[MOC] Kopalniana Ładowarka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Kopalniana Ładowarka

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :)

No i powstała kolejna ładowarka. Tym razem lekko spłaszczona. Longer trochę tego typu maszyn naprodukował swojego czasu, i to nie byle jak. Toteż ciężko będzie się wybić.
Model jest w pelni funkcjinalny. Łamanie przegubu odbywa się za pośrednictwem zębatki z12 na z24, unoszenie ramienia poprzez z8 na ślimaka. Natomiast poruszanie łyżką, jak to widać na zdjęciach oraz filmie, za pośrednictwem małego siłowniczka liniowego [śrubowego]. Jest to ciut powolne rozwiązanie (trzeba się troche namachać), ale według mnie efektowne. Wszystkie funkcje, jak to zwykle bywa w moich konstrujcjach, obsługiwane są za pośrednictwem łap operatora ;P

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmik:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vjChMq-F68o[/youtube]

Galeria

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2011-09-07, 18:44 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Dronka »

Na pewno nie będę oryginalna i powiem, że jest cudna. Bardzo podoba mi się zestaw kolorów. Już zazdroszczę Wrocławianom którzy pojawiając się na integracji i pewnie będą mieli tą przyjemność pobawić się tym cudaczkiem.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

MrPyrek

#3 Post autor: MrPyrek »

Zamiast fasoli, użyj suszonego groszku odpowiednio do skali. Jedyne, co bym tu zmienił, to przełożenie na siłowniku - bardziej pasuje do silnika, niż do pracy ręcznej. Ale to detal. Maszynka jest ładna - seledyn z szarym do niej pasuje. Część tylna "zaprzegubowa" świetna. Szczególnie zabudowa silnika i nadkola. Aż dziw bierze, że w technicu w tej skali można zbudować coś tak fajnego.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Mam kilka takich turkusowych klocków, ale nigdy nie wiedziałem do czego je wykorzystać, a tu proszę ładna ładowareczka :) Osobiście zastąpiłbym z20 przy siłowniku na z12 i pokrętło skrócił (mimo iż ciężej byłoby poruszać łyżką).
Dronka pisze:Już zazdroszczę Wrocławianom którzy pojawiając się na integracji i pewnie będą mieli tą przyjemność pobawić się tym cudaczkiem.
Poproś jakiegoś Krakusa o zbudowanie takiej zabawki ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

Kopal..... no nie, znowu Longer zbudował naleśnika.... a tu proszę! Niespodzianka :)
Bobofrutx - masz swój styl. Widać na oko, że to twoja robota :)

Słuchaj, próbowałeś pozbyć tej dużej kątowej zębatki na rzecz dwóch z12 przy tym siłowniku śrubowym? Teraz to tak słabo wygląda - zaburza linię.
Karol pisze:
Dronka pisze:Już zazdroszczę Wrocławianom którzy pojawiając się na integracji i pewnie będą mieli tą przyjemność pobawić się tym cudaczkiem.
Poproś jakiegoś Krakusa o zbudowanie takiej zabawki ;)
Przekopywanie bobofrutowych frytek ładowareczką to tylko we Wrocławiu.

rh

#6 Post autor: rh »

Dronka pisze:Już zazdroszczę Wrocławianom którzy pojawiając się na integracji i pewnie będą mieli tą przyjemność pobawić się tym cudaczkiem.
Jak coś - wiesz, że jesteś u nas mile widziana :D Daleko nie masz ;P

Bobofrut, właśnie udowodniłeś, że w tym temacie da się zrobić coś co nie jest nudne, co wygląda ciekawie i co nie jest odgrzewanym kotletem. Tyle mam do powiedzenia.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

Na technicu póki co się nie znam za dobrze, ale widzę tu użycie fajnych kosmicznych kół, z dużą korzyścią dla modelu (no i w dodatku tyle szarości jeszcze) ;P

