Sklepy LEGO

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

#16 Post autor: rh »

Byłbym wdzięczny za podawanie dokładnych adresów ...
A marzeniem format:

nazwa sklepu - adres
godziny otwarcia
asortyment: ...
ceny: ...

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#17 Post autor: Smok »

Babyland - Łódź, ul. Piotrkowska 164 (http://www.babyland.lodz.pl/)

Poniedziałek - Piątek - 10 - 18
Sobota - 10 - 15
Niedziela - nieczynne

Zdecydowana większość nowych zestawów - pojawiają się praktycznie zaraz po premierze. Kiedyś rozmawiałem z pracownicami i jest możliwość indywidualnych zamówień zestawów, których nie ma na stanie sklepu. Trafiają się też starsze zestawy, ale nie starsze niż rok - półtora roku.

Katalogowe, czasami nieco tańsze.

panrysiek

#18 Post autor: panrysiek »

http://klocki.wroclaw.pl/

Wrocław ul. Jedności Narodowej 55/57
od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty w godz. 10-13

Zamówienia i rezerwacja zestawów LEGO tel. 660-582-460

Sklep sprzedaje także na Allegro jako Arek Adamski, ja ich szukam wpisując LEGO Wrocław

Ceny dość niskie (niższe niż S@H), w przypadku mniejszych zestawów ,kiedy doliczę koszty ew. wysyłki, wychodzi taniej niż w większości przypadków na Allegro. Większe zestawy kupuję już jednak na Allegro.
Asortyment obejmuje (chyba) większość oferty Lego, jednak nie dostaniemy tam Exclusive'ów takich jak Modulary, Maersk Train, Architecture itp
Duży wybór City (bywają także modele sprzed kilku sezonów).
Wielką zaletą są dostępne jednocześnie aż 4 serie Minifigurek (2-5) ,kosztujące 7zł/sztukę przy wyborze losowym, lub 5-18zł przy wyborze konkretnej figurki (każda figurka ma swoją indywidualną cenę przy czym sporo z nich kosztuje 5,6 lub7zł).
Ostatnio pojawiły się też sprzedawane indywidualnie figurki Star Wars

Inny sklep jaki mogę polecić to Sklep Patronacki LEGO w Magnolii,
ul. Legnicka 58
54-204 Wrocław
Telefon: (71) 311 96 26
e-Mail: wroclaw.magnolia@intertoys.pl
godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela: 9-21
Ceny katalogowe ale:
1.bardzo bogaty asortyment w tym exclusive'y, Trains (w tym Red Cargo Train), Modulars (Fire Brigade), Architecture,duże zestawy SW, gadżety (magnesy, lampki, pudełka do przechowywania klocków, płytki konstrukcyjne itp) i oczywiście "zwykłe" zestawy Lego i Duplo.
2.dostępne minifigurki serii 2-5, w tym serie 2 i 4 są (częściowo) ponumerowane przez sprzedawców. Wszystkie figurki, niezależnie czy chybił/trafił czy konkretne są w tej samej cenie- 7zł.

misiek17
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-14, 20:07
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: misiek17 »

Jeśli mogę oszczędzić czas innym to wpiszę TU ,, iż sklep w Krakowie w markecie Elea na Białym Prądniku ( a na allegro pod nickiem Vika-1 lub Vika-2 itp.) po prostu upadł do takiego stopnia iż mają TYLKO kilka zestawów city ale w wyższych cenach niż inne sklepy .Kiedyś TEN sklep miał BARDO DOBRE CENY , jak i również duży wybór , zwłaszcza nowości a teraz LIPA STRASZNA.

Jetboy

#20 Post autor: Jetboy »

Osobiście polecam sklep Lorien - mają bardzo przystępne ceny, możliwy jest zakup na allegro, online lub w salonie.

Warszawa
ul. Marszałkowska 111 A
(róg Grzybowskiej i Marszałkowskiej)

Czynne w godzinach:
pon-pt 10-18
sob 10-14

http://www.zabawki.lorien.waw.pl/

Wydaje mi się że w okresie świątecznym ceny sa minimalnie wyższe niż przez reszte roku. Wybór jest dość duży.

Toys R Us
Al. Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa
BlueCity poziom 1

Godziny otwarcia jak godziny otwarcia centrum BlueCity:
Centrum handlowe - 10-22 (pon- sob) i 10-20 (niedz),

To największa sieć sklepów zabawkarskich w USA. Teraz próbuja zawojowac polskę cenami z kosmosu. Lego jest droższe niż w SMYKu, ale za to mają bardzo duży wybór - są duże zestawy i prawie cała oferta z katalogów z 2011 roku (nie ma mindstorms). O ile nie ma jakiejś super promocji nie warto tam kupować. 8043 kosztuje tam o 250 zł drożej niż w Lorien.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#21 Post autor: Ex3qtor »

Jetboy pisze:Osobiście polecam sklep Lorien - mają bardzo przystępne ceny, możliwy jest zakup na allegro, online lub w salonie.

