[MOC] SF-82 Archangel

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] SF-82 Archangel

#1 Post autor: Havoc »

SF-82 Archangel to eksperymentalny myśliwiec stratosferyczny niedalekiej przyszłości. Niedalekiej, bo w dalekiej pewnie już tylko bezzałogowce będą :) Ogólnie z wyglądu nie różni się zbytnio od współczesnych myśliwców. Tylko osiągi ma dużo lepsze :)
Funkcji posiada niewiele - ruchome lotki wspomagające na skrzydłach i pod skrzydłami, otwierana owiewka kabiny i ruchome hamulce aerodynamiczne. Jeden główny na górze wzorowany na tych występujących m. in. w samolotach SU-27 czy SU-35 i 2 mniejsze znajdujące się od wewnętrznej strony dopalaczy wzorowane na tych z F-16.

Niestety nie udało mi się zrobić fotek przed muzealnym happeningiem :) dlatego wrzucam go tu dopiero teraz.
Myśliwiec stał na wystawie w Gdańsku gdzie dzielnie robił uniki i nie dał się trafić żadnym ptasim pociskiem. Niestety wilgoć uszkodziła jego bojowe malowidła :/ Na szczęście gruba warstwa kurzu go zakonserwowała ;)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

GALERIA BS
Ostatnio zmieniony 2011-09-23, 17:26 przez Havoc, łącznie zmieniany 3 razy.

Gibon

#2 Post autor: Gibon »

Model zrobił na mnie spore wrażenie na wystawie. Wygląda naprawdę zadziornie i nowocześnie. Oby tak dalej : ]

Awatar użytkownika
Noobi
Posty: 52
Rejestracja: 2010-08-13, 22:14
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: Noobi

 

#3 Post autor: Noobi »

Naprawdę fajny myśliwiec.
Dziwię się że tak mało komentarzy.
Myślałeś o tym żeby wmontować ten świecące klocki z creatora do silników?
Fajnie by wyglądał wieczorem.
Ostatnio zmieniony 2011-09-24, 09:48 przez Noobi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Noobi pisze:Dziwię się że tak mało komentarzy.
Spoko, publika się dopiero rozkręci po pozbieraniu szczęk z podłogi.

Na głównym zdjęciu pojazd wygląda rewelacyjnie. W ogóle, kiedy pierwszy raz go ujrzałem to bardzo się nim zauroczyłem. Zdziwiło mnie tylko, czemu MOC-a nie widziałem wcześniej na forum - teraz już jest wszystko jasne :>

Mam pytanie w związku z kolorystyką myśliwca. Ostatnio odkryłem, iż kolor biały ma przykrą tendencję do płowienia. Czy po wystawie w Gdańsku klocki wciąż są białe, czy już zżółkły? Bo zastanawiam się nad nowym MOC-em w białej/czerwonej kolorystyce.

Co się zaś tyczy pracy:
+ klimat
+ ogólny kształt
+ kabinka
+ naklejki
+ uzbrojenie, replika sterowania
- silniki nie są złe, ale proponowałbym je bardziej urozmaicić
- trochę bym jednak zwęził skrzydła

Znakomita praca - czekamy na więcej :) !

