[MOC] T.R-A.S.H.K.A

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

[MOC] T.R-A.S.H.K.A

#1 Post autor: AzamJasir »

T.R-A.S.H.K.A:

Transportowiec
Radio-
Aktywnych
Syfów
Hen na
Księżyc
Aż

jest kontynuacją taktyki szerzenia pro-ekologicznego wizerunku przez producentów [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14157]ŻA-BOTa [/url].

Obrazek
Transportowiec służy do przewożenia radioaktywnych odpadów z ziemskich elektrowni do specjalnych baz-wysypisk na Księżycu, gdzie będą składowane. Zamknie to usta ekologom, którzy protestują przeciwko składowaniu tych odpadów na Ziemi.
Głównymi zaletami TRASHKi są:
*specjalny hermetyczny kontener, który nawet w ekstremalnych sytuacjach jest w stanie zapobiec wyciekom.
*szczelna kabina pilota, która zabezpiecza go w przypadku gdy nastąpi wyciek (nie wyjaśniono po co)
*to że jest zielona

Konsorcjum wypuściło tandetną reklamę prezentującą funkcje transportowca ( oszczędzają nawet na kamerze HD i dobrym podkładzie muzycznym).
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8m1KKUq3E0E[/youtube]

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Główne założenie było proste- zrobić coś, czym chciałbym się sam pobawić. Maksimum funkcji, minimum awaryjności. Pracowałem nad nim dość długo, ale najwięcej czasu zajęło mi zebranie się do zrobienia zdjęć...
Podziękowania dla mojego brata Adriana za zrobienie pilota ;)
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#2 Post autor: Neo »

Fajny projekcik. Ale nazwa jest zaje... :) Rozwaliła mnie :)

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#3 Post autor: AzamJasir »

Neo pisze:Fajny projekcik. Ale nazwa jest zaje... :) Rozwaliła mnie :)
Dzięki ;) Nazwę wymyśliłem dopiero dzisiaj- wcześniej nie miałem żadnego pomysłu. Fajnie, że się spodobała...
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

fajny projekt, tylko PRowcom film nie wyszedl, bo przy kręceniu/zamykaniu kabiny pilot jest troszkę poniewierany :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Pierwsze skojarzenie jakie miałem to śmieciarka pozbawiona kół. Taka przeszklona kabina i bardzo eco kolorki.

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się to że przemyciłeś trochę funkcjonalności do działu w którym przeważnie pokazywane są modele czysto półkowe.

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#6 Post autor: AzamJasir »

blizzard pisze:fajny projekt, tylko PRowcom film nie wyszedl, bo przy kręceniu/zamykaniu kabiny pilot jest troszkę poniewierany :D
Niski budżet to i warunki pracy kiepskie ;) Nikt nie mówił, że statyści mają mieć lekko.
M_longer pisze:Bardzo, ale to bardzo podoba mi się to że przemyciłeś trochę funkcjonalności do działu w którym przeważnie pokazywane są modele czysto półkowe.
Nie umiem budować tak fantastycznych wizualnie modeli, które samą prezencją potrafią powalić. Jestem za słaby- nie mam na tyle wyobraźni do wymyślania bajerów kosmicznych ani talentu do odwzorowywania rzeczywistych pojazdów. Dlatego kombinuję, używam tego co mi wpadnie w ręce. Może kiedyś znajdę coś w czym mi dobrze będzie mi szło, na razie będę kontynuował swój tematyczny i metodyczny miszmasz ;)
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#7 Post autor: Methos »

:D Miodzio lodzio! Na dzień dobry powalające wyjaśnienie skrótu :D
Do tego funkcje modelu, który jest bawialny. Fajnie to wyszło.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Fajnie że założyłeś sobie to 'maximum funkcji', model dużo zyskał dzięki temu. Ciekawa bryła, rozsuwany kadłub, kolory fajnie dobrane, podoba mi się :)

Bajeranckie otwieranie kabiny! Muszę dorwać taki silniczek! Da się w nim wymieniać bateryjki?
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#9 Post autor: AzamJasir »

Methos pisze:Do tego funkcje modelu, który jest bawialny. Fajnie to wyszło.
Dzięki ;)
Bobofrutx pisze:Bajeranckie otwieranie kabiny! Muszę dorwać taki silniczek! Da się w nim wymieniać bateryjki?
Z tego co wiem nie jest to silniczek elektryczny ;) To coś działa na podobnej zasadzie jak zwijanie kabla w odkurzaczu i ogólnie powstało z myślą o zwijaniu sznurka. Ja osobiście dorwałem go jako część nagrody ( z tego co pamiętam w sklepie Zgrredka było ich sporo)
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#10 Post autor: Bobofrutx »

AzamJasir pisze:
Bobofrutx pisze:Bajeranckie otwieranie kabiny! Muszę dorwać taki silniczek! Da się w nim wymieniać bateryjki?
Z tego co wiem nie jest to silniczek elektryczny ;) To coś działa na podobnej zasadzie jak zwijanie kabla w odkurzaczu i ogólnie powstało z myślą o zwijaniu sznurka. Ja osobiście dorwałem go jako część nagrody ( z tego co pamiętam w sklepie Zgrredka było ich sporo)
Ło, to nawet lepiej :D Muszę go/je mieć!
Ostatnio zmieniony 2011-10-10, 16:55 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#11 Post autor: KUKUS »

Nie umiem budować tak fantastycznych wizualnie modeli, które samą prezencją potrafią powalić. Jestem za słaby
Nie powiedziałbym.

Fajny Ci stateczek wyszedł. W kabinie urozmaiciłbym może jedynie stery. Wielkie brawa za poświęcenie chwili czasu na funkcjonalność statku (otwieranie magazynu na kontenery, przesuwające się nóżki). Także silniki wyszły Ci całkiem ładne.

Gdybym miał coś doradzić, to zaproponowałbym zaokrąglić szarą, kwadratową część statku.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#12 Post autor: AzamJasir »

KUKUS pisze:Fajny Ci stateczek wyszedł. W kabinie urozmaiciłbym może jedynie stery. Wielkie brawa za poświęcenie chwili czasu na funkcjonalność statku (otwieranie magazynu na kontenery, przesuwające się nóżki). Także silniki wyszły Ci całkiem ładne.
Dzięki
KUKUS pisze:Gdybym miał coś doradzić, to zaproponowałbym zaokrąglić szarą, kwadratową część statku.
Rzeczywiście wyglądałby lepiej, ale ciężko byłoby zrobić to tak, żeby zachować funkcjonalność... Mechanizm otwierający kabinę jest i tak upchnięty tam prawie na styk.
السلام عليك -Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