7962 Anakin Skywalker and Sebulba's Podracers

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

7962 Anakin Skywalker and Sebulba's Podracers

#1 Post autor: Hegemon »

Obrazek


7962 Anakin Skywalker and Sebulba's Podracers


Dane techniczne:

Seria: Star Wars
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 810
Figurki: 5 – Watto, Sebulba, Wald, Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi
Wymiary pudełka: 47,5 x 37,5 x 7 cm
Cena: 89.99 USD, 439.99 PLN, Allegro: 300-450 PLN

BrickLink, Brickset


1. Wstęp


Na zestaw odkładałem jak tylko wyszła pierwsza wzmianka o reaktywacji podracerów Anakina i Sebulby. Oczywiście plusem są też nowe minifigi Walda i Watta oraz ładniejsze wersje Sebulby czy Anakina. Podobne modele ukazały się w 1999 roku a były to 7131 oraz 7171. Jednak skok jakościowy przez ostatnie 12 lat sprawił, że pojazdy ukazały się w zupełnie innej formie. Niestety ciężko wyłapać tamte zestawy w idealnym stanie dlatego dobrze, że ukazały się na nowo. No i wreszcie mam te podracery. :)

Zestaw nawiązuje do I epizodu i przedstawia pojazdy używane przez Sebulbę i Anakina podczas wyścigu Boonta Eve Classic. Wyścigi te odbywały się na wielkiej arenie w Mos Espa na planecie Tatooine.


2. Opakowanie i instrukcja


Obrazek
Na froncie pudełka mamy tradycyjnie zdjęcie zestawu, ramkę z minifigami a na górze spogląda głowa Clone Troopera.


Obrazek
Tył pudełka przedstawia funkcje modeli. Dodatkowo jest tutaj reklama zestawów 7961, 7964, 7965 oraz gry komputerowej.


Obrazek
Boki to standardowe informacje oraz zdjęcie wszystkich minifigów 1:1.


Obrazek
Jeżeli chodzi o samą instrukcję to znajdziemy tutaj standardową książeczkę z kolejnymi etapami budowy.

Obrazek
Obrazek

Oraz standardowy spis części.
Obrazek


2. Klocki


Obrazek
Wewnątrz znajdujemy 5 ponumerowanych woreczków, 1 woreczek bez numeru oraz arkusik naklejek.

Obrazek


Obrazek
W woreczkach znajdziemy dodatkowo zapakowaną figurkę Sebulby oraz tors z głową Watto. W kartoniku znajduje się płaszcz Obi-Wana.


Kilka ciekawszych elementów:

Obrazek - Black Brick, Round Corner 3 x 3 x 2 Dome Top – występuje tylko w 2 zestawach

Obrazek - Pearl Gold Bar 6L with Stop Ring – poza tym zestawem wystepuje tylko w 5 zestawach ninjago po 1 sztuce. Tutaj mamy aż 8 sztuk!

Obrazek - Pearl Gold Bar 4L Lightsaber Blade – 4 sztuki.

Obrazek - Orange Brick, Modified 1 x 4 x 1 1/3 No Studs, Curved Top – tylko w 6 zestawach. Tutaj mamy aż 8 sztuk!

Obrazek - Orange Brick, Round 2 x 2 Dome Top - with Bottom Axle Holder x Shape + Orientation – znajduje się w tylko 4 zestawach.

Obrazek - Orange Panel 1 x 2 x 1 with Rounded Corners – w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie i to jeszcze w ilości 24 sztuk!!!

Obrazek - Orange Wedge 4 x 4 No Top Studs – znajduje się w tylko 2 zestawach.

Obrazek - Orange Wheel Hard Plastic with Small Cleats and Flanges – w tym kolorze tylko w tym zestawie w ilości 4 sztuk.

Obrazek - Trans-Clear Technic, Liftarm 1 x 15 Thick – znajduje się tylko w tym zestawie! Łącznie 6 sztuk!

Obrazek - Trans-Clear Technic, Liftarm 1 x 11.5 Double Bent Thick – znajduje się tylko w tym zestawie! Łącznie 4 sztuki!

Obrazek - Trans-Dark Pink Bar 1 x 12 with 1 x 2 Plate End and 1 x 1 Round Plate End – znajduje się tylko w tym zestawie! Łącznie 3 sztuki!

Obrazek - Yellow Hinge Plate 1 x 8 with Angled Side Extensions – oprócz tego zestawu wystepuje jeszcze w 4 innych. Znajdziemy tutaj 6 sztuk elementu.


