7948 Outpost Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

7948 Outpost Attack

#1 Post autor: josio »

Obrazek
Recenzja 7948 Outpost Attack

Dane techniczne
Seria: Kingdoms
Rok premiery: 2010
Liczba klocków: 194
Liczba figurek: 3
Spis cześci: klik
Cena: Allegro: ok. 66 - 85 PLN
Linki:
BrickSet
Lugnet
BrickLink
Peeron

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie z twardej tektury o wymiarach: 28x26x6 cm, szata graficzna nawiązuje do całej serii, klocki są dość ciasno upakowane, tak więc rozmiar adekwatny do zawartości. Instrukcja formatu ~ A6 (52 strony - błędów nie zauważyłem)

Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki
W związku że nie znam nazw klocków i nie orientuję się w unikatach mogę powiedzieć tylko tyle że jest ich 194, jest kilka zjunirozowanych dla ciekawych spis: klik
Obrazek

Figurki

W zestawie mamy trzy figurki: dwóch żołnierzy King`s oraz żołnierza Dragon.
Obrazek

Modele

W zestawie mamy dwa modele:

- budynek fortyfikacyjny King`s o wysokości 17cm. Budynek jak sama nazwa wskazuje jest posterunkiem, można by powiedzieć że jest to wieża wartownicza z łucznikiem na szczycie. Prezentuje się lepiej niż na zdjęciach po ułożeniu byłem pozytywnie zaskoczony. Oglądając konstrukcję miałem skojarzenia ze starymi zestawami Castle (sposób budowy, kolorystyka itp.) Jako ciekawostkę można wymienić jedną luźną ściankę która jest ukłonem dla młodszych budowniczych (można ją zburzyć katapultą). Na obu zjunioryzowanych elementach są naklejki imitujące bluszcz który oplata budynek i ma się wrażenie że posterunek stoi od dawna ;-).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


- Drugi model to katapulta żołnierzy Dragon, konstrukcja bardzo zgrabna, uwagę przykuwają tarcze dragon które zdobią katapultę. Mi osobiście podoba się proporcja modelu oraz kolorystyka.

Obrazek Obrazek

Podsumowanie

Zestaw okazał się ciekawszy niż się spodziewałem - myślałem że będzie mniejszy i brzydszy. Jest stosunkowo niedrogi (kupiłem go za 66 zł) w tej cenie dostajemy 3 figurki, dwa ciekawe modele. W wypadku samej wieży ma się skojarzenia ze starych serii Castle. Mógłbym ponarzekać na brak konia itp. jednak to by podniosło końcową cenę. A tak mamy bardzo przyzwoity zestaw który pomimo przystępnej ceny jest ciekawy. Reasumując: Moim zdaniem zestaw wart swojej ceny, dla niezdecydowanych powiem że jest ładniejszy niż mogłyby sugerować zdjęcia.

zdjęcie całości:
Obrazek


Za
  • cena
  • modele
  • figurki
  • spora ilość łuczków ;)
Przeciw
  • naklejki - mogły by być nadruki
PS. To moja pierwsza recenzja tak więc proszę o wyrozumiałość.
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 15:35 przez josio, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

josio pisze:Klocki
W związku że nie znam nazw klocków i nie orientuję się w unikatach mogę powiedzieć tylko tyle że jest ich 194
No i wystarczyło kliknąć w ten link co podałeś, żeby powiedzieć coś więcej.
Rzeczywiście poza czarnymi round brickami 4x4 jakiś rarytasów tam nie ma. Cieszą za to spore ilości serków, szkoda, że reddish brown są tylko 3.
Nawet niezły dawca może dosyć popularnych ale za to często potrzebnych części.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

josio, nie pisz o zjunioryzowanych elementach bo one od lat 80tych pojawiają się w zestawach z linii castle. Miło że umieścili w zestawie flagę z lwem która nie jest naklejką a nadrukiem. Największym minusem jest jednak brak jakieś bramy/drzwi/kraty oraz drabinki na wyższy poziom.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#4 Post autor: josio »

josio pisze: No i wystarczyło kliknąć w ten link co podałeś, żeby powiedzieć coś więcej.
To prawda, ale co mam napisać że jest sporo szarych klocków ;-). bo taką terminologią:
glaz_pimpur pisze:round brickami 4x4
nie potrafię się jeszcze posługiwać.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#5 Post autor: bart »

Moim zdaniem zestaw jako budowlę należy zaliczyć do średnich, natomiast widać od razu że jest bardzo fajnym dawcą klocków. Co do samej recencji to, krótka, zwięzła i na temat - myślę, że większa wprawa przyjdzie z czasem.
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 12:11 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Bidon

#6 Post autor: Bidon »

Ładny zestaw, bardzo podobają mi się ciemne ronda dragonów.
Co do ceny to mam mieszane uczucia, dla porównania zestaw 7187 jest w tej samej cenie,
a posiada aż 4 żołnierzy pięknie przybranego konia, również konstrukcja z wrotami nie jest brzydka.
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 12:11 przez Bidon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#7 Post autor: josio »

Bidon pisze: zestaw 7187 jest w tej samej cenie
gwoli ścisłości jest o 8 zł droższy ;-)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Przyjemny ten zestawik, i bardzo dobrze, że go zrecenzowałeś (a do tego zrobiłeś to całkiem dobrze), za co wielkie dzięki - właśnie zbieram się do kupienia sobie zestawów z serii Kingdoms i dobrze jest się im najpierw lepiej przyjrzeć.
A to co nazwałeś zjunioryzowanymi elementami, to są panele, jak już tomey napisał, są w Castle niemal od zawsze, i choć nie są tak uniwersalne jak bricki, które mogłyby się pojawić w ich miejsce, to na pewno są przydatne.
A jeśli nie łapiesz jeszcze terminologii, to poczytaj sobie recenzje innych systemowych zestawów, gdzie często różne ciekawe elementy są właśnie przez autorów opisywane, do tego rzuć okiem na spisy części na Bricklinku i wszysko się stanie jasne.
Bidon pisze:Co do ceny to mam mieszane uczucia, dla porównania zestaw 7187 jest w tej samej cenie,
a posiada aż 4 żołnierzy pięknie przybranego konia, również konstrukcja z wrotami nie jest brzydka.
Jeśli kolekcjonuje się całą serię, to obydwa zestawy się nie wykluczają, obydwa raczej opłaca się kupić. Faktem jest, że za niewiele większe pieniądze 7187 oferuje dodatkowego minifiga i konia, za to na przykład tutaj jest całkiem zgrabna katapulta, podczas gdy w 7187 wyrzutnia to zrzynka z równie nieładnej wyrzutni orków 5618

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#9 Post autor: Krissek »

Posiadam zestaw 7187 i jest naprawde super,najbardziej podoba mi się rycerz na koniu !! Chociaż ten zestaw ma jedną wade, wysokośc wroty jest naprawdę mała wiec rycerz na koniu ma trudności z przejściem:)
Bidon pisze:Ładny zestaw, bardzo podobają mi się ciemne ronda dragonów.
Co do ceny to mam mieszane uczucia, dla porównania zestaw 7187 jest w tej samej cenie,
a posiada aż 4 żołnierzy pięknie przybranego konia, również konstrukcja z wrotami nie jest brzydka.

ODPOWIEDZ