8805 Minifigures Series 5

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

8805 Minifigures Series 5

#1 Post autor: nori »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

8805 Minifigures Series 5

Seria: LEGO Minifigures
Kolor: morski
Rok premiery: Lipiec 2011

BrickLink, Brickset


__________________________________________________________________________________

Oficjalna numeracja (wg instrukcji) i nazwy (wg http://minifigures.lego.com).

01 - Graduate -
02 - Gladiator -
03 - Royal Guard -
04 - Ice Fisherman -
05 - Cave Woman -
06 - Lizard Man -
07 - Zookeeper -
08 - Lumberjack - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=199797#199797]Polip[/URL]
09 - Small Clown -
10 - Fitness Instructor -
11 - Detective -
12 - Evil Dwarf -
13 - Boxer - Polip
14 - Egyptian Queen -
15 - Gangster -
16 - Snowboarder Guy -


__________________________________________________________________________________
1) Pudełko i woreczek

Kartonowe opakowanie zbiorcze, dokładnie tak jak w przypadku poprzednich serii, zawiera 60 woreczków, w tym trzy pełne serie minifigurek. W każdym znajdziemy jedną figurkę wraz z akcesoriami, niestety, brak jakichkolwiek części zapasowych.
Każda z serii utrzymana była w określonej otoczce kolorystycznej, w przypadku serii piątej jest to jasny kolor niebieski, zwany potocznie bodajże „morski”.

Obrazek

Obrazek

Porównanie kolorystyczne poszczególnych pudełek:

Obrazek

Forma pojedynczych saszetek nie zmieniła się od serii pierwszej, nadal każda figurka zapakowana jest w osobny woreczek wykonany z nieprzezroczystej, dość sztywnej folii. Niestety, kodów kreskowych pozwalających na łatwą identyfikację zawarości brak, gdy chcemy zdobyć określoną figurkę, muszą wystarczyć słabo widoczne wypustki na dolnym zgrzewie (karty kodów póki co brak) albo standardowe macanie.

Obrazek Obrazek

Obrazek


__________________________________________________________________________________
2) Instrukcja

W każdej saszetce znajdziemy małą „instrukcję” w formie pojedynczej kartki. Po jednej stronie otrzymujemy indeks figurek, wraz z numeracją oraz polami do zaznaczenia które już posiadamy w kolekcji, druga strona to poglądowy schemat jak złożyć ludziki.

Obrazek Obrazek


__________________________________________________________________________________
3) Ludziki

Szesnaście ludzików z serii piątej prezentuje się nadzwyczaj udanie, pokusiłbym się o stwierdzenie, że brak tu swoistego „nurka”. W tej ferajnie otrzymujemy zarówno nowe ludziki (np.: Graduate), jak i w pewien sposób nawiązujące do regularnych serii LEGO (np.: Evil Dwarf) czy też wcześniejszych serii minifigów (np.: Small Clown, Cave Woman). Standardowo, nie zabrakło mocnej ekipy sportowców. Także pod względem akcesoriów otrzymujemy zarówno elementy już wcześniej spotykane (np.: wąż, broń, radiomagnetofon, lupa), jak i całkiem nowe (np.: małpka, siekiera, ciasto).
Znanym od pierwszej serii problemem jest chińska jakość, choć odnoszę dziwne wrażenie, że obecna seria, pod tym względem, prezentuje się troszkę lepiej. Choć może po prostu zacząłem się przyzwyczajać?

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami oraz tworzenia minirecenzji poszczególnych figurek!
Ostatnio zmieniony 2011-10-08, 13:44 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Kolejna świetna seria, rzeczywiście nie ma tu słabych figurek. Całej kompletować nie będę ale na pewno sprawię sobie gangstera i drwala.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#3 Post autor: Miszel »

Ja bym się nie zgodził, bo ewidentnie słabym punktem jest trenerka fitnes która jest można powiedzieć siostrą bliźniaczką wcześniejszej piosenkarki. Ale ogólnie seria jest świetna.
Najbardziej zaskoczył mnie w niej bokser. Spodziewałem się że jego rękawice będą formą nakładki którą minifig trzyma w dłoni, tak że dłoń jest niewidoczna, a tu zrobili nową formę "dłoni" - rękawicę.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Miguel »

Żeby nie było ochów i achów. Mimo, iż póki co tylko pootwierałem woreczki w celu przesegregowania ich dla 3 osób i zapoznałem się pobieżnie z wyglądem figów, musze stwierdzić, że do końca ta seria nie jest taka super i cool. Najbardziej podobają mi się:
- gwardzista
- bokser
- detektyw
- krasnolud
- gladiator
- absolwent
- drwal
- gangster

