8485 Control Center II

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Pietruszka

#16 Post autor: Pietruszka »

Pozwolę sobie jeszcze tylko dopisać kilka słów o pudełku, którego cały czas jestem szczęśliwym posiadaczem. Krótko i na temat : wykonane z twardej tektury z otwieraną do góry klapą , w środku znajduje się plastikowa wytłoczka na klocki.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Mam pytanie - czy ten panel jest w stanie zasilać silniki RC (dawać im te 9V przez dłuższy czas), czy nie?

Bo np. RCX jest podobno za słaby i nie zaleca się nim napędzać RC (zasilacz obciążony powyżej możliwości może się spalić?), a z kolei zwykły transformator od kolejki 9V jak najbardziej.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
[/fade]
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Takie ograniczenie dotyczy tylko RCX, który ma ograniczenie na wyjściu do 500 mA (wiem, niefachowo to nazywam :) ). Nic się nie spali, po prostu silnik RC zasilany z RCX nie będzie działał z pełną mocą. Z tego samego powodu zresztą nie zaleca się podłączania silników NXT do RCX.
Ostatnio zmieniony 2007-05-31, 16:39 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#19 Post autor: Darek Mróz »

Mam pytanie - czy ten panel jest w stanie zasilać silniki RC (dawać im te 9V przez dłuższy czas), czy nie?
Panel od CC posiada wewnętrzny ogranicznik prądu, który przy większym obciążeniu silnika odcina zasilanie na wyjściu. Nie zauważyłem, aby ograniczał pobór prądu, po prostu odcina zasilanie. Trwa to kilka sekund, po czym napięcie jest na nowo załączane. Można więc zasilić silniki RC, ale obciążenie ich spowoduje, że pod obciążeniem będą wyłączne i włączane przez CC, a to chyba nie jest pożądany efekt działania :).
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
jaymzwlkp
Posty: 36
Rejestracja: 2010-03-11, 21:26
Lokalizacja: Poznań

#20 Post autor: jaymzwlkp »

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu- wreszcie po chyba 2 latach polowań na niego- kupiony za 300zł :-) Model zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i nie przypuszczałem, że aż tak bardzo będzie bawialny.
Jedyne małe modyfikacje jakie dokonałem po 10min zabawy, to dodanie dodatkowych gumek na napędzie śmigła i dodanie małej podpórki aby model wisiał cały czas w powietrzu. W planach jest dodanie fibre optic :-)
:-)

ODPOWIEDZ