na ławeczkach tych blisko mostku.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Oby smażyło, bo aktualnie jest oberwanie chmury.

ODPOWIEDZ