3. Minifigi


Minifigi dobranę są dość trafnie. Oczywiście poza jednym wyjątkiem a jest to Obi-Wan Kenobi. Znajdziemy tutaj figurkę Watto, który był właścicielem złomowiska z częściami i właścicielem młodego niewolnika Anakina Skywalkera. Następnie mamy Walda, który był przyjacielem Anakina i zawsze kibicował mu podczas wyścigów. Kolejnym minifigiem jest Sebulba. Rywal Anakina z wyścigów wystąpił już w zestawie 7171, ale teraz wygląda o wiele ładniej. Ostatnimi figurkami są ludzie czyli młody Anakin Skywalker oraz Obi-Wan Kenobi. Ciekawe dlaczego w tym zestawie został umieszczony Obi-Wan Kenobi skoro w filmie nie wystąpił w żadnej ze scen na Tatooine ponieważ cały czas znajdował się w statku lub w jego pobliżu. Za to brakuje mi tutaj figurek Padme, Jar Jar Binksa czy Qui-Gon Jinna.


Obrazek
Obrazek
Wald posiada dwustronny nadruk na torsie oraz krótkie nogi bez nadruku. Watto ma nakładkę na tors, wykonana jest dość dobrze i dość ciekawie się prezentuje. Trzecią figurką jest Sebulba, którego montujemy z 3 elementów, tors osobno i nogi osobno.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anakin i Obi-Wan Kenobi posiadają dwustronnie zadrukowane główki. Figurki sprawiają wrażenie wyprodukowanych dość dobrze, choć przy czarnym nadruku na froncie torsu Anakina widać delikatne kropeczki od „poplucia” przez drukarkę lub ślady po źle wykonanym tampodruku.


4. Pojazdy


W zestawie znajdziemy dwa pojazdy czyli podracery używane podczas wyścigów.
Obrazek

Pierwszy z nich należy do Anakina Skywalkera.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Drugi pojazd jest własnością Sebulby.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Oba pojazdy stworzone są bardzo ciekawie. Masa szczegółów sprawia, że przyjemnie się je buduje ale ciężko jest się nimi bawić. Minusem jest mało funkcji pojazdów. Jedynie w podracerze Anakina można zmienić ułożenie przednich „sterów” silników. Plusem jest użycie wielu kolorowych elementów. Znajdziemy tutaj trochę tradycyjnych szarości świata SW. Za to jest dużo elementów w kolorze orange i troszkę yellow. Oba pojazdy można ustawić na specjalnych podstawkach, dzięki czemu wyglądają jak podczas lotu. Wydaje mi się, że bardziej nadają się do udekorowania półek niż zabawy. Do łączenia pojazdów z silnikami użyto elementów trans clear z Technic. Ciężar pojazdów oraz długość tych elementów sprawia, że całość się wygina w delikatny łuk.
Patrząc na podracera Sebulby brakuje mi tylko specyficznego basu, który wydobywał się z jego silników.


Obrazek
Na koniec pozostaje nam garść drobnych elementów zapasowych.


5. Podsumowanie


Za
  • podracery
  • dużo nowych części
  • minifigi
  • kolorystyka
Przeciw
  • potrzeba korzystania z naklejek
  • mało funkcji modeli

Czyli podsumowując zestaw jest ciekawy. Mamy jednak do czynienia z licencjonowanym zestawem, więc cena nie idzie w parze z ilością elementów. Ale to w końcu normalne przy serii SW. Dostajemy masę ciekawych elementów w tym kilka rzadkich. Oprócz tego ciekawe minifigi Watta, Walda czy Sebulby. Uważam, że zestaw obowiązkowy dla fanów SW ale i innych LEGOmaniaków nie powinien zawieść. Ja jestem zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem polecam go innym.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-08-20, 12:00 przez Hegemon, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#2 Post autor: Smok »

Hegemon pisze:w filmie nie wystąpił w żadnej ze scen na Tatooine ponieważ cały czas znajdował się w statku lub w jego pobliżu
Skoro Obi-Wan kręcił się wokół statku, który wylądował na Tatooine, to jednak były z nim jakieś sceny na tej planecie.
Hegemon pisze:Masa szczegółów sprawia, że przyjemnie się je buduje ale ciężko jest się nimi bawić.
Szkoda, że zamiast sporej ilości zdjęć przedstawiających zbudowane modele nie zamieściłeś żadnego przedstawiającego owe uprzyjemniające budowę szczegóły.
Hegemon pisze:Plusem jest użycie wielu kolorowych elementów.
Ścigacze były kolorowe w filmie to można się było spodziewać, że modele je przedstawiające również takie będą :-).

