3677 Red Train

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wave_pl

3677 Red Train

#1 Post autor: wave_pl »

Obrazek

Seria: City Train
Rok produkcji: 2011
Planowana oficjalna sprzedaż: do końca roku - informacja uzyskana od sprzedawcy,
Liczba części: 831
Liczba figurek: 4
Waga: pudełko na moje oko ważyło około 3-4 kg.
Cena: ja kupiłem za 585 zł, Lego S@H – 150 Euro, allegro.pl - 580 - 650 zł
BrickSet, BrickLink, Lugnet, Peeron


Słowem wstępu... To jest moja druga recenzja, może za bardzo nie udana, bo jeszcze nie mam w tym wprawy, ale chociaż przybliży temat tego zestawu. Jeżeli macie Koledzy pytania to słucham :) :) Pozdrawiam... a teraz lecim :):)

Zestaw zawiera:
- 4 figurki: maszynista, 3 pracowników kolei,
- pociąg towarowy z trzema wagonami,
- pojazd mogący poruszać się zarówno po drodze jak i po torach,
- 16 torów łukowych,
- 16 elementów elastycznych torów,
- 8 torów prostych,
- silnik,
- odbiornik podczerwieni,
- pilot na podczerwień,
- battery box,
- a także dodatkowe pudełko na baterie, a co to dokładnie, o tym dalej...

Opakowanie i jego zawartość:
Karton jak zawsze w serii Train duży i kolorowy.
Po otwarciu opakowania wyłoniło się:
- 7 woreczków klocków
- tory: proste, łukowe, elastyczne,
- taśmociąg,
- magnesy,
- silnik PF
- pudełko do baterii,
- płyty do budowy lokomotywy i wagonu,
- instrukcje obsługi - można zauważyć ostatnim czasem, że Lego w końcu zaczęło wkładać instrukcje w woreczki usztywnione kartonem, co za tym idzie naklejki są całe, a nie ponaklejane w wewnątrz kartonu. Instrukcji obsługi jest 6.


Obrazek

Obrazek

Elementy zwykłe i niezwykłe :)


Obrazek

Pierwszym ciekawym elementem jest taśmociąg. Prezentowana część była już ta złożona, brak możliwości jej rozłożenia. Elementem taśmy jest gumowa taśma, która dosyć ciężko się przekręca, a w dodatku wydaje nieprzyjemny zapach gumy rowerowej. Może z czasem zejdzie.


Obrazek


Hmm... ciekawi pewnie jesteście co to... Otóż to jest część lokomotywy, a także element battery box. Z pudełka wyleciało najpierw czerwone pudełko do baterii i pomyślałem sobie "no ładnie wybrakowany zestaw się trafił", wyciągam wszystko z pudła i patrzę wyleciał drugi battery box, ale siwy i kompletny i momentalnie zgłupiałem, ale na szczęście wszystko się wyjaśniło ale to dalej.

Budowa lokomotywy:
No cóż klocki przyszły to idę sobie... mówię do żony i oddałem w opiekę pilot od TV, a po chwili oczywiście słyszę seriale kobiece. Ale wróćmy do klocków...

Zacząłem budowę lokomotywy.

Obrazek

Budowa lokomotywy rozpoczęła się od tradycyjnej płytki 28 x 6.

Obrazek

Widać już mniej więcej szkielet lokomotywy. Jako, że lubię mieć oklejone klocki, zatem więc oklejam je od razu. Tu na zdjęciu widać jest lukę po prawej stronie gdzie zostanie umieszczone pudełko z battery boxem. Idziemy więc dalej...

Obrazek

Nasza lokomotywa zaczyna przybierać kształtów.

Obrazek

Lokomotywa została postawiona na koła. Wózek przedni zbudowany jest mniej więcej standardowo jak w zestawie 7939. Natomiast wózek tylni jest wózkiem napędowym. na zdjęciu powoli widać, że zaczynam uzbrajać lokomotywę.

Obrazek

Niestety teraz kilka zdjęć troszkę gorszych, albowiem aparat mi padł i telefonem robiłem.

Lokomotywa jest już uzbrojona w battery box, który jest po lewej stronie zdjęcia, widać już też podłączone okablowanie.

Po prawej stronie zdjęcia widać także maciupki, zabudowany przekaźnik podczerwieni, który trzeba okleić naklejkami ze wskaźnikami.


