4184 The Black Pearl

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#16 Post autor: Filus »

Trzeba przyznać, że tak Perła, jak i Zemsta zachwycają detalami i wyglądem. Co prawda szkoda, że nie ma np. obrotowych dział i to w większej ilości, ale cóż zrobić, Lego bardziej się rozwinęło pod względem marketingowym, a więc i w niektórych kwestiach idą na ustępstwa. Recenzja standardowa dla Noriego, zwracanie uwagi na rzeczy, które dla zwykłych układaczy klocków są nieistotne. Słowem - gratulacje;).

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#17 Post autor: KUKUS »

Zacznę od tego, że wykonałeś jak zwykle świetną recenzję. Bardzo podobają mi się dodatki typu grafika oddzielająca jej poszczególne części - niczym rozdziały książki. Nadaje to jakiegoś baśniowego klimatu, a jednocześnie umożliwia sprawne przeglądnięcie - ładne i praktyczne :) Że się tak wyrażę – zdobyłeś nowy level w pisaniu recenzji.

Czarna perła należy raczej do gatunku wielkich zestawów, dlatego jestem pełen podziwu, że tak ładnie wyszły Ci zdjęcia. W praktyce ciężko obfotografować duże konstrukcje – a przynajmniej ja mam z tym problemy.


Przyznam się szczerze, iż pakowanie instrukcji do osobnych woreczków - to dla mnie nowość, nie spotkałem się z tym jeszcze. Fajną sprawą są również plakaty - kiedyś dodawane niemalże do każdego zestawu.

Brak naklejek z pewnością umożliwi łatwiejszy montaż i tak dużego modelu, co może być ważną informacją dla rodziców kupujących zestaw swoim pociechom.

Szkoda, iż w zestawie otrzymujemy jedynie dwie armaty - nie miałbym nic przeciwko, gdyby było ich więcej.

Podsumowując: zestaw nadaje się zarówno na półkę, jak i do zabawy :)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#18 Post autor: Ex3qtor »

Nori - ja mam jedno pytanie - skąd wziąłeś ten fragment historii Jacka z handlem niewolnikami i konfliktem z Becketem? Przyznaję się, że właśnie poczułem się niedouczony, co jako fana serii mnie uwiera.

Aha - cytat z punktu trzeciego recenzji jest z "At World's End", prawda? przyznaję, że bardzo mi się motyw z tymi cytatami spodobał, świetny pomysł.

Co do zestawu - po obejrzeniu póki co tylko "z zewnątrz", wydawał mi się skromniejszy niż QAR, poniekąd pewnie jest to prawda, tym niemniej - udany zestaw.

Zumbi - przyłączam się do prośby - jakby Ci się zachciało, byłoby naprawdę fajnie.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#19 Post autor: tobiasz »

A widzieliście to!!!
Obrazek
Obrazek
Chociaż to obrazki z gry Perła wygląda jakby była zbudowana z dostępnych klocków - więc może jest szansa na model z serii UCS

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Łaaaadna :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

lordofdragonss

#21 Post autor: lordofdragonss »

Spodziewałem się że główka Jonesa będzie jedną częścią. A tu taki myk.
Zgadzam się z resztą- kolejny piękny klockowy statek! Dobra robota Lego!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

No właśnie, wiem już co mnie tak drażniło przez cały czas:

http://www.brickshelf.com/gallery/nori- ... 4/ms06.jpg

i

http://www.brickshelf.com/gallery/nori- ... 84/a02.jpg

Co ma jedno z drugim wspólnego? :D Gdzie ta gigantyczna ściana z przodu, z której wystaje ten-to-coś-od-przedniego-żagla?

Adamie, tak z ciekawości - czy w ogóle inny wariant dziobu był rozważany, czy też jest taki jak w każdym innym statku bo jest taki jak w każdym innym statku?
Ostatnio zmieniony 2011-10-07, 17:49 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#23 Post autor: szarikm »

Jerac pisze:wystaje ten-to-coś-od-przedniego-żagla
To się nazywa bukszpryt proszę ja Ciebie.
Ostatnio zmieniony 2011-10-07, 17:56 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#24 Post autor: Misterzumbi »

Z powodow oczywstych (kasa) w Perle nie byl rozwazany wcale, bo juz QAR pokazala ze budowanie tam tej sciany ani nie daje absolutnie zadnego niczego do zabawy, ani sensu bo wtedy i kajuta w tyle musiala byc wyzej, ani nic.

