8070 Supercar

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#61 Post autor: M_longer »

3dom pisze:M_longer napisał/a:
Hmm?


A na żółto, hmmm?
Żółty kolor sprawia że drzwi się otwierają w drugą stronę?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#62 Post autor: 3dom »

Pewnie nie Marku, kajam się, że nie wyszukałem filmu sam i musiałeś poświęcić mi swój czas.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#63 Post autor: Sariel »

Jestem mile zaskoczony tym zestawem, choć kupiłem go tylko jako bazę czerwonych części.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=US0BgRzWnHU[/youtube]

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#64 Post autor: Filus »

Widzę, że nawet nalepki ponaklejałeś. Zamierzasz zbudować tez alternatywnego Hot Roda?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#65 Post autor: Sariel »

Nie.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#66 Post autor: Filus »

W ramach świątecznego prezentu sprawiłem sobie w końcu ten zestaw. Całkiem przyjemny jest. Jestem pozytywnie zaskoczony, choć już wcześniej nie byłem taki pewien badziewności tego zestawu. I o ile nadal zgadzam się ze stwierdzeniem, że supercar to nie jest, o tyle uważam 8070 za udany zestaw, ale nazwał bym to po prostu "sportscar". Jak wcześniej pisałem model alternatywny również jest ciekawy, więc ogólna ocena zestawu jest jak najbardziej pozytywna.

Zagadką dla mnie jednak jest to, że cena tego zestawu nie spada, ba nawet odnoszę wrażenie, że wzrosła średnio o 10 - 20 zł (jak patrzę na allegro). Być może to efekt podnoszenia cen na święta, żeby więcej zarobić. Tak czy siak wątpię, czy cena spadnie kiedykolwiek do tych wymarzonych przez co poniektórych 300 zł. Sporo paneli, kilka ciekawych elementów + zawieszka. Dla niektórych na pewno jest to rarytas, bo można kupując jeden zestaw zyskać bazę dla budowy porządnych samochodów z Technica. Dla tych, którzy nie mają zbyt wielu zestawów, a chcieliby budować samochody - warto się nad nim zastanowić, tym bardziej, że ładnie też wygląda (jeżeli nie spogląda się na tył;)).
Ostatnio zmieniony 2011-12-15, 15:47 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#67 Post autor: Darecki »

Też zamówiłem ten zestaw, w cenie 369zł, co na chwilę obecną wydaje mi się całkiem przyzwoitą kwotą. Mam nadzieje, że dojdzie jak najszybciej :) Chwilę postoi na półce (całkiem ładny w końcu), a potem na części... Głównie dla nowych elementów zawieszenia, których mi brakuje, oraz paneli.

A cena wzrasta być może przez święta, poza tym Euro bardzo poszło ostatnio w górę..
It's just a ride...

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#68 Post autor: Grooby »

A mi się trafił jakiś dziwny egzemplarz...

Tak czytam, że książeczki razem z naklejkami spakowane w folię i usztywnione tekturką - u mnie nic z tego, wszystko wrzucone luzem, instrukcja nr 1 pogięta, naklejki niemal złożone po przekątnej na pół. Niesmak.

Co do modelu, to sprawia wrażenie trochę źle spasowanego. Przy maksymalnym skręcie i jednoczesnym ugięciu zawieszenia przednie koła trą o flexy, które tak z przodu jak i z tyłu sprawiają wrażenie za krótkich. Niektóre panele trzymają się dosłownie na zagęszczonym powietrzu. "Deskę rozdzielczą" można chyba było umocować jakoś, żeby nie latała góra-dół.
Poza tym ciężko sprawdzić działanie zawieszenia, właściwie nie ma gdzie nacisnąć karoserii żeby się nie wyginała.

Do plusów z mojego punktu widzenia można zaliczyć tę nieszczęsną skrzynię biegów, na którą tak niektórzy narzekają. Mi nie przeszkadza, że nie jest to właśnie "skrzynia biegów", a rozdzielacz funkcji. Jak ktoś ma ochotę, to na pewno da się to przerobić na typową przekładnię. Idąc dalej - elementy zawieszenia, podstawowe PF-y, mnóstwo paneli i liftów, silnik... Da się z tego już robić coś własnego, może bez fajerwerków, ale na pewno się da.

A jeśli ktoś kupuje go na półkę, to jego wygląd jest moim zdaniem genialny. Kojarzy mi się z Astonem Martinem DB9 : ).

Także za cenę 370zł, a można upolować takie, uważam, że naprawdę warto.

Jetboy

#69 Post autor: Jetboy »

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem budowy super cara. Ale bydle! Nie spodziewałem się, że bedzie aż taki duży.

Moja dziewczyna stwierdziła "nie jeździ? phew... zupełnie nie fajny" - cóż nie ma wyjścia - trzeba będzie zmotoryzować :)

Jestem mega zadowolony z zakupu. Raz że fajne to autko, dwa że mam już komplet części potrzebnych żeby zbudować ciężarówkę do Truck Racing :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#70 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:Jestem mega zadowolony z zakupu. Raz że fajne to autko, dwa że mam już komplet części potrzebnych żeby zbudować ciężarówkę do Truck Racing :)
Czyli przyjemne z pożytecznym. Fajnie, że kolejny zawodnik dojdzie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Grooby
Posty: 40
Rejestracja: 2011-08-17, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

#71 Post autor: Grooby »

Tak swoją drogą - czy Wam też zostały po zbudowaniu modelu głównego dwa czerwone liftarmy 3x5 L-shape thick?

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#72 Post autor: Dr.Green »

Tak :) one sa wykorzystane przy modelu alternatywnym :). Tez sie zastanawialem gdzie czegos nie wstawilem :)
Dr.Green

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 8070 Supercar

#73 Post autor: SERVATOR »

Kupiłem latem w supermarkecie w Niemczech za 60 Euro.
Złożyłem z dzieckiem i jestem bardzo zadowolony. Będę motoryzował.
Oba modele są fajne.

Co do recenzji to fajna i przydatna choć nie zgadzam się z jednym stwierdzeniem:
Waler93 pisze: Jeszcze jednym babolem znalezionym w instrukcji jest to:

[url=http://www.brickshelf.com/gallery/waler/8070/thumb/dscn1519.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL]

Na papierze jest pokazane, jakby liftarm 5L był wmontowany od środka, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Z kolei w jednym z następnych kroków, gdy budujemy to samo, tyle że po drugiej stronie, błędu już nie ma.
Ja tu nie widzę błędu. Obrazek w instrukcji jest ok choć rzut mógłby być nieco inny - byłoby czytelniej.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#74 Post autor: AOW »

Właśnie się zastanawiam nad kupnem tego zestawu dla mojego synka, który w styczniu będzie mieć 3 latka - a mały już "obsługuje" kompletnie np 8069 czy 8862 ba nawet mu dobrze idzie z 8868 ! A ma 3 lata
Dlatego że w tym modelu skrzynia rozdzielcza ma takie a nie inne funkcje idealnie będzie się nadawała pod zabawę. Chcę kupić kompletny z pudełkiem aby był prezent - ale patrzę teraz to ceny są 500-600pln Aż tak podrożał? Masakra. Ale cóż ...

Recenzja super, Sariela video też - dlatego właśnie się prawie już zdecydowałem.

Pozd.

ODPOWIEDZ