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Noobi pisze:Dziwię się że tak mało komentarzy.
Bo i nie specjalnie jest co komentować :)
KUKUS pisze:- silniki nie są złe, ale proponowałbym je bardziej urozmaicić
- trochę bym jednak zwęził skrzydła
Skrzydła nie są szerokie, to tylko wrażenie przez to, że kadłub w miejscach gdzie są wloty powietrza ma slopes 2x3 i bardzo łagodnie przechodzi na skrzydła. Próbowałem bez nich i z nimi ale przy mniejszych skrzydłach - w obu przypadkach mi się nie podobało :)
Silniki chciałem na początku zrobić z curved slopes ale jakoś tak mocno odstawały wtedy od reszty.
KUKUS pisze:Mam pytanie w związku z kolorystyką myśliwca. Ostatnio odkryłem, iż kolor biały ma przykrą tendencję do płowienia. Czy po wystawie w Gdańsku klocki wciąż są białe, czy już zżółkły? Bo zastanawiam się nad nowym MOC-em w białej/czerwonej kolorystyce.
Zależy od oświetlenia miejsca, w którym stoi MOC :) Akurat w muzeum nie było z tym problemu i samolot jest równie biały jak na początku wystawy.
Noobi pisze:Myślałeś o tym żeby wmontować ten świecące klocki z creatora do silników?
Fajnie by wyglądał wieczorem.
No niestety nie było ich gdzie wcisnąć. Pomyślę o tym jak kiedyś wpadnie mi do głowy, żeby zrobić jeszcze jakiś myśliwiec ;)
Gibon pisze:Model zrobił na mnie spore wrażenie na wystawie. Wygląda naprawdę zadziornie i nowocześnie. Oby tak dalej : ]
Noobi pisze:Naprawdę fajny myśliwiec.
KUKUS pisze:Znakomita praca - czekamy na więcej :) !
DZIĘKI! :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ładna delta, ma zgrabną bryłę. Ładnie wkomponowana kabina, ciekawe wloty powietrza do silników. Chociaż płaskie i umieszczone daleko za krawędzią natarcia, a w dodatku w cieniu namiastki usterzenia - za dużo powietrza by nie chwyciły, to przy plazmowych silnikach II generacji zapewne to nieistotne.
Ostrzegawczych, żółto-czarnych pasów, które pojawiają się w kilku miejscach, brakuje przy tychże wlotach.
Ze szczegółów podoba mi się jeszcze m.in. spłaszczony nos, rozchylone stateczniki pionowe, i dysze silników.

Wiele fragmentów Twojego myśliwca wygląda jak żywcem wyjętych ze współczesnych samolotów. I - jak mówiłem w Gdańsku, gdzie miałem szczęście obejrzeć model na żywo - chciałbym zobaczyć w Twoim wykonaniu model prawdziwego odrzutowca - MiG-29, Su-27, Phantom, Tomcat, Eagle, Falcon, F-18, Jaguar, czy którykolwiek Mirage. Jestem pewien, że zrobiłbyś go świetnie.

(HUD za nisko, albo pilot za wysoko :)
Ostatnio zmieniony 2011-09-25, 06:45 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

V1 pisze:Ładna delta, ma zgrabną bryłę. Ładnie wkomponowana kabina, ciekawe wloty powietrza do silników. Chociaż płaskie i umieszczone daleko za krawędzią natarcia, a w dodatku w cieniu namiastki usterzenia - za dużo powietrza by nie chwyciły, to przy plazmowych silnikach II generacji zapewne to nieistotne.
Ostrzegawczych, żółto-czarnych pasów, które pojawiają się w kilku miejscach, brakuje przy tychże wlotach.
Jak mówiłem, wizja tego myśliwca chodziła mi po głowie po tym jak gdzieś go zobaczyłem i wydaje mi się, że był to albo film anime, albo jakaś gra. W każdym razie od samolotu w takich klimatach trudno wymagać realistycznej budowy :)
V1 pisze:chciałbym zobaczyć w Twoim wykonaniu model prawdziwego odrzutowca
Chyba masz rację, to będzie dużo lepszy wybór niż jakieś futurystyczne twory. Zobaczymy, na który myśliwiec padnie wybór ;)
V1 pisze:(HUD za nisko, albo pilot za wysoko :)
HUD za nisko :)

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#8 Post autor: Qbrick »

Świetna spłaszczona sylwetka. Super wykonanie.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

Widziałem na żywo i wyraziłem zachwyt.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#10 Post autor: Methos »

Świetna bryła, kolorystyka i symetria. Lubię to w modelach.
Ciekawe fotografie - ukazujące dynamikę samolotu.
Bravo.

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Methos pisze:Świetna bryła, kolorystyka i symetria. Lubię to w modelach.
Ciekawe fotografie - ukazujące dynamikę samolotu.
Bravo.
PatrykZ pisze:Widziałem na żywo i wyraziłem zachwyt.
Qbrick pisze:Świetna spłaszczona sylwetka. Super wykonanie.
Bardzo bardzo dziękować :) Przy takiej motywacji może jednak oprócz budowania istniejących myśliwców pokuszę się o stworzenie jeszcze jakiegoś futurystycznego.

ODPOWIEDZ