Probowalem, bardzo nawet, nagiac burty do wewnatrz, ale poszlo by na to tyle slopeow ze strach... Niestety, czy stety, zalezy jak i kto to widzi, nauki z QAR poszly w 100% do Perly, i tak nawet troche czasu Bjarke nie spedzil nad umaniem nad problemami ktore ja jakos rozwiazalem... Tylko ten tyl cholera wymyslil lepiej...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#25 Post autor: Jerac »

Aż pokombinuję. Bo tak na prosto, to ja to widzę tak że ten dodatkowy fragment kadłuba z przodu (ten co się nakłada na zaokrąglony spód) bym po prostu wywalił, dał barierki i ten szarikowy "bukszpryt" bezpośrednio na na podstawkę, a za nim ściankę z 2-3 zwykłych klocków 1x12 czy coś jak to... W zasadzie to brzmi jak coś co można by zrobić tylko z tych klocków co już tam są. Hm.

Tak czy siak, QAR jest dla mnie niesamowita. Dzięki niej nie dość że kupiłem najdroższy zestaw do tej pory, to jeszcze licencjonowany (a mówiłem sobie że NIE, bo są za drogie w stosunku do zawartości), i na dodatek statek (i co ja zrobię z tą masą niepotrzebnych mi ludzików, żagli, masztów itp). I nie żałuję ani grosza.

Powiem więcej.... chcę więcej.... :D
Ostatnio zmieniony 2011-10-08, 09:31 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#26 Post autor: Hegemon »

Jerac pisze: Powiem więcej.... chcę więcej.... :D
Zerknij w kierunku Imperial Flagship 10210. :)

Jest droższy ale jak dla mnie wart swojej ceny.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#27 Post autor: vedder »

Muszę przyznać że ten okręt jest bardzo zgrabny. Wygląda bardzo dobrze czego bałem się po ukazaniu się kilku niewyraźnych zdjęć w sieci, ma ciekawie rozwiązany tył modelu i ładne figurki. Jak zwykle świetna recenzja Nori i znowu narobiłeś mi smaka na zestaw którego przecież miałem nie kupować. Tak przy okazji to ciekawe czy to jest ostatni zestaw z serii PotC?

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#28 Post autor: GrublukTheGrim »

Dopóki nie będzie piątego filmu z serii, to pewnie tak.
Szkoda braku modelu Latającego Holendra, ale przynajmniej tutaj mamy kilku zbirów z tej łajby.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#29 Post autor: Misterzumbi »

Jerac pokus sie o budowanie burt z 2x2x3 slope. Ja tak sobie wymyslilem, ale mowie, zbyt duzo klockow, za malo detalu, bez sensu. A bukszpryt jest jaki jest bo w poprzednich statkach urywal sie bez przerwy co mnie strasznie denerwowalo, teraz jest jedna czescia wraz z pierwszym masztem i nijak nieda sie go ulamac z czego jestem bardzo dumny. A na dodatek jest bezczelnie prosto zamontowany :).
Ostatnio zmieniony 2011-10-09, 11:04 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#30 Post autor: nori »

Serdecznie dziękuję za miłe słowa, niezmiernie cieszę się, że recenzja przypadła do gustu. Śródtytuły powstały w sumie przez przypadek, w poniedziałek, jak już wiedziałem że Innos wysłał mi Perłeę i moja niecierpliwość osiągała zenit, przygotowywałem już część materiałów do recenzji, m.in informacje techniczne, retusz głównego zdjęcia czy zrzuty ekranowe z filmu. Jako że czułem niedosyt, a samego zestawu jeszcze nie miałem, zacząłem bawić się właśnie nagłówkiem głównym i nagłówkami działów.
szarikm pisze:Czy pakowanie instrukcji i ich usztywnianie to już standard czy jeszcze nie?
W normalnych zestawach tak jak napisał Longer - tylko w większych, natomiast w serii Pirackiej, w każdym zestawie, nawet najmniejszym!, otrzymujemy tak zabezpieczone instrukcje/plakaty/naklejki/karty.
greenblue pisze:Który lepszy, gdyby przyszło się zdecydować na jeden, to który to by był?
Autentycznie nie wiem, oba statki mają wiele cech wspólnych, jednocześnie na tyle się różnią, że wybór taki jest niezwykle trudny. Faktem natomiast jest, że obydwa bardzo przypadły mi do gustu i obydwa mocno polecam.
X3qtor pisze:skąd wziąłeś ten fragment historii Jacka z handlem niewolnikami i konfliktem z Becketem? Przyznaję się, że właśnie poczułem się niedouczony, co jako fana serii mnie uwiera.
Oj, z różnych źródeł, zarówno drukowanych (jakieś magazyny i książki) jak i internetowych. Z internetowych polecam Pirates of the Caribbean wiki, to z niej m.in pochodzą umieszczone w recenzji cytaty.
Swoją drogą, to chciałem więcej też naskrobać o poszczególnych bohaterach, ale tekst niebezpiecznie zaczął się rozrastać. Zachęcam jednak do zapoznania się z dodatkowymi faktami z życia poszczególnych postaci - uniwersum Pirates of the Caribbean jest całkiem zgrabnie i sensownie skonstruowane i jest wiele ciekawostek o których nie dowiemy się z samych filmów.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