8083 Rebel Trooper Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

8083 Rebel Trooper Battle Pack

#1 Post autor: Smok »

Obrazek
Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 79
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 19 x 14 x 4.5 cm
Figurki: 4
Seria: Star Wars - Star Wars Episode 4/5/6 / Classic
Ceny: Allegro (bez uwzględnionej ceny przesyłki) 36.99 - 59,99 zł, Bricklink od 24,41 zł, sklepy 52,99 - 69,99, S@H 59,99.
Brickset, Bricklink, Lugnet, Peeron.

Zestawem tym zainteresowałem się już jakiś czas temu, ale mało korzystny stosunek ilości klocków do ceny sprawiał, że wolałem wstrzymać się z zakupem i zapolować na jakąś sposobność taniego nabycia tego zestawu. Na Allegro znalazłem kilka ciekawych ofert, lecz po dodaniu kosztów przesyłki okazja przestawała być okazją, a ja na nowo rozpoczynałem swoje polowanie.
Na szczęście w jednym z łódzkich marketów (aby nie robić reklamy nie napiszę, że był to Leclerc) mogłem go nabyć za 39,90 zł. Jedynym minusem było podniszczone pudełko.

Obrazek
Obrazek

Pudełko jakie jest, każdy widzi. Nie wyróżnia się niczym, ale nie jest też złe. Opakowanie pomalowano na, kojarzący się z lodową planetą Hoth, kolor biały. Wszechobecną biel ocieplają, przedstawione na zdjęciu liczne wystrzały z blasterów, oraz napis Star Wars w kolorze dk red.
Z przodu pełne dynamiki zdjęcie przedstawiające zestaw, a nad nim znak firmowy LEGO, logo Star Wars i obecne we wszystkich gwiezdno wojennych zestawach (niestety, również tych inspirowanych Oryginalną Trylogią) klony z Wojen Klonów. Z tyłu opakowania widzimy potyczkę rozgrywaną pomiędzy ludzikami z zestawów 8083 i 8084 , a także wspólne zdjęcie rebeliantów walczących na Hoth. Boki pudełka nie wyróżniają się niczym szczególnym spośród innych zestawów LEGO. Znajdziemy tam zdjęcie figurki w skali 1:1, ostrzeżenia o ryzyku połknięcia małych elementów oraz adres, na który można kierować skargi kiedy owe małe elementy się połknie. Wspomnieć warto także o tym, że również w przypadku tego zestawu pudełko okazało się dwa razy większe niż być powinno.

Obrazek
Obrazek

Rozpisałem się trochę o tym pudełku, więc o instrukcji będzie krótko. Krótka i czytelna. Patrząc na kolory nie zastanawiałem się co poeta miał na myśli. Czerń jest czarna jak po wypłukaniu w Perwollu, a odcienie szarości łatwo od siebie odróżnić. Dodam jeszcze, że sześć spośród dwudziestu czterech stron zajmują reklamy, po jednej dostało się spisowi klocków i pamiątkowemu zdjęciu (temu samemu co na odwrocie pudełka), zaś resztę stron wypełniła instrukcja złożenia modelu i figurek.

Obrazek
Obrazek

Figurki, czyli prawdziwy powód do kupna dowolnego battle packa.
Zadrukowany tył posiada tylko Zev Senesca , jednakże żołnierze mają pozakładane plecaki, więc brak nadruku na plecach nie jest dokuczliwy.
Zarówno tors oficera, jak i torsy żołnierzy są bardzo przyjemne dla oka i jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to tylko i wyłącznie do niezadrukowanych pleców figurek.

Obrazek

Poważnym minusem zestawu są jednakowe buźki szeregowców. Swoją drogą LEGO zastosowało ciekawy zabieg, mający na celu ukryć ten fakt przed potencjalnym kupcem. Na każdym ze zdjęć zdobiących opakowanie, jeden szeregowiec ma twarz zakrytą goglami, tymczasem drugi biega i strzela z buźką niczym nie przesłoniętą.

Obrazek

Minusem nr jeden jest jednak obecność Zeva Senesci . Miłośnicy kolekcjonowania postaci z Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszyli z możliwości taniego zdobycia tej figurki, jednak wolałbym aby Zev był swoistym rarytasem z zestawu 8089, Hoth Wampa Cave, a jego miejsce w battle packu zajął kolejny żołnierz.

Obrazek

W chwili wchodzenia na rynek nowością w tym zestawie były czapeczki żołnierzy. Bardzo ładne, a w dodatku mają dwie możliwości założenia gogli. Ciekawe jest to, że póki gogle założone są nad daszkiem figurka wygląda w porządku, jednak po zakryciu twarzy puste miejsce u góry niepotrzebnie powiększa głowę figurki.

Obrazek
Obrazek

Główny model wzorowany był na laser ice-cutterze . W filmie można go zobaczyć w jednej z początkowych scen, w czasie której Han Solo wjeżdża do bazy Rebelii. Większą rolę ice-cutter odegrał w jednej z usuniętych scen, kiedy to Luke Skywalker przy jego pomocy przepędzał wampy. Od filmowego pierwowzoru legową wersję odróżniają podwójne działko i wyrzutnie rakiet zamontowane po bokach pojazdu.