Warszawa
ul. Marszałkowska 111 A
(róg Grzybowskiej i Marszałkowskiej)
W sumie cenna informacja, że przenieśli część zabawkarską, dzięki, że to podrzuciłeś.
Jetboy pisze: Toys R Us
Al. Jerozolimskie 179
02-222 Warszawa
BlueCity poziom 1
Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Byłem w ostatni weekend, żeby zorientować się, czy całe to ajwaj było warte - owszem nie jest tanio, ale powiedzieć, że drożej niż w Smyku to nadużycie. Owszem tanio też nie jest. Zauważyłem, że im większy jest zestaw, tym wyższa różnica w cenie. Np. tegoroczna kuźnia z kurką była w całkiem akceptowalnej cenie 39, ale już im większe zestawy, tym większa marża. Tym niemniej - i tak raczej trzeba liczyć na promocje.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#22 Post autor: GrublukTheGrim »

Warszawski sklep patronacki CIRCOLOCO otworzył swój drugi punkt w stolicy.

Nowy sklep znajduje się na ul. Wilanowskiej 370A, niedaleko od Galerii Mokotów.

Szczegóły:
http://www.circoloco.pl/nasze-sklepy.html

Osobiście polecam, mają tam ceny trochę niższe od katalogowych i szeroki wybór zestawów z aktualnej oferty. Także dla sympatyków gadgetów coś się znajdzie.
Ostatnio zmieniony 2012-09-05, 08:05 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#23 Post autor: Szerszen »

Sklepy Patronackie LEGO w Warszawie:

Worldtoys:

http://www.worldtoys.pl

01-066 Warszawa, Burakowska 4A (na tyłach Czarnego Kota, niedaleko CH Arkadia)
tel. (22) 634-38-38
Czynne: pn-pt: 10-19 sob-ndz: 10-15

ul. Słomińskiego 7 lok 1 naprzeciwko Dworca Gdańskiego
01-823 Warszawa
Okolice CH. Arkadia
tel: 22 831-00-70
Czynne: pn-pt: 10-19 sob: 10-15

kom: 516-958-675
info@worldtoys.pl


Asortyment duży, choć uczciwie trzeba przyznać, że ceny nie powalają na kolana.
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 11:53 przez Szerszen, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jetboy

#24 Post autor: Jetboy »

Tak się zastanawiam czy ktokolwiek kto jest tu dłużej niż miesiąc kupuje w tych sklepach z zaporowymi cenami...

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#25 Post autor: bartek_mi »

Jetboy pisze:Tak się zastanawiam czy ktokolwiek kto jest tu dłużej niż miesiąc kupuje w tych sklepach z zaporowymi cenami...
Kupuje.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: Bua »

O, widzę, że mogę się na coś przydać. W Bydgoszczy na ulicach rozdają ulotki reklamujące sklep z Lego. Wiem o nim tyle:

ul. Dworcowa 28, Bydgoszcz
Sklep zajmuje bardzo małe pomieszczenie. Wzdłuż ścian powystawiane zestawy - raczej niewiele. Nie pytałem, ile mają na zapleczu, bo się wstydziłem. Widziałem luźno stojące figurki, jakieś Bionicle, trochę dużych zestawów (w tym jakiś ogromny ze Star Wars) i info, że skupują klocki na wagę. Jeśli chodzi o ceny to też nie pomogę, bo się nie znam.

Zapomniałem o numerze telefonu: 888 850 850.
Ostatnio zmieniony 2012-09-19, 11:07 przez Bua, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#27 Post autor: Innos »

W Złotych Tarasach (a dokładnie jeden lokal od Smyka, na II piętrze) jakiś miesiąc temu został otwarty sklep Intertoys: http://www.intertoys.pl/
Dość nieduży powierzchniowo, ale wybór regularnych zestawów całkiem spory, ceny typowe dla sklepów stacjonarnych, czyli wysokie, co w takiej lokalizacji nie dziwi. Trochę gadżetów, breloczki (głównie SW), pudełka itp., dużo minifigów kolekcjonerskich (serie od 3 do 8).
Dla formalności:
Adres: Złote Tarasy, ul. Złota 59; 00-120 Warszawa; II poziom
Telefon: (22) 222 04 04
e-mail: zlote.tarasy@intertoys.pl
godziny otwarcia: poniedziałek - sobota: 9-22; niedziela: 9-21
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#28 Post autor: Neo »

Jetboy pisze:
To największa sieć sklepów zabawkarskich w USA. Teraz próbuja zawojowac polskę cenami z kosmosu. Lego jest droższe niż w SMYKu, ale za to mają bardzo duży wybór - są duże zestawy i prawie cała oferta z katalogów z 2011 roku (nie ma mindstorms).
W Rzeszowie w Toys R US (Millenium Hall) mają Mindstorms'a 2.0 (sam widziałem kilka na półce) :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#29 Post autor: Innos »

W Warszawskim Toys'R'Us też Mindstorms stoją na półce, za 1300zł bodajże. Gdyby załapać się na przecenę 20% taką, jaka była ostatnio, to cena byłaby przyzwoita, jak na sklep stacjonarny.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#30 Post autor: aditoma »

Nowy sklep Lego w Lublinie. Wileńska 2F, w nowych blokach blisko skrzyżowania Wileńskiej i Głębokiej. Ceny praktycznie allegrowe!

http://allegro.pl/listing/user.php/run? ... d=25975505
to ich link na allegro.
Z tego co rozmawiałem pani może sprowadzić dowolny zestaw w dobrej cenie, warto pytać.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

ODPOWIEDZ