7049 Alien Striker

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

7049 Alien Striker

#1 Post autor: KUKUS »

7049 Alien Striker

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Alien Conquest
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 42
Liczba figurek: 2
Cena: 17-20 zł (allegro)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Na wstępie pragnę podziękować m4rc1nowi i Dronce za pomoc w nabyciu tegoż zestawu oraz rh za udostępnienie zdjęć. W moim odczuciu jest on jednym z najlepszych z całej serii, należącym do grupy tzw. "must-have".

PUDEŁKO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pudełko jest niewiele większe od impulsu. Na przodzie widnieje ilustracja przedstawiająca dzielnego żołnierza odzianego w super-mega-fajny kombinezon i celującego swoim niezwykle zaawansowanym technicznie pistoletem laserowym w aliena. Na jednym z boków pudełka znajduje się zdjęcie obydwu minifigurek oraz kasku w skali 1:1. Ciekawostką jest natomiast fakt, iż z tyłu nie ma żadnych ilustracji - tylko napisy w kilku językach ostrzegające wszędobylskie dzieciaki przed połykaniem małych elementów. Mi to na szczęście (raczej) nie grozi.

ZAWARTOŚĆ
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Esencja zestawu. Warto zwrócić uwagę na osobno pakowaną główkę kosmity.

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Instrukcja jest na wpół złożona. Pierwsza strona to powtórka ilustracji z pudełka. Następne pokazują, jak należy segregować części, złożyć ludziki oraz statek aliena. Po spisie elementów można zobaczyć niewielką reklamę serii oraz lego club.

LUDZIKI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W zestawie otrzymujemy 2 ludziki: Alien Trooper'a oraz ADU pilot. Nie oszukujmy się, to 2 główne powody, dla których nabyłem ten zestaw :>

Zacznijmy od aliena. Ten żabo-podobny stwór nie jest zbyt inteligenty - potrafi jedynie wykonywać rozkazy i niszczyć, co mu się nawinie pod ręką. Taka podstawowa jednostka bojowa obcych, z profilu wyglądająca jak space-dresiarz. Jego zadaniem jest wyszukiwanie ofiar i dostarczenie ich mózgów statkowi-matce, żeby podładować galaktyczne baterie. Wszyscy alieni podlegają rozkazom naczelnego dowódcy Hypaxxus'a-8.
Od strony technicznej nasz minifig jest idealnie skonstruowany. Tors zawiera pojedynczy, ale jakże szczegółowy nadruk. Nóżki to prawdziwe cacko (zwróćcie uwagę na podwójny nadruk na pasie)! W sumie trooper kojarzy mi się z taką jedną starszą panią, z którą miałem laboratoria - pewnie to przez ten wydłużony uśmieszek...

Nasz drugi minifig należy do grupy ADU (Alien Defense Unit), którego zadaniem jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Wyposażony w nowoczesny pistolet laserowy stanowi nie lada wyzwanie dla naszego ufoka. Ale oprócz solidnego sprzętu błękitny obrońca ma coś jeszcze - inteligencję!
Podobnie, jak wiele figurek ostatnio wyprodukowanych przez Lego, również i ADU Pilot posiada obustronną główkę - wyrażającą pewność siebie i nowy wyraz zdziwienia - jakby chciał się zapytać "jak to zabrakło amunicji?!". Przewspaniały tors i dopieszczone nóżki wieńczą to arcydzieło.

Obrazek
Warto również zwrócić uwagę na bolec w głowie ludzika, w którym już nie znajduje się znaczek podobny do logo mercedesa - nie ma żadnej dziurki! (czyżby zabezpieczenie przed wyssaniem mózgu przez obcych?)


ALIEN AIRCRAFT
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Statek aliena to bardzo prosta i szybka do zbudowania konstrukcja, ale nie wygląda źle. Może nieco inaczej ulokowałbym skrzydła. Klocki, z których składa się pojazd wydają się użyteczne. Szczególnie jestem zadowolony z fioletowych i tych przezroczystych, niebieskich groszków, imitujących silniki. Zresztą statek i tak jest tylko miłym dodatkiem do zestawu ;)

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Obrazek
Nie wiele tego, ale zawsze coś - fioletowy i przezroczysty groszek, dźwigienka i biała szybka.

CIEKAWE ELEMENTY:
Obrazek
Głowa aliena, kolorowe groszki, kask członka ADU, nowy pistolet oraz garść skosów.