Obrazek

Jeszcze tylko daszek i już...

Obrazek

Lokomotywa w pełnej okazałości.


Budowa pojazdu szosowo - torowego.

Jak to bywa podczas budowania pojazdów, zaczynamy standardowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już powoli widać efekty budowania pojazdu.

Obrazek

Obrazek

Tutaj spodobało mi się rozwiązanie zaczepienia miotły, szufli i młota.

Obrazek

Obrazek

Aż się Minifig ucieszył, że dostał samochód :) :)


Budowa wagonu naprawczego.

Zaczynamy...

Obrazek

Postawiłem od razu wagon na koła, gdyż lepiej jest mi wtedy budować.

Obrazek

Na zdjęciu po lewej stronie widać widać zbiorniki i kosze umieszczone na tzw. palecie, która się podnosi dźwigiem, ale to dokładnie będzie widać w dalszym etapie budowy.

Obrazek

Widać już ramię dźwiga. Dźwig jest obrotowy i obkręca się o 360 stopni. Dźwig jest dosyć sztywny więc radzi sobie z utrzymaniem palety.

Obrazek

Szkielet kabiny.

Obrazek

Kabina z założonym dachem.

Obrazek

A tutaj prezentuje się wagon naprawczy w okazałości z podniesionym dźwigiem, a na wagonie pojazd szosowo - drogowy.


Budowa wagonu otwartego:

Zanim przejdziemy do zdjęć to mogę powiedzieć, że spodziewałem się troszkę bardziej skomplikowanego konstrukcyjnie wagonu, a to jest wręcz banał, nie ma co opowiadać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budowa wagonu zamkniętego:

Obrazek


Podstawa wagonu.

Obrazek

Obrazek

Tutaj stawiamy już ściany i drzwi przesuwane.


Obrazek

Zdjęcie wagonu w całości.


Budowa taśmociągu:

Obrazek

Obrazek

A więc taśmociąg zaczął być budowany od podstaw. Elementem wyróżniającym budowę taśmociągu są cztery filary, które stanowią trzon tej budowli.

Obrazek

Obrazek

Następnie przechodzimy do budowania i zabudowywania taśmy oraz budowania leja.

Obrazek

Taśmociąg w pełni gotowy.


W pełnej okazałości

Obrazek

Obrazek

Pełen zestaw wygląda w ten oto sposób. Niestety nie został on postawiony na tory, gdyż była już godzina prawie 1 w nocy i po prostu leciałem spać.

Podsumowanie:

Plusy:
- pod względem wielkości zestawu, jest on wizualnie ładny, duży,
- buduje się go względnie dobrze,
- mi osobiście spodobał się wagon naprawczy,
- dla dzieci owszem wysoka bawialność,
- urozmaica kolekcje,

Minusy:
- cena- jest ona przesadzona, powinna być trochę niższa,
- jeden nowy klocek (taśmociąg), nie zauważyłem, aby było więcej klocków o nowej fakturze,
- więcej minus nie zauważyłem.[img]
Ostatnio zmieniony 2011-08-25, 13:27 przez wave_pl, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#2 Post autor: Hegemon »

Jak robisz zdjęcie to postaraj się użyć choćby białych kartek z bloku rysunkowego lub drukarki. Jedna jako tło a druga leżąca pod model. Na pewno zwiększy to atrakcyjność i wyrazistość zdjęcia.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

wave_pl

#3 Post autor: wave_pl »

Właśnie następnym razem jak będę recenzję to własnie tak zrobię, bo zastanawiałem się jak zrobić tło białe, a tu dobra podpowiedź. Trzema aparatami zdjęcia robiłem, bo każdy zaraz mi padał.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#4 Post autor: Belfast »

TŁOOOOO błagam o tło z czegoś jednolitego, nawet nie musi być białe (teraz wygląda jak aukcja z allegro). Ostrość też by nie zaszkodziła. Brakuje zdjęcia całości na prostych torach.
Ostatnio zmieniony 2011-08-17, 19:12 przez Belfast, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Miguel »

