[MOC] Car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

[MOC] Car

#1 Post autor: Filus »

Witam. Chciałbym pokazać mojego MOCyka relaksacyjnego. Nie jest to może jakieś cudo, sam nie jestem zadowolony z tego, co zbudowałem, ale stwierdziłem, że skoro już go zbudowałem, a inni użytkownicy też pokazywali różne swoje twory, to i ja nie będę gorszy;p.
Obrazek

Autko nie jest zbytniej urody. W zasadzie jedynie z kształtu i wyglądu przodu jestem względnie zadowolony. Reszta auta jest mniej, lub bardziej pokraczna. Co to ma?

Z technicznego punktu widzenia posiada on 6 biegową skrzynię biegów (zaadoptowałem do niego skrzynię z 8448 z niewielkimi zmianami). Do tego otwierane drzwi, klapy przednią i tylną silnika. Zespojone z napędem atrapę silnika V14 (a co;p). Za napęd autka odpowiedzialny jest XL, za skręt M. Autko jest niezależnie zawieszone. Jako smaczek są dodane światła przednie, jednak nie wyszło mi to zbytnio, bo posiadam tylko jeden komplet światełek, a chciałem by świeciły oba przednie reflektory, więc umiejscowiłem światła centralnie między nimi. Nie wygląda to zbytnio realistycznie...
Obrazek

Ogólnie uważam tego MOCa za nieudanego. Pierwszym problemem jest fakt, że nawet jedynce, czy dwójce potrafi chrupnąć w zębatkach. Jeździć jeździ, ale za dużego przebiegu nie miał (bałem się o klocki, jak co chwile coś przeskakiwało w napędzie). Wyszedł tutaj mój brak doświadczenia z supercarami - nie miałem na żywo z żadnym styczności - więc nie przypuszczałem, że ta skrzynia będzie chrupać.
Drugim problemem jest sama bryła, która zwłaszcza z boków za kabiną jest nad wyraz dziurawa - wynika to z tego, że po prostu nie mam więcej paneli w kolorze czerwonym, a nie chciałem dodawać jakichś udziwnień w postaci mozaiki kolorów. Podobnie sprawa ma się z nadkolami. Większość autek na bricku za nadkola daje fleksy - patent chyba ściągnięty z 8070, ale jako, że ja takowych w kolorze czerwonym praktycznie nie posiadam (poza tym co widać), to i trudniej mi było cokolwiek tutaj wyczarować. Tyle, nie ma bardzo tutaj co dodawać. Autko i jego powstanie było impulsem nie był jakoś specjalnie skalowany, był budowany czysto na oko. Pokazuję go, choć zdaję sobie sprawę, że na pewno w obecnych standardach nie błyszczy on w ogóle. Ciężko byłoby mi coś poprawić, bo autko zostało już rozebrane.

Kilka fotek:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I galeria, gdzie jest parę fotek więcej.

PS. Dla spostrzegawczych - wiem, że brakuje lusterek - zorientowałem się, że brakuje tego detalu kiedy już wrzuciłem fotki na bricka i było już za późno, by zrobić nowe, bo autko leżało już w częściach.

Pozdrawiam. F

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Fajne fotele z 8297, też miałem kiedyś takie (lekko zmodyfikowane) w trialówce :)

V14 to dość oryginalny układ :P

Nie podoba mi się cały czarny tylny zderzak, nie pasuje do sportowego auta. Dach chyba trochę zbyt wysoki, zaburza proporcje, które poza nim są ok.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#3 Post autor: Junior »

Za długa maska powoduje wznios szyby jak w tirze... i to psuje efekt, nawet bardzo. Poza tym całkiem interesujące autko. O ile V14 jest bardzo oryginalnym układem tak W8 byłoby IMHO bardziej naturalne i chyba ciut lepiej wpasowałoby się w samochód.
Always look on the bright side of life...

MIAMI

#4 Post autor: MIAMI »

fajny amochód chyba do bicia jakiegoś rekordu ... ale ja bym sie troche bał o życie kierowcy, przy takiej mocy z silnika V14 przednia szyba pod takim kątem może wpaść do środka :-) i chyba bym zmienił jeszcze ten "dyfuzor" z tyłu tzn zabudowal go trochę albo zmienił kolor zewnętrznych klocków na czerwony

P.S. nie masz może danych o spalaniu ?
Ostatnio zmieniony 2011-08-09, 13:55 przez MIAMI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Ciężko będzie z przeróbkami, bo samochód już dawno w powijakach jest;p. Co do spalania, można spekulować. Jeżeli przeciętnie silnik V8 spala ok. 16 litrów benzyny, to V14 mógłby spalać około około 30 - 40. Ciężko powiedzieć;p.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Co do spalania to się nie zgodzę. Silnik V6 3,5 L spala w mieście ok. 15 - 16L/100km, natomiast V8 5.7L ok 17L/100km Nie jest to proporcionalne. Co do samochodu to do swoich gabarytów ma za małe koła. Na oko powinien mieć takie.
Jak juz wspomniano maska za długa i ogółem za wysoki jest. Powinieneś dać niższe fotele i tym samym opuścić linię dachu, bo niestety wygląda to jak po czołowym zderzeniu ze ścianą.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

Waler93 pisze:Na oko powinien mieć takie.
Wszystko pięknie, ale ja tych kół nie posiadam, więc wybrałem takie, które miałem i mniej więcej pasowały.

Co do spalania, zależy, jak się jeździ. Ja jeżdżę Fabią 1,2 w benzynie (tak, wiem - badziew;p), normalnie w lato spala 6-7 litrów. Co nie oznacza, że nie mogę jej zmusić do spalania 12 litrów na stówkę. Dane spalania V8 wziąłem z silników Audi bodaj. Zresztą, nie ma co dywagować nad silnikiem fantazyjnie wsadzonym do tego samochodu. Co do bryły - mówiłem przecież, że nie byłem z niej zadowolony - wiem, że jest brzydki...
Po prostu chciałem pokazać, co sobie zbudowałem, a że w końcu mam swój własny aparat - to i prawdopodobnie częściej będę takie coś robić, no chyba, że mi admin powie, że mam z fotkami takiego g... nie wyskakiwać na forum.
Pozdrawiam. F.

ODPOWIEDZ