DODATKI:
Obrazek Obrazek Obrazek
Alien i nowi kumple.

Obrazek Obrazek
Jak to niewiele trzeba, żeby scenka nabrała całkiem nowego znaczenia :> ?

Obrazek

PODSUMOWANIE
7049 to jeden z najciekawszych zestawów całej serii - zarówno pod względem zawartości, jak i ceny. Bo kto by nie chciał niesamowitego aliena albo perfekcyjnie wykonanego członka ADU? A do tego otrzymujemy niewielkie latadełko - proste, ale ładne, składające się z dość interesujących części. Wadą zestawu jest to, iż obrońca minifigów posiada tylko jeden pistolet - nie obraziłbym się, gdybym otrzymał drugi zapasowy. Realnym konkurentem Alien Strikera jest 7050 - zestaw niewiele droższy, ale posiadający za to dużo większy asortyment.

OCENA
  • ZA:
    + nowy pistolet
    + ciekawe części
    + wysoka bawialność
    + cena
    ++ alien
    +++ członek ADU
  • PRZECIW:
    - tylko jeden pistolet

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

- tylko jeden pistolet
Ale za to jaki. Scenkę z Mass Effecta można zrobić (zwykle gram szturmowcem albo inzynierem). TLC ostatnio ma dobre pomysły, jednak ciągłe produkowanie nowych alienowskich główek etc zaczyna być ciężkie, jeśli chce się zebrać wszystko. Z tej serii warto mieć głównie ludziki, tripod wydaje się być klimatyczny, reszta wygląda dobrze, jednak jest taka jakby...Agentowska. Te ciężarówki z lądującymi samolotami, helikopter...hm xD

Stateczek rzeczywiście całkiem spoko. I daje dużo ciekawych kolorków.

Te nowe główki...dziwna sprawa. Od jakiegoś czasu przechodzimy kolejną ewolcuję - od łysoli, poprzez dziurołowych po wklęsłogłowych. Najwyraźniej dzieci już nie połykają buziek xD

Recenzja bardzo fajna, zdjęcia porządne, ostatnio dajesz od siebie strasznie dużo Kukusie. Cóż cię tak napędza? Legorade? Legg Bull? Póki możesz, dziel się z nami swymi przemysleniami, recenzjami fajnych zestawów i mocami :)

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Nie zgodzę się. Zestawem must have jest zestaw z samochodzikiem- ma o wiele lepsze części i ładniejszego kosmitę (o ile te pokraki można nazwać ładnymi :D )

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Kosmita jest uroczo-obrzydliwy. Nie zapoznałem się z opisem serii ale jak dla mnie wygląda on na takiego gangstera-cwaniaczka, co najmniej szczebel wyżej niż kosmita z 7050, ten drugi raczej wygląda mi na szeregowca.

Zestaw prosty ale wart tych kilkunastu złotych, głównie ze względu na figurki.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Piterko pisze:Recenzja bardzo fajna, zdjęcia porządne, ostatnio dajesz od siebie strasznie dużo Kukusie.
Cóż mogę powiedzieć - staram się :) Ale dość już tego dobrego, czas wziąć się za budowanie a nie ciągłą obróbkę zdjęć ...
Piterko pisze:Cóż cię tak napędza? Legorade? Legg Bull?
Same klocki są już wystarczającą motywacją :> Ale ja tak mam, że najpierw jest faza na budowanie, a potem na prezentowanie powstałych prac...
lordofdragonss pisze:Zestawem must have jest zestaw z samochodzikiem- ma o wiele lepsze części i ładniejszego kosmitę (o ile te pokraki można nazwać ładnymi :D )
Kwestia gustu. 7050 posiada więcej ciekawych elementów, ale jest droższy. A mi figurki ADU oraz aliena wystarczą :>
3dom pisze:Nie zapoznałem się z opisem serii ale jak dla mnie wygląda on na takiego gangstera-cwaniaczka, co najmniej szczebel wyżej niż kosmita z 7050, ten drugi raczej wygląda mi na szeregowca.
Według tego co piszą na stronie Lego, kosmita z 7049 jest zwykłym szeregowcem, natomiast jego koleżka z 7050 to już kategoria wyżej (pilot).
3dom pisze:Zestaw prosty ale wart tych kilkunastu złotych, głównie ze względu na figurki.
Jestem podobnego zdania :>

ODPOWIEDZ