Niestety, ale jak już przedmówcy zwrócili - tło do zdjęć jest potrzebne. Nie musisz mieć od razu całego studio fotograficznego z najlepszym sprzętem. Wystarczą białe kartki A4/A5 albo brystol. Poza tym wspomniałeś:
Pełen zestaw wygląda w ten oto sposób. Niestety nie został on postawiony na tory, gdyż była już godzina prawie 1 w nocy i po prostu leciałem spać.
Pośpiech jest złym doradcą. Ja recenzję 4643 robiłem przez 2 dni, a zestaw dużo mniejszy. Przy głupiej motorówce z 4641 zabawa zajęła mi z 4h (a zestaw jest po prostu mały). Może i nie jestem jakimś wybitnym specjalistą w dziedzinie tworzenia recenzji i moje komentowanie może się komuś wydać nie na miejscu, ale są pewne rzeczy, które jako zwykłemu człowiekowi po prostu psują odbierany obraz wizualny.
Ogólnie tekst pisany - akceptowalny przeze mnie, trąci trochę brakiem własnych odczuć podczas budowy.

Dodatkowo zastanawia mnie:
Minusy:
- cena- jest ona przesadzona, powinna być trochę niższa,
- jeden nowy klocek (taśmociąg), nie zauważyłem, aby było więcej klocków o nowej fakturze,
- więcej minus nie zauważyłem.[img]
Dlaczego kwalifikujesz taśmociąg do minusów, moim zdaniem jest to ciekawy element tego zestawu. Napisz jakieś uzasadnienie, bo na chwilę obecną trąci mi tutaj stwierdzeniem "taśmociąg jest bee, dlatego że ponieważ koniec kropka".

---Edyta---
Z tekstem pisanym przesadziłem - jest dla mnie nieakceptowalny:
Nie obkręca, bo obkręcać to można sznurkiem snopki siana a i to jest niepoprawne językowo.

Konstrukcja dźwigu (w sumie to HDS, ale będzie że się czepiam) obraca się o 360 stopni.

Poza tym drogowo-torowy samochód naprawczy (tu się akurat czepiam, zapewne chciałeś napisać torowy, myślami byłeś przy torach ale wyszła droga mimo iż wcześniej wszystko napisane ok).

Proponuję na spokojnie przeczytać 2 razy przed opublikowaniem, a wszystko będzie w jak najlepszym porządku.
Ostatnio zmieniony 2011-08-17, 19:31 przez Miguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Hmm. Zestaw ciekawy, lecz kiepsko opisany i sfotografowany. Znów pojawia się taka sama sytuacja jak z Unimogiem.
Po pierwsze:
Ustaw pociąg w miejscu, gdzie jest dobre oświetlenie, najlepiej przy oknie, gdy jest słoneczny dzień. Gdy takiego nie ma, trzeba doświetlić. Tutaj trzeba niestety włożyć trochę pracy. Zobacz, w jakim "studiu" ja robiłem zdjęcia

Obrazek
Pod żadnym pozorem nie rób zdjęć przy kiepskim oświetleniu żyrandola o 1 w nocy. Na zdjęciach pojawia się "kasza".
Bardzo dobrze (albo i źle) ukazuje to zdjęcie:
Obrazek
Jest "kasza" a pociąg wyszedł brązowy. A wcale taki nie jest.

Dobierz w miarę rozsądne tło jak biała ściana, prześcieradło, kartki papieru etc. (ja używam ekranu projekcyjnego). Towarzystwo telefonu komórkowego czy kwiatka na zdjęciach nie jest wskazane.

Nie opisałeś ciekawych części. A jest kilka. Wszyscy byli ciekawi nowego, czerwonego BatBoxa, a okazuje się, że to tylko nakładka. Napisz kilka słów o tym.
Miguel, dobrze mówi przede wszystkim nie spiesz się! Nikt Cię nie goni. Ja recenzję Unimoga robiłem przez 3 dni, by napisać dobry tekst z humorem i zrobić ciekawe zdjęcia.

To na tyle mojego wywodu.
Ostatnio zmieniony 2011-08-17, 19:46 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#7 Post autor: Seba_wse »

Na zdjęciu nr 22 (licząc zdjęcia autorskie, bez pierwszego poglądowego zestawu pobranego z Internetu) widać czyjeś gołe nogi :D Dobrze, że bez owłosienia;)

Dzięki temu delikatnemu akcentowi, mamy element nowatorski.

