[MOC] Zamek w stylu Minas Tirith

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Damian

[MOC] Zamek w stylu Minas Tirith

#1 Post autor: Damian »

Witam serdecznie

Dzisiaj chcialbym zaprezentowac moje najnowsze dzielo - zamek w stylu Minas Tirith:)
Jako wielki fan LOTR chcialem stworzyc cos podobnego do stolicy Gondoru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 21:42 przez Damian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Bardzo ciekawa miniatura, choć wcale taka mała budowla nie jest :-)
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 18:44 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#3 Post autor: Qbrick »

Jako fan LOTR praca bardzo mi sie podoba. Przeszkadzają mi nieco wg mnie zbyt duże bramy no i część centralna fajnie jak by była wyższa, ale to tylko takie moje wymysły. Ogólnie super :)
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 20:46 przez Qbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wawrzino »

Wyszło całkiem porządnie. Coś jak LEGO Architecture w klimacie Śródziemia ;)

rapar
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-02, 15:16
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#5 Post autor: rapar »

Jedynym elementem przypominającym tu w jakimś stopniu Minas Tirith jest ta skalna ostroga. Budowla taka jak Twoja nawet u schyłku Trzeciej Ery byłaby zbyt łatwa do zdobycia. Wszystkie największe twierdze Śródziemia wykorzystywały naturalne ukształtowanie terenu, a ich twórcy starali się, by były jak najtrudniejsze do zdobycia. Twoja to raczej letni pałacyk.

Jako wielki fan "Władcy..." powinieneś wiedzieć, że mury Minas Tirith przypominały pierścienie okalające skalną ostrogę będącą częścią bodajże góry Mindolluiny. Sama twierdza składała się z 7 poziomów a ostroga zaczynała się dopiero za pierwszym, najpotężniejszym murem. W tym murze znajdowała się też tylko jedna Wielka Brama. W każdym kolejnym murze również umieszczono po jednej bramie i znajdowały się one zawsze w przeciwległych krańcach murów. I to co najbardziej rzuca mi się w oczy: na szczycie cytadeli rosło, jak sama nazwa wskazuje, Białe Drzewo.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

rapar pisze:Jedynym elementem przypominającym tu w jakimś stopniu Minas Tirith jest ta skalna ostroga. Budowla taka jak Twoja nawet u schyłku Trzeciej Ery byłaby zbyt łatwa do zdobycia. Wszystkie największe twierdze Śródziemia wykorzystywały naturalne ukształtowanie terenu, a ich twórcy starali się, by były jak najtrudniejsze do zdobycia. Twoja to raczej letni pałacyk.

Jako wielki fan "Władcy..." powinieneś wiedzieć, że mury Minas Tirith przypominały pierścienie okalające skalną ostrogę będącą częścią bodajże góry Mindolluiny. Sama twierdza składała się z 7 poziomów a ostroga zaczynała się dopiero za pierwszym, najpotężniejszym murem. W tym murze znajdowała się też tylko jedna Wielka Brama. W każdym kolejnym murze również umieszczono po jednej bramie i znajdowały się one zawsze w przeciwległych krańcach murów. I to co najbardziej rzuca mi się w oczy: na szczycie cytadeli rosło, jak sama nazwa wskazuje, Białe Drzewo.
Jako komentujący powinieneś przeczytać, że nie jest to wierne odtworzenie obiektu, a jedynie luźne nawiązanie:
Damian pisze:zamek w stylu Minas Tirith:)
[..] cos podobnego do stolicy Gondoru.
więc Twój krytyczny wywód, jakkolwiek zupełnie poprawny i ciekawy, jest tutaj raczej nietrafiony ;)

A od siebie powiem, że to całkiem przyjemna konstrukcja, i od razu symbolicznie kojarzy się z Minas Tirith, jednakże razi nadmierna symetria całości (tu się zgodzę z raparem - bardziej charakterystyczna dla pałacyku niż dla ewoluującego miasta/ grodu) i brak tunelu w ostrodze skalnej - miasta/podgrodzia po bokach są od siebie zupełnie odseparowane.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

SZYMONS75

#7 Post autor: SZYMONS75 »

Dzien dobry

Przepraszam bardzo za zakłócenie tematu, wiem że nie jest to forum gdzie powinienem zamieszaczac swoje pytania ale jestem tu nowy. Dzielimy wspolne zainteresowania i pasje. Probowalem skontaktowac sie za pomoca poczty z jednym uczestnikow ale jakos to nie dziala , mam problemy z poruszaniem sie po stronie a potrzebuje paru informacji tak wiec zeby juz wiecej nie zasmiecac watku ptaniami nie w temacie czy moge poprosic kogos o kontakt na miala SZYMONS75@interia.pl kto wprowadzi mnie troche w sprwne poruszanie sie po stronie , odpisze na maile z pytaniami i udzieli paru wskazówek które potrzebuje

dziekuje i pozdrawiam
Szymon

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Bardzo zgrabna rzecz. Nawet bez opisu inspiracja jest oczywista, więc wyszło co najmniej dobrze :)
Rzecz jest mocno sterylna, ale w takiej skali ciężko o wyszukane "życie". Mnie tym bardziej nie razi bo mnie sterylność specjalnie nie razi.
Ogólnie reasumując podoba mi się. Pozostaje tylko doskonalić kunszt i pokazywać na forum.

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Oooookej... a co jest od tylca??? Po za tym można by to trochę urozmaicić. Jakoś "zakręcić", udziwnić, itp. Bo tak jest to coś monumentalne jak gmachy 3.Rzeszy.

ODPOWIEDZ