Faktycznie jak Szarikm napisał, jakbym miał zgadywać kogo to praca to bym na Ciebie postawił :)
Ładowarka bardzo fajna i funkcjonalna. Pewnie sterowanie łyżką wyprowadzić gdzieś dalej, to byłaby już trudna sztuka?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

rh pisze:Bobofrut, właśnie udowodniłeś, że w tym temacie da się zrobić coś co nie jest nudne, co wygląda ciekawie i co nie jest odgrzewanym kotletem. Tyle mam do powiedzenia.
:]

Doobra. Pierwsze skojarzenie: ŁK-1 (głównie przez kabinę)

Obrazek
Niestety nie mogę przymknąć oka na koguta na dachu i filtr powietrza, który razem z wydechem znacząco wystaje ponad silnik. Długo by się na swoich miejscach nie utrzymały :P

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Dronka pisze:Już zazdroszczę Wrocławianom którzy pojawiając się na integracji i pewnie będą mieli tą przyjemność pobawić się tym cudaczkiem.
Zapraszamy :D
MrPyrek pisze:Jedyne, co bym tu zmienił, to przełożenie na siłowniku - bardziej pasuje do silnika, niż do pracy ręcznej.
Karol pisze:Osobiście zastąpiłbym z20 przy siłowniku na z12 i pokrętło skrócił (mimo iż ciężej byłoby poruszać łyżką)
szarikm pisze:Słuchaj, próbowałeś pozbyć tej dużej kątowej zębatki na rzecz dwóch z12 przy tym siłowniku śrubowym? Teraz to tak słabo wygląda - zaburza linię.
Dłuższe pokrętło jak i z20 są tam dla wygody operowania tym ustrojstwem. Pierwsza wersja ładowarki miała przy siłowniku dwie zębatki z12, ale okrutnie się to ślimaczyło. Wiem że z20 ciut zaburza linię, ale z nią jest 'szybciej'. Coś za coś.
spacelord pisze:Ładowarka bardzo fajna i funkcjonalna. Pewnie sterowanie łyżką wyprowadzić gdzieś dalej, to byłaby już trudna sztuka?
Przy tej skali raczej nie za bardzo, chociaż mógłbym spróbować. Trzeba by pokombinować. Przy następnej ładowarce się postaram ;D
M_longer pisze:Niestety nie mogę przymknąć oka na koguta na dachu i filtr powietrza, który razem z wydechem znacząco wystaje ponad silnik. Długo by się na swoich miejscach nie utrzymały :P
Chciałem jakoś urozmaicić tą pustą przestrzeń ;P

Dzięki za komentarze!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#10 Post autor: Xsysiek »

Ładowarka jest fantastyczna! Już się nie mogę doczekać kolejnej integracji.
Twoje modele powinni pakować i sprzedawać, bo są bardzo bawialne.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Napatrzyć się nie mogę na to cudeńko; nie dość, że działa to jeszcze ładne.
Z powodzeniem mogłoby to być firmowym zestawem. Jak będą szukać kandydatów na projektantów to zgłoś się koniecznie.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Bardzo lubię Twój styl budowania. Połączenie wyglądu i funkcjonalności jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę!
Ładowarka jest urocza. Chciałbym mieć taką na półce!
Może uda mi się stworzyć coś podobnego jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego?...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

+ funkcjonalność
+ ciekawe zestawienie kolorów, kojarzy mi się trochę z kolorystyką rock raiders
+ wysoka bawialność
+ filmik pokazujący MOC-a w akcji zrobiony estetycznie i z dodatkiem fajnej muzyki
- ja tam się nie znam, ale jestem sceptyczny co do wyglądu kabiny - sam nie wiem, jakoś mi nie podchodzi...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Kapitalny baby-Sandvik :)
Jakby to był zestaw firmowy to bym go z pewnością kupił. Fajnie, że w tak małym modelu upchnąłeś kilka funkcji.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Piotrek builder pisze:Może uda mi się stworzyć coś podobnego jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego?...
Koniecznie, trzymam kciuki!
KUKUS pisze:+ ciekawe zestawienie kolorów, kojarzy mi się trochę z kolorystyką rock raiders
Rzeczywiście, brak tylko brązu ;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