Mnie Żona by zabiła za opublikowanie takiego zdjęcia;)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#8 Post autor: Belfast »

Nogi są ale reszty nie widać...:( znaczy leży za stołem ?
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

wave_pl

#9 Post autor: wave_pl »

Wezmę uwagi sobie do serca, a nogi są żony... :):):) Fajne nie ??:) Dzisiaj ma urodziny :):)

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#10 Post autor: Belfast »

wave_pl pisze:Wezmę uwagi sobie do serca, a nogi są żony... :):):) Fajne nie ??:) Dzisiaj ma urodziny :):)
Fajne ! Będzie recenzja z "urodzin" ?
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#11 Post autor: Seba_wse »

Nie mnie oceniać "fajność" nóg cudzych żon, bo mam swoją i nie chcę się Jej narazić;)

Na pewno dużym plusem na rzecz recenzenta, jest duża determinacja i chęć podzielenia się wrażeniami z budowy tego zestawu. Widać to praktycznie na każdym zdjęciu. Dobrze, że wiemy o porze i czasie w jakim recenzja była stworzona. Dzięki temu wiemy, że to wina olbrzymiej determinacji a nie "lekkiego" potraktowania tematu.
Lepiej dać ludziom poczekać i popracować troszkę nad zdjęciami, aby czytelnik mógł skupić się na klockach a nie otoczeniu;)

Ja niestety przez może zbyt poważne podejście do tematu nie zrobiłem jeszcze swojej obiecanej recenzji 6285. No ale to będzie moja pierwsza recenzja w dodatku tak kultowego zestawu, że muszę naprawdę dać z siebie wszystko a to wymaga niestety czasu. Mam 3 letnią Córcię, która zaraz studio zdjęciowe zaczyna "kolorować" i przerabiać, że o przeróbkach samej Barracudy nie wspomnę;) oraz dość absorbującego 2-tygodniowego Synka:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#12 Post autor: nori »

wave_pl wielka szkoda, że masz w głębokim ... regulamin tego działu oraz poradnik. Szkoda tez, że tak się spieszyłeś, tym bardziej, że z tego co widzę, jesteś pasjonatem pociągów i gdybyś tylko poświecił troszeczkę więcej czasu na dopracowanie całości, wyszłoby naprawdę coś ciekawego.

Wiem, że wiele osób uważa, że nawet za fuszerkę powinno się być docenionym, ale po wielokrotnym przeczytaniu recenzji Unimoga autorstwa Walera, wiem że mozna stworzyć coś naprawdę genialnego - o ile ma się chęci i ochotę.
Tak samo Miguel udowodnił, że nawet problemy z aparatem nie stoją na przeszkodzie stworzenia bardzo dobrej recenzji.

Zresztą wave_pl, przerabialiśmy dokładnie to samo przy okazji Twojej poprzedniej recenzji...

Proszę Cię bardzo o poprawie byków językowych oraz spraw technicznych. Jakbyś jeszcze dał zdjęcia na jakiś normalny serwis - byłoby idealnie.
Jak wprowadzisz poprawki, wyczyszczę wątek z wszystkich "psioczących" postów dotyczących formy tekstu. Łącznie z niniejszym.

W końcu powinniśmy tu dyskutować o samym zestawie, prawda?
Ostatnio zmieniony 2011-08-18, 08:51 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#13 Post autor: Belfast »

nori pisze:W końcu powinniśmy tu dyskutować o samym zestawie, prawda?
Nieprawda, klocki + troszkę życia są ciekawsze ;))
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#14 Post autor: Scarecrow »

Co do zredagowania recenzji zestawu wszystko co najważniejsze zostało już nadmienione, i słusznie w porównaniu do recenzji innych zestawów ta wypada kiepsko, a zestaw jest ciekawy. Przydałoby się więcej zdjęć pokazujących cały skład pociągu.

Jeden z bardziej interesujących i nowych elementów taśmociąg pojawia się też w zestawie 4645, ciekawe do jakiego nowego zestawu go jeszcze dołączą.
Nowym elementem są też chyba przesuwane ściany(drzwi) wagonu towarowego krytego.

lolas

#15 Post autor: lolas »

Nasir pisze: Nowym elementem są też chyba przesuwane ściany(drzwi) wagonu towarowego krytego.
Nie jest to nowy element, pojawil sie w 1983 roku :-)
W kolorze ciemnoszarym wystepuje tez w pociagu Toy Story
http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=4511&in=S
Ostatnio zmieniony 2011-08-18, 15:48 przez lolas, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