7305 Scarab Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#16 Post autor: Piterko »


Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#17 Post autor: KUKUS »

Kiedy pierwszy raz ujrzałem ten zestaw w katalogu, od razu znalazł się na mojej liście "must-have 2011". Ludzik rewelacyjny, podobnie jak skarabeusz (kojarzy mi się trochę z władcą podziemi z Warcrafta III, a konkretniej z przywoływanymi przez niego żukami). Pod względem części zestaw też prezentuje się całkiem nieźle.

Recenzja jak zwykle na najwyższym poziomie :)
Der pisze:Czy to jest jakaś bardzo prosta konstrukcja, czy pojedyncza/nowa część?
O ile mnie wzrok nie myli, to chyba coś w ten deseń

lordofdragonss

#18 Post autor: lordofdragonss »

KUKUS pisze: Ludzik rewelacyjny, podobnie jak skarabeusz (kojarzy mi się trochę z władcą podziemi z Warcrafta III, a konkretniej z przywoływanymi przez niego żukami).
No pięknie, właśnie chciałem to napisać, klikam na następną stronę a tu Kukus! :D
Zestaw must-have, tak samo jak ten z mumiami i motorkiem. I duużo chwytaków!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#19 Post autor: Piterko »

(kojarzy mi się trochę z władcą podziemi z Warcrafta III
"Nie śpię... już nie śpię" xD

Nie no, co by nie mówić - recenzja świetna, pełna żartobliwych zdjęć, zaś pseudo-impuls: sympatyczny, pełen dobrych rozwiązań, dodatków i perfekcyjnie zrobionej maszkary... choć skarabeusz w sumie wygląda tak milusio, że do rany przyłóż :D

Tak więc - fani przygody i Przygodowców - kupujmy :D

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#20 Post autor: Der »

KUKUS pisze:Recenzja jak zwykle na najwyższym poziomie :)
Der pisze:Czy to jest jakaś bardzo prosta konstrukcja, czy pojedyncza/nowa część?
O ile mnie wzrok nie myli, to chyba coś w ten deseń
Dziękuję :) To coś tłumaczy. Zauważyłem później, że widać całkiem tą część na zdjęciu z woreczkami.


Co do całości zestawu.
NA NERUBIE!!
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#21 Post autor: Kirysowaty »

Piterko pisze:już są przecież
http://shop.lego.com/ByTh...spx?cn=691&d=70
Pytałem o regularne sklepy w kraju, bo nie stać mnie na sprowadzanie sobie z Hameryki.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#22 Post autor: lugomina »

HURAAA!!! Pierwszy zuczek zajawka!
Niech zyje seria faraonska! Dzieki Nori za dziewicza, jeszcze pachnaca fabrycznie recke!

Maciupenki impulsik, akcesoria skromne (znowu To Przeklete Udko!), ale i tak sobie go kupie. Musze to miec, tozto seria faraonska! Zawadiaka jest zawadiacki, a co najwazniejsze - ZOLTY jak prawdziwy minifig powinien byc. Nori, a porownaj go jeszcze do tego zawadiackiego kowboja z pierwszej serii minifigow :)
Robal jest rozkoszny, chociaz tez nie wiem dlaczego taki wymalowany.

Biologicznie to Lego dalo troche ciala, bo to wcale nie jest zaden skarabeusz egipski. Skarabeusze nie maja rogow na glowie.
Ten charakterystyczny rog to nasza dumnie samczyk europejskiego Rohatynca Nosorozca, rozpoznalam od razu, bo od dziecinstwa je spotykalam.. jednego nawet niechcacy bylam usmiercila i do dzisiaj sie wstydam.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0614132521
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#23 Post autor: vedder »

W katalogu oficjalnym zestawów z tej serii na ten rok nie widziałem. Obawiam się że znowu będzie tak że tą serię dostanie np. Smyk i dowali swoje "dzikie" ceny. Trzeba będzie chyba kupować na allegro.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#24 Post autor: greenblue »

Dzisiaj sobie sprawiłem ten zestawik. I chciałbym napisać coś odnośnie figurki.
Pierwszą rzeczą, która zwróciła moją uwagę, to zaślepiony stud na główce. Nie mam za dużo figurek z ostatnich lat, ale np. w zestawach Atlantis główki były jeszcze ze znaczkiem Mercedesa.

Tak na marginesie. Wie ktoś dlaczego pojawiły się główki z dziurką? (Ja mam swoją teorię, za dwa dni napiszę)

Druga rzecz to rączki minifigów. Ramiona dokładniej. Od wewnętrznej strony mają napis LEGO i copyrighta. W porównywanej figurce Atlantis też tego nie było, ale już w C3PO z Landspeedera tak (choć tylko na jednej rączce).

Zwrócił ktoś uwagę na takie drobnostki?
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#25 Post autor: Wawrzino »

greenblue, również posiadam ten zestaw, jednak główka minifiga ma u mnie normalny mercedesowy stud, a na ramionach brak napisów. Zaślepiony stud i napis na ramieniu pojawił się u mnie w zestawie 7306. Zerknąłem na pudełka i znalazłem ciekawostkę, w zestawie 7305 Scarab Attack, elementy pochodzą z Danii, Węgier i Czech, natomiast w zestawie 7305 do powyższych krajów dochodzą jeszcze Chiny.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#26 Post autor: V1 »

Wie ktoś dlaczego pojawiły się główki z dziurką? (Ja mam swoją teorię, za dwa dni napiszę)
Oficjalne stanowisko Lego jest takie, że dziecko może się udławić główką ludzika. Jeżeli główka nie ma dziury (tak jak kiedyś - miały normalny stud) - trzeba robić nowego bachora.
Jeżeli zaś główka ma dziurkę - dziecko podobno może przez nią oddychać :)

Więc dlaczego teraz wprowadzili zaślepiony stud - oto jest pytanie !
Ostatnio zmieniony 2011-11-27, 15:06 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#27 Post autor: kenobi8 »

Może do drastyczna metoda walki z nadmiernym przyrostem naturalnym w krajach azjatyckich? W końcu to tam robią teraz główki ze studem :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#28 Post autor: GrublukTheGrim »

To jest jakiś chory wymysł... A co jeśli główka utknie w gardle dziecka bokiem?
Dlaczego w ogóle o tym rozmawiamy?... ;-)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#29 Post autor: greenblue »

Przepraszam. To moja wina. Idę schować się w szafie.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#30 Post autor: Misterzumbi »

Latwiej taka glowke nawinac na szyje ludzika bo powietrze "ucieka" mercedesem a nie po sciance. Kiedys jak sie sciagalo nowa glowke z torsu (bo kiedys tak bylo), slychac bylo "plop", bo robila sie malutka proznia. Teraz tego nima.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