Obrazek

Model buduje się szybko i przyjemnie.

Obrazek

Dzięki zamontowanym pod spodem trzem boat studom można nim śmigać po dywanie lub innych materiałowych powierzchniach. Nawet osobom bardziej lub mniej starszym niż grupa docelowa tego zestawu powinno sprawić przyjemność, nawet krótkie poszusowanie tym ice-cutterem.

Obrazek
Obrazek

Pomimo ostrzeżeń zawartych w instrukcji, rakietami z wyrzutni trudno jest kogokolwiek zranić. Przyczyną jest zbyt mały zasięg pocisków. Mimo to dobrze się stało, że wyrzutnie zostały zamontowane. Zwiększa to bawialność zestawu oraz liczbę części potrzebnych do jego zbudowania.

Obrazek

Pomimo, że w zestawie nie znajdziemy żadnych rzadkich klocków to jednak są one zaletą tego battle packa. W przeciwieństwie do części z 8084, te zawarte w recenzowanym zestawie są bardziej uniwersalne, co sprawia że przydadzą się w wielu MOC-ach o różnorodnej tematyce.

Obrazek

Po budowie zostają trzy zapasowe klocki, w tym zawsze przydatny serek.

Podsumowania nadszedł czas.
+ figurki żołnierzy i oficera
+ uniwersalizm większości klocków
+ spora bawialność
- Zev Senesca
- identyczne buźki szeregowców
- brak zadrukowanych pleców u żołnierzy i oficera
Jak widać minusy nie są zbyt uciążliwe i łatwe do przełknięcia. Zestaw ten mogę polecić każdemu miłośnikowi Gwiezdnych Wojen, z pewnością się na nim nie zawiedzie. Poza tym jest to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na powiększanie swojej armii.

Obrazek

Polecam i pozdrawiam.
Smok
Ostatnio zmieniony 2011-09-01, 19:35 przez Smok, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Niedobrze, gdy recenzja nie doczeka się ani jednego komentarza.
Zestaw mnie nie zachwyca, jak każdy battle pack. Działko wygląda na zrobione aby tylko coś do minifigów dorzucić. Rozumiem identyczny wygląd minifigów przy clone trooperach, ale tu mogli chociaż różne buźki dać. Starfighter pilot moim zdaniem pasuje jak pięść do nosa do tego battle packa. O ile jeszcze kiedyś zastanawiałem się czy go sobie nie sprawić, to dzięki Twojej recenzji wiem, że to nie zestaw dla mnie. Wart byłby zakupu gdyby średnia cena oscylowała w granicach 30zł, obecne ceny za taką garść klocków i dwa minifigi o imieniu Ctrl+C i Ctrl+V są zdecydowanie zbyt wygórowane.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#3 Post autor: bart »

Twoja recenzja jest o niebo lepsza od samego zestawu.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#4 Post autor: Smok »

Wawrzino pisze:Wart byłby zakupu gdyby średnia cena oscylowała w granicach 30zł, obecne ceny za taką garść klocków i dwa minifigi o imieniu Ctrl+C i Ctrl+V są zdecydowanie zbyt wygórowane.
Podobne słowa można napisać o każdym battle packu, warto jednak urządzić małe polowanie, a istnieje spora szansa na zakup tego zestawu w przyzwoitej cenie. 39zł, które wydałem na 8083, jest ceną do przełknięcia, a buźkę jednego z minifigów można przecież zamienić.
bart pisze:Twoja recenzja jest o niebo lepsza od samego zestawu.
Dziękuję za słowa uznania.

MrPyrek

#5 Post autor: MrPyrek »

Przepraszam za odgrzebanie, ale odrabiam zaległości w czytaniu. Jak napisał bart, recenzja lepsza niż zestaw. Również bardzo przyjemne zdjęcia, ładne tło. Naprawdę czyta i ogląda się z dużą przyjemnością.

Nie należę do wąskiej grupy fanatyków zdolnych kupować Jabbę, Kashyyyk-a, dlatego cieszę się, że ten zestaw (i parę innych pozornie średnich) istnieje, ponieważ Zev Senesca za 7 zł sprawdza się świetnie nie tylko w roli pilota X-Winga, Snowspeedera, czy też jako członek bitewnej drużyny. Kilku z mojej kolekcji zamieniło się kaskami z pilotami (5,50 zł) śmigłowców.

Torsy żołnierzy bardzo przydatne, buźki mogą konkurować z bodaj dotychczas najtańszym ich dostawcą czyli serią Prince of Persia.
Speeder nie powala na kolana, ale też nie jest zły. Z jego części można zbudować różne fajne pojazdy.

Podsumowując w moich oczach zestaw całkiem fajny, a recenzja to miód malina.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

MrPyrek pisze:Przepraszam za odgrzebanie, ale odrabiam zaległości w czytaniu.
W tym dziale można odgrzebywać wszystko ;)

Jakoś umknęła mi ta recka - świetne zdjęcie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