[Zawody] Cross-Country 2011

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#241 Post autor: Emilus »

Weź Z napisz kiedy ja atakowałem glaza? Moje emocje są takie jak zwykle. Po co znowu zaczynasz? Wyzwałem go, pisałem epitetami, używałem wykrzykników?
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 10:32 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#242 Post autor: Mr.Z »

Nie, tym razem ja uogólniłem. Grzesiek sobie nie szczędził i "trafiłem" Cie rykoszetem. Za inne dyskusje. Przepraszam.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#243 Post autor: Emilus »

Za inne dyskusje. Przepraszam.
Nie ma sprawy, nie gniewam się. Co do LTTC, chętnie wyjaśnię ja czy TT lub Lomero wszelkie niejasności regulaminowe (byle nie podczas zawodów, na które zresztą zapraszam:)).

kris kelvin

#244 Post autor: kris kelvin »

To może jeszcze ja się wypowiem. Jako "wzorzec z Sevres" dyletanta w tych tematach :D

Ja bym zrobił tak. Potraktował ten pierwszy sezon CC jako rozpoznanie bojem. Na pewno nie dyskwalifikowałbym tego RC i nie zmieniał przez to drastycznie regulaminu w trakcie sezonu. Zbierałbym doświadczenia i oceny i zmiany wprowadziłbym dopiero od następnego sezonu.
Toż nawet w Formule 1 zdarzają się sytuacje, że jakiś zespół zbuduje jakiś dyfuzor czy coś tam i dzięki temu ma przewagę nad resztą i ją objeżdża. I jeśli tego zabraniają to nie w trakcie sezonu tylko od następnego.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#245 Post autor: Emilus »

Toż nawet w Formule 1 zdarzają się sytuacje, że jakiś zespół zbuduje jakiś dyfuzor czy coś tam i dzięki temu ma przewagę nad resztą i ją objeżdża. I jeśli tego zabraniają to nie w trakcie sezonu tylko od następnego.
W sumie to ciekawy pomysł. Być może też byłbym za (moje zdanie jest oczywiście zdaniem użytkownika, sędzią CC nie jestem), gdyby nie to, że:
-Silniki RC już są zabronione, zmiana tej decyzji to podwójnie zmieniany regulamin między 2 rajdami - masakra, poza tym co ma zrobić np. Smyk, który już rozłożył swoje auto?
-Nie byłeś Krissss na ostatnim rajdzie CC. Smyk zdeklasował wszystkich a mnie nawet wyprzedził 2 razy na jednej sekcji :))) (on 2 okrążenia, ja jedno). W sumie mi to nie przeszkadza, ale jednak wypacza ideę rywalizacji a o to tu chyba chodzi.

Podsumowując, szkoda, że nie podałeś tego rozwiązania wcześniej.

kris kelvin

#246 Post autor: kris kelvin »

No chyba że tak.
Emilus pisze: Podsumowując, szkoda, że nie podałeś tego rozwiązania wcześniej.
Niestety nie zawsze jestem na bieżąco z waszym działem :D

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#247 Post autor: Chrupek »

Niestety Kris ale racji nie masz, w formule 1, również wprowadzają zmiany w trakcie sezonu. Co prawda nie odbywa się to 'co weekend' ale jest pogrupowane na różne części sezonu. Niemniej jednak sytuacja, w której coś co było dozwolone na np. GP Europy, a nie jest dozwolone miesiąc później, się zdarza.
Jednak ciągle uważam, że zmiany w trakcie sezonu są dobre. absolutnie nikt nie jest pokrzywdzony: Smyk skorzystał z RC i wygrał, no i ma za to zwycięstwo zapisane na koncie. Przychodzi nowy miesiąc, regulamin się zmienia, ale ciągle wszyscy maja równe szanse. nie zabraniamy RC Smykowi, tylko zabraniamy RC wszystkim. A to gwarantuje sprawiedliwość.

Świetnie Z zacząłeś swoją wypowiedź. Dbasz o atmosferę. co prawda za dyletanta bym cie nie uznał, ale to tylko twoje słowa. tak czy siak na treningu byłeś, RC w akcji widziałeś.
A i owszem to Glaz rozpoczął offtop, polegający na personalnych atakach, sugerujących jakieś zakulisowe metody forsowania regulaminu. Nie pozostanę obojętny na takie bzdury.
Niezależnie od tego jak bardzo się Z oburzysz i jak złośliwy komentarz napiszesz. Z resztą to nic nowego - od siebie na forum wrzucasz tylko złośliwe komentarze. Tak, ja tez jestem złośliwy, ale w przeciwieństwie do ciebie opieram się na faktach.

Śmieszy mnie też twoje i Glaza przemycanie 'sprawiedliwości'. skoro Smyk miał trudno, to przecież nie może taki Gen mieć łatwiej. Z zasady się pokłócimy, choć nie mamy nic sensownego do powiedzenia i temat nas nie dotyczy.
I to podobno ja nie dbam o atmosferę:/

Co tam ja i moja opinia, to bez was CC by nie istniało! Jeszcze raz gratulacje.



Dlatego też oficjalnie umieszczam ten o to dodatkowy punkt regulaminu.


