[MOC] Koparka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
seomid

[MOC] Koparka

#1 Post autor: seomid »

Koparka zostala zbudowana w 3h. Nie jest ona modelem zadnego istniejacego pojazdu. Nie byla na niczym nawet delikatnie wzorowana. Budowana z glowy.

Obrazek

Budowa przebiegala ladnie do czasu kabiny. Wiem ze to tylko estetyka ale i tak mialem z nia problem.
Przez rurki od pneumatyki musialem zrobic dziure w krzesle, i ogolnie z braku miejsca nie ma tam wnetrza, tylko jest namiastka.
Co do kabiny to nie wiedzialem czy ma byc tam dach, czy nie, wiec zrobilem bez.
Nastepnym problemem bylo posiadanie 2 silownikow i aktywatora, a w koparce trzeba by przynajmniej 4...
Wiec sie troche nagimnastykowalem zeby to wszystko dzialalo. A i tak dziala jak dziala...

Waga: 0,8 kg
Silniki: 0
Uzytych klockow: 917



To tyle.

Galeria (po upublicznieniu)


Deeplinki 1 - 7


No i film


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2011-07-18, 19:00 przez seomid, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Jedna rada: pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Jeśli nie masz czasu teraz zmniejszyć zdjęć i zaprezentować MOCa jakoś ciekawiej, to wstrzymaj się z tym. To nie wyścigi, nic złego się nie stanie jeśli pokażesz swoją koparkę za dzień czy dwa. Za to dużo złego się stanie jeśli dziś wielu forumowiczów zobaczy Twój temat, zniechęci się do niego i więcej tu nie zajrzy, bez względu na to co jeszcze tu dorzucisz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Zdecydowanie brakuje filmu by ocenić motorykę. Proporcje są ok ładnie to wygląda jeśli o to chodzi. Przy dłuższym wpatrywaniu się widać że ramie mogło by być delikatnie większe. No i wizualnie jest to liftingu bo ta jednak trochę straszy :)

6/10 bym dał :) jak na koparkę bardzo udane ustrojstwo.

Plus popieram to co powiedział sariel.
Ostatnio zmieniony 2011-07-18, 11:10 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Wizualnie ciężko oceniać, bryła wydaje się ok ale widać brak spójności kolorystycznej. Forma prezentacji - jakbyś dał chociaż jedno zdjęcie na początku opisu było już trochę lepiej. Przydałby się film bo to w końcu technic.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

seomid

#5 Post autor: seomid »

Film dodam razem z mniejszymi zdjeciami przed 20.
Brak spojnosci kolorystycznej wynika z braku duzej ilosci takich samych klockow.
Jednak i tak mi sie wydaje ze nie jest zle.

Za te zdjecia naprawde przepraszam. Macie racje. Niestety majac dobre lacze nie przyzwyczailem sie do roznic w predkosci wyswietlania zdjec vga, czy takich 2000x3000.
Trzeba zmienic nawyki.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

seomid pisze: Trzeba zmienic nawyki.
Trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy mają tak dobre łącza. Sam mam 24Mb ale szkoda mi BSa żeby wrzucać takie plakaty.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

seomid

#7 Post autor: seomid »

Normalne zdjecia i film juz dostepne. Poprawilem troche jakosc zdjec. Film jest dostepny rowniez w HD jednak nic to nie daje, bo nie ma co ogladac :)
Ostatnio zmieniony 2011-07-18, 19:00 przez seomid, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#8 Post autor: Żbik »

Są to chyba Twoje pierwsze kroki w dziedzinie koparek, więc za bardzo nie będę marudził. Ogólnie jest to sympatyczny modelik. Zastanawia mnie tylko po co pchałeś tam siłownik śrubowy, skoro na filmie nie widać żebyś go używał? Czy on w ogóle jest używany? Tu widać, że wieża się kiwa - raz, że brzydko to wygląda; a dwa, grozi połamaniem klocków. Żeby tego uniknąć trzeba obudować obrotnicę, na przykład tak.

seomid

#9 Post autor: seomid »

Tak, to moje pierwsze kroki w dziedzinie koparek. Ogólnie to została ona zbudowana w pierwszy dzień w którym w ogóle trzymałem pneumatykę w ręce.
Siłownik śrubowy jest ruchomy, na filmie go nie używam bo działa to wolno. Niestety jeszcze nie miałem więcej pneumatyki wiec nie moglem go sensownie zastąpić.
Wieża to tez mój pierwszy raz z obrotnicą, kombinowałem no ale nie chciało wyjść. Obiecuję ze w następnej koparce już się to nie powtórzy.

Teraz jestem w trakcie budowania mini ładowarki z takim ramieniem do łyżki po boku (tylko jednym), wiec możecie się spodziewać następnej masy błędów(których oczywiście staram się unikać).
Ostatnio zmieniony 2011-07-23, 19:52 przez seomid, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