30002 Police Boat

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30002 Police Boat

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30002: Police Boat

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Police
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 30 + 2 zapasowe
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~7 zł do ~40 zł (MISB), od ~9 zł do ~13 zł (używany); Allegro: ~20 zł (nowy); eBay: od ~12 zł do ~41 zł (nowy), ~16 zł (używany)

BrickLink, Brickset


Słowem wstępu

Niniejszy zestaw trafił w moje ręce dzięki pewnej aukcji internetowej, w której wziąwszy udział wygrałem licytację.
Ze względu na fakt, iż model wpadł mi w oko już jakiś czas temu, byłem nawet w stanie nieco zań przepłacić, byleby tylko stał się mą własnością.
O tym, czy było warto i jakie w rzeczywistości jest to maleństwo, dowie się każdy, kto dobrnie do końca tego opisu ;^)


Opakowanie i jego zawartość

Typowa dla zestawów promocyjnych, foliowa torebka z kolorowym nadrukiem.
Standardowo już, przód zdobi zdjęcie naszego modelu...:

Obrazek

... tył zaś zapełnia ogrom ostrzeżeń, a także jedno mniejsze zdjęcie w lewym, dolnym rogu:

Obrazek

Wewnątrz „polybaga” znalazło się wystarczająco dużo miejsca dla garści mało unikatowych elementów, w łącznej ilości sztuk trzydziestu dwóch... :

Obrazek

... a także standardowej wielkości, składanej instrukcji. Jej zawartość to siedem etapów budowy modelu oraz - rzecz jasna - nieodzowne reklamy:

Obrazek
Obrazek


Model

… czyli nic innego, jak niewielkich rozmiarów motorówka policji wodnej wraz z funkcjonariuszem tegoż organu ścigania.
Budowa to przysłowiowa „bułka z masłem”, zaś sama konstrukcja powstaje - również w przysłowiowym - „mgnieniu oka”.
Oto jak przedstawia się efekt końcowy:
  • Minifig:

    Obrazek Obrazek

    Trochę tajemniczy gość, dość pewny siebie i niezwykle odważny. Brak kamizelki ratunkowej może tu oznaczać tylko jedno: Koleś w wodzie czuje się jak ryba.
  • Motorówka:

    Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
    Obrazek

    Jak dla mnie istna rewelacja! Konstrukcja prosta, ale w swej prostocie niezwykle rzeczowa.
    Co prawda nie można mnie zaliczyć do grona specjalistów z zakresu wyglądu policyjnych motorówek, jednak to, co powstaje po ukończeniu siódmego kroku z instrukcji budowy, naprawdę wygląda realistycznie: Stosunkowo niskie burty kadłuba, kokpit wraz niewielką, przyciemnianą szybą, czy też drążki sterownicze zamiast kierownicy, których obecność tłumaczą dwie dysze kierunkowe umieszczonego z tyłu, szarego silnika. Całość uzupełnia barierka ochronna za plecami sternika wraz z obowiązkową parą niebieskich „kogutów”.
    Głowy bym nie dał, ale coś mi podpowiada, że tego typu jednostkę miałem już okazję zobaczyć w telewizji. Film sensacyjny? Dokument? Program informacyjny? Nie wiem i będąc szczerym nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo co by tu nie pisać, całość wygląda świetnie i - jak na mój gust - niezwykle przyjemnie dla oka.
    Po niezbyt udanym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=15228]30001[/URL], zestaw oznaczony kolejnym numerem spełnia me oczekiwania dokładnie w stu procentach!
Na koniec spójrzmy jeszcze na motorówkę „w akcji”...:

Obrazek Obrazek

... oraz dwa elementy pozostałe po budowie - oczywiście przydatne (a jakżeby inaczej):

Obrazek


Podsumowanie

Fantastyczna propozycja, która w moim prywatnym rankingu jest jednym z najbardziej udanych zestawów promocyjnych, beż cienia wątpliwości wartym posiadania.
Świetny wygląd, przydatne elementy - ta niewielka motorówka to jednostka wręcz obowiązkowa w każdym porcie Lego.
Jeśli trafi się okazja, nie radzę namyślać się zbyt długo... jeno „brać i wiać ;^)

Gorąco polecam!

Obrazek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Fajnie, że dali drążki do stwerowania zamiast kierownicy. Bryła przyjemna dla oka, rzeczywiście udany zestaw.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#3 Post autor: wx45 »

Faktycznie ładny zestaw, bardzo podoba mi się silnik.
Przód statku trochę mniej zwłaszcza ten duży biały klocek pod szybką ale widocznie taki design.
Recenzję przyjemnie się czyta, jedyny minus za kompresję zdjęć. W miejscach gdzie Ci padało światło ja na swoim monitorze widzę takie duże jasnoniebieskie prostokąty.
Nie wiem czy to wina ustawień kompresji czy ekspozycji zdjęcia, to już pewnie wiedzą nasi pro-fotografowie na forum. Wiem tylko że przy tak ładnie zrobionych zdjęciach, z profesjonalnie wyglądającym tłem takie artefakty strasznie się gryzą.
Czekam na kolejne recenzje :)

Przemos85
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-09, 21:57
Lokalizacja: Zawiercie

#4 Post autor: Przemos85 »

Zestaw udany ale figurka wygląda strasznie "chińsko-sztucznie" jak dla mnie - czytaj nie jestem w stanie odróżnić podróbek od oryginałów Lego w dziedzinie figurek.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Wzór tej główki był bardzo często brany do chińskich podróbek, stąd wrażenie xD

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Kurcze, coś w tym jest - poza Cobi, gdzie ludziki mają oczy dziwacznie za szeroko jak na mój gust, w innych klockopodobnych produktach też oczy są takie dziwne i wąsko ustawione jak u tego policjanta - mimo, że ma okulary, to są one jakoś tak azjatycko skośne ;). A ogólnie, to te współczesne impulsy jakoś dziwnie wyglądają na tle współczesnych ładnych zestawów średnich i dużych, 15-20 lat temu takie impulsy, choć często równie ubogie, to jednak jakoś tak na minus nie wyróżniały się względem nieco większych, ale jednak równie umownych konstrukcji.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#7 Post autor: Cieślu »

Całkiem przyjemny zestaw, może bym go sobie nawet kupił ale bardziej za 9 niż za 20 czy 30 PLNów

Motorówka silnie kojarzy mi się z łodziami typu RIB:
Obrazek
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Przemos85 pisze:Zestaw udany ale figurka wygląda strasznie "chińsko-sztucznie" jak dla mnie...
Na opakowaniu widnieje informacja, iż elementy zostały wyprodukowane w Danii, na Węgrzech oraz w Czechach. Żadnej wzmianki o Chinach tu nie ma, więc o jakość możesz być spokojny. Nadruk na głowie minifiga nie budzi u mnie absolutnie żadnych zastrzeżeń.
Cieślu pisze:Motorówka silnie kojarzy mi się z łodziami typu RIB
Bingo. To jest na 99,9% pierwowzór.

ODPOWIEDZ