Druga połowa już jakoś tak mi po prostu nie podchodzi, szału tak zwanego nie ma.
Niby fajnie - Kleopatra do pary z Faraonem (z 1. serii z tego co pamiętam), Eskimos (ale znowu wędka i ryba), Snowboarder (niby desek nigdy za wiele), pani zoolog (nie mylić z tfu zoolożką), Godzilla a raczej facet przebrany za godzillę - zmienić główkę i będzie wyglądał jak Hannibal Smith z A-Team w jednym z odcinków 1 serii. Instruktorka fitness nie rusza mnie wcale, klaun to samo. Tak więc nie będzie czegoś takiego jak dokupywanie saszetek. No może z gwardzistą. Ale to wszystko. Możliwe, że powoli zaczyna mnie nudzić "elitarność" limitowanych edycji minifigów. Taka limitowana ta edycja, że ostatnio w zabrzańskim Smyku wyczaiłem figi jeszcze z 3. serii (2 kartony).
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Miguel pisze:Instruktorka
Czemu nie "pani instruktor"? Instruktorka nie jest tfu?

Seria bardzo mi się podoba. Nawet najsłabsze figurki mają jakieś ciekawe akcesoria lub choć jeden element który jest interesujący. Nurkiem tej serii jest dla mnie bokser, jedynie główka z podbitym okiem może sie do czegoś przydać. Także minifiżki Kleopatry i instruktorki fitness są średnie jeśli myśli się o nich jako o źródle części czy akcesoriów.

Najbardziej podoba mi się gość przebrany za Godzille (po zmianie głowki na czerwoną/czarną mamy prawdziwego potwora) i krasnolud (nowa tarcza!).

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Dla mnie nie ma w tej serii słabych ludzików. Każdy ma coś ciekawego, albo sam w sobie jest fajny. Niestety przy tej serii ujawniła się cała hipokryzja firmy LEGO. Czołgi i żołnierze są nie do przyjęcia, ale gladiator zabijający dla rozrywki innych, czy mafiozo zabijający z chęci zysku już są cacy.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#7 Post autor: GrublukTheGrim »

Tak na marginesie... Czy będzie seria 6? Na razie brak na ten temat informacji, a zawsze przy premierze dowolnej serii w sieci była już fotka minifigurek z kolejnej. Ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Zobacz temat o zestawach na 2011 :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#9 Post autor: Yogi »

A ja się jeszcze spytam tak: Gdzie w okolicach łodzi dostać minifigi z serii 5??
Byłem dziś w centrach handlowych, w Smykach nie mają i nie wiedzą kiedy (i czy w ogóle) będą mieć, a innych sklepach minifigów nie widziałem....

No bez przesady żebym musiał na Poznań się wybrać by kupić parę minifigów...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Może sprawdź w Leclercu? W warszawskim (Bielany) jest już ich pełno, są również nowe zestawy SW, CITY, Creator, biały podnośnik Technic.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Babyboom naprzeciw Centalu koło Galerii łodzkiej- jest 4 i 5 seria. (ok była jeszcze 3 dni temu, nie wiem jak teraz)

Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

#12 Post autor: Yogi »

Dzięki za info, na weekend teraz spadam do domciu ale zapewne we wtorek się wybiorę sprawdzić :)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#13 Post autor: szubi81 »

3dom, każdy Leclerc rządzi się swoimi prawami, także ceny, asortyment zależy od sklepu, znajoma mi mówiła że w którymś Leclercu w Wwa są po 6,49 zł

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Może tak być, w moim są po 6.99, rzeczywiście Leclerc pod względem różnic w asortymencie między poszczególnymi halami to bardzo specyficzna sieć.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#15 Post autor: Smok »

lordofdragonss pisze:Babyboom naprzeciw Centalu koło Galerii Łodzkiej
Chyba chodziło Ci o Babyland ;-). Sam sklep jest wart polecenia, to chyba jedno z niewielu miejsc w Łodzi, gdzie zawsze można liczyć na dostępność nowości, a i sprzedawcy nie marudzą jak się woreczki obmacuje.

Co do piątej serii to poza instruktorką ciężko jest się przyczepić do którejkolwiek z figurek. Dla mnie numerem jeden jest detektyw, może dlatego, że uwielbiam postać S. Holmesa.
Miguel pisze:zmienić główkę i będzie wyglądał jak Hannibal Smith z A-Team w jednym z odcinków 1 serii.
Hannibal to przez większość sezonów pojawiał się w tym kostiumie.
Ostatnio zmieniony 2011-08-12, 23:16 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