Procedura zgłaszania zastrzeżeń do Regulaminu CC

1. Wszelkie zastrzeżenia co do regulaminu, może składać każdy, metodą pisemną w temacie poświęconym regulaminowi CC.

2. Każde zastrzeżenie powinno zawierać opis problemu. Czemu się z jakimś punktem nie zgadzamy.

3. Każde zastrzeżenie powinno zawierać PROPONOWANY pomysł poprawki.

4. Niedopuszczalne jest bicie piany, w postaci usilnego ciągu narzekań, nie dających się merytorycznie przeanalizować.
Gdyby wypowiedzi Glaza, czy twoja Z, zawierały się w tym opisie, tak jak chociażby wypowiedź Krisa się zawiera, nie byłoby problemu. niestety ja widzę, że tu nie o żadne RC chodzi, tylko wam się nie podoba 'braterskie wsparcie' (o zgrozo durność po prostu! Aż mi wstyd, bo jesteście półtora raza starsi ode mnie; że też nie wstyd wam takich bzdur wypisywać).

Skupmy się na temacie. Ja nie jestem alfa i omegą, jak popełnię błąd to się do niego przyznam. Póki co, nie widzę sensu powracać do legalności RC na aktualnych warunkach. Jak ktoś wpadnie na sensowny pomysł pogodzenia RC i PF to chętnie go przedyskutuję i do tego wrócimy.


edit: i jeszcze jedno Z. Tak jak ciebie (i Glaza) może denerwować braterskie wsparcie, tak mnie może denerwować twoja wszędobylskość. Nie zrozum mnie źle, chodzi mi o to, że od początku tej zażartej dyskusji byłem pewny, że prędzej czy później zobaczę twój post.
Nie wypowiadałeś się o RC gdy było spokojnie, a jedynie dopiero gdy doszło do spięć. Taki masz styl - nie interesuje cie ten problem, tylko nakręca cię konflikt.
z boku to bardzo denerwuje: jesteś osobą, po której nie spodziewam się jakiejkolwiek pomocy organizacyjnej, choćby sensownego pomysłu rzuconego od czapy. za to spodziewam się złośliwych postów opowiadających się zawsze po którejś stronie konfliktu. nie wiem z czego to wynika, może po prostu taki już jesteś. Weź to pod uwagę, gdy znowu będziesz chciał zamieścić swój post w tym temacie.
Każdy ma jakieś wady, ale zanim się zacznie publicznie kogoś za nie piętnować, warto tez samemu uderzyć się w pierś.
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 12:33 przez Chrupek, łącznie zmieniany 1 raz.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#248 Post autor: smyk »

Skończmy już. Mi chodziło mniej więcej o to co Krisowi, że zasady są zmieniane w trakcie sezonu, zamiast pomiędzy nimi.

Czy da się pogodzić RC i PF? Nie wiem, nie mam wystarczająco czasu na konieczne testy.
Pamiętam, że przed rozpoczęciem ścigania na punkty, w trakcie treningów na Kabatach, gdy RC swobodnie pozostawiało resztę w tyle, rozmawialiśmy o możliwości ograniczenia się do tylko jednego typu silnika. Ale jednak zdecydowaliście się dopuścić różne silniki dla różnych mas. Teraz wycofujecie się z tego. Trzeba brać za to odpowiedzialność i znieść to, że u użytkowników zdelegalizowanego rozwiązania powoduje to niezadowolenie.

I nie róbmy tu wojny i dąsów. Skorzystałem do swojego prawa by wyrazić niezadowolenie.
Myślę, że teraz, kiedy pojawiły się już korekty w regulaminie, warto skupić się na budowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Dziękuję, koniec z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 12:49 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#249 Post autor: Chrupek »

Toteż nie mam nic przeciw twemu niezadowoleniu Smyk, nawet je rozumiem. Tylko, że to nam w żaden sposób nie pomaga przy znalezieniu dobrego wyjścia z sytuacji. Bo gdyby odwrócić sytuację: zostawić RC bez zmian, to tez byliby niezadowoleni.

W każdym razie, regulamin został zupdate'owany. Zapis o RC również.
Nie został umieszczony zapis o restarcie wyścigu. tak jak część osób słusznie na ostatnim CC zauważyła: niejednoznaczna interpretacja, mogła prowadzić do niesprawiedliwych wyników. dlatego też, sędzia będzie podejmował decyzję, co w przypadku wykluczenia zawodnika - czy restart, czy nie. Ponieważ zapis, o ostatecznym głosie sędziego jest już w regulaminie, nie ma sensu dopisywać nic nowego.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#250 Post autor: 3dom »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fjEMwmXT ... r_embedded#![/youtube]

Trochę wstyd, że chłopaki jeżdżą na smyczy ale sam koncept całkiem spoko :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#251 Post autor: Pietruch »

3dom pisze:Trochę wstyd, że chłopaki jeżdżą na smyczy
Bo postawili na szybkość i lekkość konstrukcji.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#252 Post autor: 3dom »

Mimo wszystko wstyd. Smyka auto na silniku RC poginało równie dobrze. No chyba, że awaria unieruchamiała auto :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#253 Post autor: smyk »

Muszą chłopaki mieć dobrą kondycję, żeby tak ganiać ze smyczą. Nie dałbym rady.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#254 Post autor: Pietruch »

Szymom to tylko szybki krok, szybciej goni się za autobusem czy tramwajem, czasem jest to prędkość rzędu jednego Macha. :D
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#255 Post autor: 3dom »

Pietruch pisze: szybciej goni się za autobusem czy tramwajem, czasem jest to prędkość rzędu jednego Macha. :D
Albo za koziołkującą trialówką :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