[MOC] Dead Space

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Dead Space

#1 Post autor: Havoc »

Dead Space to jeden z najlepszych horrorów w jakie kiedykolwiek grałem (a grałem w wiele).
O ile druga część jest już nastawiona na akcję, o tyle pierwsza miażdży klimatem. Jesteśmy inżynierem zdanym tylko na siebie, oddzielonym zaraz na początku od niewielkiej grupki sprzymierzeńców. Przemierzamy pokłady wielkiego statku kosmicznego opanowanego przez necromorphy (zainfekowana ludność). Opis całej fabuły zająłby zbyt wiele czasu więc krótko - jest mrocznie, przytłaczająco, przerażająco. Polecam wszystkim :) Od czasu tej gry kołysanka Twinkle twinkle little star powoduje u mnie ciarki.
Dodatkowo pod koniec gry słychać jak ktoś śpiewa tę kołysankę i echo idzie po korytarzach. Brrr. Pomimo zaprawienia w boju musiałem często robić pauzę, żeby nie zwariować :)

W sumie nie jest to jako taki MOC tylko scenka zainspirowana tapetą z gry:
(klik nieco powiększa fotkę)
Obrazek

A tu inspiracja:
Obrazek

Ponieważ zrobienie tej fotki zajęło masę czasu i wymagało tysiąca ujęć dorzucam jeszcze 2 zdjęcia. Może nie różnią się zbytnio od głównego ale wyszły dobrze, a to w tym wypadku sukces :)
Obrazek Obrazek

Oprócz 2 części gry (i 3 w drodze) są jeszcze 2 filmy animowane, inne części gry na platformy przenośne oraz film (podobno w przygotowaniu).

A tu jeszcze filmik promujący pierwszą część gry: (również nieźle ryjący psychikę ;) )
http://www.youtube.com/watch?v=pf39bQ2nMz8

Conrack1410

#2 Post autor: Conrack1410 »

Gra jest niezła ale bez przeblyskow geniuszu .. Powiedziałbym także , ze owszem ma klimat ale czy jest straszna? Zdecydowanie bardziej czuć klimat grozy w grach takich jak Silent Hill 2 czy AvP 2.

Co do pracy, efekt bardzo interesujący

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

MOC fajny i rewelacyjnie sfotografowany. Gra - jak dla mnie straszliwe rozczarowanie. Pięć minut Dooma 3 ma więcej klimatu niż wszystkie Dead Space'y do kupy.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Sariel pisze:Gra - jak dla mnie straszliwe rozczarowanie. Pięć minut Dooma 3 ma więcej klimatu niż wszystkie Dead Space'y do kupy.
No to troszkę inne klimaty. Jak dla mnie pierwsza część Silent Hilla była nie do pobicia ale pierwszy DS jest zaraz za nią. Być może to po prostu kwestia oczekiwań.
Sariel pisze:MOC fajny i rewelacyjnie sfotografowany.
Dzięki, miło to słyszeć po udręce jaką przeszedłem z tymi fotkami. Nie mówiąc już o 'otoczeniu', które musiałem stworzyć na ich potrzeby.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

Praca świetna, jednakże gra nie powala. Beznadziejne sterowanie zniechęciło mnie całkowicie po godzinie. Dwójkę ukończyłem i przypadła mi do gustu. :)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

Gry nie znam i raczej nie poznam.... a MOC troszkę dziwny... nie przemawia do mnie :( muszę zmienić towar ;)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#7 Post autor: Scrat »

Fajne zdjęcie. Chciałbym to zobaczyć bez efektów, ale coś mi mówi, że cała magia tej fotki może przez to gdzieś ulecieć ;)

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Scrat pisze:Fajne zdjęcie. Chciałbym to zobaczyć bez efektów, ale coś mi mówi, że cała magia tej fotki może przez to gdzieś ulecieć ;)
Dzięki. I niestety masz rację - dokładnie tak właśnie będzie. Ale opisać zawsze można w razie czego ;)
Piotrek builder pisze:Beznadziejne sterowanie zniechęciło mnie całkowicie po godzinie.
Mnie na początku też ale można się przyzwyczaić, a potem nawet stwierdziłem, że jest zupełnie niezłe :)

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#9 Post autor: Junior »

Pięknie oddałeś klimat gry tym zdjęciem :D W 2gą część nie grałem, ale jeśli jest choć w połowie tak dobra jak jedynka to sięgnę po DS2 :)
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Nie znam gry, więc niewiele mogę tu napisać... zdjęcie ładne, owszem, ale proszę o pokazanie MOCa bo na tym to ani jednego klocka nie widać :)

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:Nie znam gry, więc niewiele mogę tu napisać
Po prostu porównaj efekt na fotce i na tapecie :)
Jerac pisze:proszę o pokazanie MOCa bo na tym to ani jednego klocka nie widać :)
Sufit zrobiony z plates i slopes widać jak na dłoni ;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Twoje zdjęcie jest nawet lepsze od twojej inspiracji. Rozmycie postaci daje świetny efekt; nie jest tak oczywiste jak na fotce. Nie dawaj zdjęć tych postaci w realu, bo czar pryśnie.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Bardzo klimatyczne zdjęcie - na pierwszy rzut oka miałem problemy, żeby rozpoznać, gdzie jest oryginał, a gdzie MOC.

Havoc

#14 Post autor: Havoc »

zgrredek pisze:Twoje zdjęcie jest nawet lepsze od twojej inspiracji. Rozmycie postaci daje świetny efekt; nie jest tak oczywiste jak na fotce.
KUKUS pisze:Bardzo klimatyczne zdjęcie - na pierwszy rzut oka miałem problemy, żeby rozpoznać, gdzie jest oryginał, a gdzie MOC.
Dzięki! :)
zgrredek pisze:Nie dawaj zdjęć tych postaci w realu, bo czar pryśnie.
Absolutnie. To jak pokazywanie w filmach sci-fi materiałów making of..., potem nie chce się już oglądać :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Gry nie znam i nie chcę poznać. Ale zdjęcie fajne :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