Sam zestaw jest raczej średni. Obok świetnego ścigacza Sebulby i sporej ilości ciekawych figurek dostajemy mało interesujący pojazd Anakina oraz koszmarną buźkę samego Skywalkera.
Jeśli zaś chodzi o części to jest tu sporo przydatnych elementów, jednakże ich jaskrawy kolor sprawia, że czasami ciężko je będzie użyć.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Ścigacze dostały sporego kopa i po liftingu wyglądają lepiej... znacznie lepiej. Zdecydowani lepiej oddano skalę pojazdów. W końcu ścigacz Sebulby był sporo większy. Dużo żółtych i pomarańczowych części, klapy silników ścigacza Anakina niezmienne od 12 lat :D I tyle czasu minęło od ostatniej edycji tychże pojazdów. Nie ukrywam jednak, ze z Tatooine wolałbym dostać reedycję innego zestawu...ale na tą kantynę to sobie poczekam :) Dla mnie jedynym uzasadnieniem wzięcia tego setu były by figurki. Mały Anakin wygląda lepiej jako pryszczaty dziewięciolatek. Tym razem postanowili dać mu ten zacięty wyraz twarzy, jaki miał podczas wyścigu. Sebulba natomiast nigdy mnie nie interesował. Fajnie, że jest ale jednak dalej nie jest to chyba maksimum możliwości. Waato wygląda spoko.
Mały Greedo, to jest - Waldo - czy ja wiem, taki przyjacielski to on nie był, koledze nie pomógł:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fgyyBLrYgC0[/youtube]
Greedo uderzył pierwszy (jeśli załapaliście ten żart)

Co do padawańskiego Obi Wana w zestawie i braku Padme... pomyślmy: W Sith Infiltratorze dostaliśmy Maula z pełnym rynsztunkiem. Kogo miałby atakować, jak nie Qui Gona, który to właśnie tam się znalazł. I przy okazji Padme i Panaka. TLC zamiast wrzucić drugiego Qui Gona postanowiło zrobić misz masz. "Nie robimy Gungan Sub 2011, nie robimy Blocade Runnera Padme... fani w ankiecie wybrali, że chcą w każdym zestawie SW jakąś postać z lightsaberem... damy Obiego w wyścig i załatwione". Do tego znowu jest to wersja z płaszczem i kapturkiem.Podejrzewam, że jeśli chcieli by zrobić walkę w Theed, musieli by skonstruować włoski z warkoczem, a to już by była lekka przesada.

Ale my tu gadu, gadu a zestaw stoi. Cena ponownie jest nieadekwatna, zwłaszcza, że technicznie dostajemy mniej niż w 99 (tam był i robocik i linia startowa i nie wiem czy trybuna. A potem ekskluzif i cały wyścig Bonta). Jeśli ktoś jest fanem nietypowych i/lub niedorzecznie drogich ludzików, pewnie pochwyci ten zestaw w swe szpony a po 10 latach sprzeda zadrukowanego Waato za taką cenę, że będzie mógł wysłać swe dzieci na studia xD Dla mnie ważny jest młody Obi (Kenobitard - tak się to fachowo zwie. Mam go jako staruszka, w płaszczu, jego wersję z Ep II, młodzika z Jedi Defense itp...), choć poczekam aż pojawi się pojedynek w reaktorze. Takie mam przeczucie, iż TLC będzie kombinowało w tym kierunku.

Recenzja dobra, dużo zdjęć, sporo śmiecia zapasowego zostaje po budowie.
I masz ten stół co Nori? Fuksiarz...muszę sobie taki sprawić... xD
Ostatnio zmieniony 2011-08-14, 23:40 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Piterko pisze:Recenzja dobra, dużo zdjęć, sporo śmiecia zapasowego zostaje po budowie.
I masz ten stół co Nori? Fuksiarz...muszę sobie taki sprawić... xD
Dzięki.

A co do stołu to pewnie zbieg okoliczności, choć przyznać muszę, że tworząc recenzję staram się brać przykład z recenzji pisanych przez Nori.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#5 Post autor: Methos »

Jak dla mnie w tym zestawie króluje podracer Sebuli, lecz dla niego samego 400pln to dużo.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

Ludziki są świetne, ale cena za zestaw poraża. Wychodzi 60zł za ludzika, bo poza nimi z ciekawych części w tym zestawie wyminiłbym tylko liftarmy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