[MOC] Kapliczka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

[MOC] Kapliczka

#1 Post autor: bart »

Witajcie

Poniżej przedstawiam zdjęcia malutkiej budowli wykonanej w jeden wieczór ponad rok temu (trochę czasu leżakowała). Jest to moja pierwsza budowla prezentowana na forum LUGPolu. Do zbudowania tej kapliczki zainspirował mnie spacer z córką. Po drodze mijaliśmy właśnie taką kapliczkę otoczoną płotkiem i nieco zarośniętą różnoraką roślinnością. Nad minifigiem specjalnie się nie zastanawiałem - dodałem go, aby nie było za pusto. Galeria nie jest jeszcze upubliczniona, ale poniżej wstawiam bezpośrednie linki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam teraz trochę odpoczynku od roboty więc może w wolnej chwili dobuduję jeszcze otoczenie - drzewa wokół kapliczki. Proszę o konstruktywną ocenę/krytykę i ewentualne porady, co można poprawić.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

bart pisze:Nad minifigiem specjalnie się nie zastanawiałem - dodałem go, aby nie było za pusto.
A szkoda, bo zamiast niego lepiej wyglądałaby tu stara babcia niosąca kwiaty do kapliczki.
No i w kapliczce powinna chyba być figurka Matki Boskiej, albo innego świętego.
Sama kapliczka zrobiona fajnie. Użycie groszków sugeruje, że to polne otoczaki.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#3 Post autor: Deckard Cain »

Sympatyczna scenka, taka urokliwa mnie się podoba, choć wyrzuciłbym tego krzaka z przodu bo moim zdaniu ciut zagraca całość. Ludek wygląda niczym turysta który przyjechał na wakacje na wieś i pozuje na tle starej kapliczki do zdjęcia. A drzewa na pewno dodadzą uroku tej scence.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

Kapliczce zdałby się krzyż na daszku, acz nie jest obowiązkowy. Turyście może aparat wręczyć i torbę na ramię. Jak powiedziano wyżej musi być coś w kapliczce (krzyżyk lub figurka). Żółte groszki na płotku są "za nowe" jak na lekko obrośniętą już kamienną kapliczkę.
Pomysł fajny.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#5 Post autor: Szachistka »

Całkiem urokliwa kapliczka, ale brakuje mi tutaj czegoś w jej środku. Kapliczki zwykle nie są puste. Ten minifig trochę nie trzyma klimatu. Kapliczki kojarzą mi się z ciszą, skupieniem i spokojem, on mi do tego nie pasuje. Podoba mi się natomiast roślinność. Jest to na pewno bardzo zarośnięte miejsce, co nadaje wyjątkowy charakter. Sam pomysł jest bardzo dobry.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

Kurcze, jak wy patrzycie? :) Przecież w środku stoi krzyż: na białym jumper plejcie jest DBG round plate, round brick, brick 1x1 ze studami na dwóch bokach i do niego przyczepione kafle 1x1. Niech będę wiewiórką przez następny tydzień, jeśli to nie układa się w krzyż.

Dioramka jest ok, ale moim zdaniem dużo lepiej by się prezentowała jako fragment większej całości. Wówczas szczegół w postaci całkiem fajnie zarośniętej kapliczki byłby bardzo smakowity.

Aha, dach mi się szczególnie podoba, nie wiem czemu :)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#7 Post autor: bart »

W środku kapliczki rzeczywiście jest krzyż - nie wydał mi się niewłaściwy, bo parę razy kapliczki z krzyżami widziałem. Odnośnie uwag Zgrredka to wydawało mi się, że jakiś przechodzień może po prostu zatrzymać się przy tej kapliczce (stąd brak skupiania szczególnej uwagi na minifigu), jeśli zaś chodzi o figurkę świętego wewnątrz to rozważałem tą możliwość, ale do tej skali najlepiej wpisuje się "microfig" jak np. statuetki z trzech pierwszych serii minifigurek, a on zupełnie nie pasuje mi klimatem.

Kapliczkę cały czas trzymam. Nie rozkładam jej właśnie z tego powodu, że ładnie wpasowuje się w koncepcję dodatkowej ozdoby w większych konstrukcjach i jest stosunkowo uniwersalna - pasuje zarówno do teraźniejszości, jak i konstrukcji, które można zakwalifikować do "oddechu historii".

Wszystkie Wasze uwagi są cenne, więc jak będę stosował tą konstrukcję w czymś większym zapewne jeszcze się jej przyjrzę.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Zauważyłem, że jest tam krzyż, ale figurka byłaby lepsza, bo jest bardziej powszechna.
bart pisze:jeśli zaś chodzi o figurkę świętego wewnątrz to rozważałem tą możliwość, ale do tej skali najlepiej wpisuje się "microfig" jak np. statuetki z trzech pierwszych serii minifigurek, a on zupełnie nie pasuje mi klimatem.
Myślałem o figurce zrobionej z klocków. Zrobiłem taką kiedyś przy okazji kościoła do KZ 2010, ale niestety zdjęcie wyszło nieostre i nie ma go w galerii.
Składała się z tych trzech klocków:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ten żółty włożony do góry nogami i wystaje tylko płaski koniec.

ODPOWIEDZ