[MOC] Renault 155-54

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Renault 155-54

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek


Dobry wieczór!
Wyciągania na światło dzienne (a raczej światło żarówek - nie mam obecnie szans na robienie zdjęć w świetle dziennym) modeli czekających od dawna na skończenie ciąg dalszy.
Dzisiaj jest to Renault 155-54, jeden z ciągników wyprodukowanych przez Renault.

Oryginał wpadł mi kiedyś w oko (znajomy znajomego ma takiego), spodobała mi się kolorystyka (ogólnie pomarańcz fajnie współgra z ciemnoszarym) i pomysł czekał na realizację. Trochę to zajęło...

Tak wygląda oryginał;

Obrazek Obrazek

A tak model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jest to czysty Model team, bez żadnych PFów i tym podobnych rzeczy. Jedyne co toto potrafi to skręcanie kołami (przód jest zawieszony wahliwie)

Obrazek Obrazek


Wiem że koła są za szerokie, ale do robienia kół w stylu Jeraca nie mam cierpliwości - po trzeciej próbie nawinięcia łańcucha pod krawędź opony dałem sobie spokój.
Na usprawiedliwienie dodam tylko, że te ciągniki czasem też jeżdżą na szerokich oponach balonowych ;)

Obrazek

Następne w kolejce do skończenia jest coś żółtego...
Ostatnio zmieniony 2011-11-30, 22:21 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

wave_pl

#2 Post autor: wave_pl »

Ale ekstra... podziwiam technikowców za wytwór wyobraźni, chęc budowy i samozaparcie w tym co robią.

Piękna maszyna, świetnie odwzorowana i chętnie bym patent na ten model odkupił :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

wave_pl pisze:podziwiam technikowców
To wprawdzie nie Technic a Model Team, ale dziękujemy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Ciekawy patent na schodki. Jeśli pozwolisz to zapewne użyję go w następnej ładowarce. Bo zrobione są prosto, ale i fajnie wyglądają :)

A ciągnik bardzo fajny :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

A jednak wystawiłeś :)

Dla mnie jako fana rolniczych modeli jest na 5. Nie ma się czego przyczepić jeśli to MT :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#6 Post autor: Junior »

Z utęsknieniem czekałem na jakiegoś traktora po ciapku, który wyjechał spod macek Jeraca. Pięknie się prezentuje.

Z której strony bym nie patrzył nie mogę dostrzec nic innego czego mógłbym się uczepić poza tym, że maska kończy się trochę zbyt nagle przed wirtualną szybą. Pewnie gdyby udało się zrobić tam krzywiznę równoległą do szybyktórejniema to byś to uczynił, ale to tylko taka maciupka ryska na tym projekcie w moich oczach.

Szkoda, że nie zrobiłeś do niego jakiegoś osprzętu :D Nawet przyczepa zielono-czerwona by dodała uroku.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#7 Post autor: Scrat »

Dziękuję za "uwzględnienie" moich uwag co do jego mordy :P

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:Jest to czysty Model team, bez żadnych PFów i tym podobnych rzeczy
I to się chwali :)
M_longer pisze:Jedyne co toto potrafi to skręcanie kołami (przód jest zawieszony wahliwie)
Więc jednak się udało. Bardzo dobrze, bez tego model sporo by stracił.

PS Oryginał to straszna paskuda :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Bardzo ładny model. W sumie nie ma co pisać o dbałości o detale i takich tam bo to standard w Twoich konstrukcjach.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

Świetne dekle z tyłu i wewnętrzna cześć tylnych błotników ze skrzydełek. Za to chyba kształt reflektorów nieco niezgodny z pierwowzorem.

Gratuluję.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Prezentuje się ładnie, ale
M_longer pisze:Jedyne co toto potrafi to skręcanie kołami (przód jest zawieszony wahliwie)
Jestem trochę zawiedziony. Nie musiałeś tam pchać pfów, ale mógłbyś się pokusić o parę funkcji napędzanych ręcznie. Wiemy że Cię stać, udowodniłeś to poprzednim catem.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Nawet podobny. Ale nie ładny. Fajne błotniki (od tyłu). Okropne światła z przodu.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#13 Post autor: Waler »

Coraz bardziej podobają mi sie modele MT niż dziurawe technic. Niestety mam wciąż za mało "zwykłych" klocków, by moje konstrukcje nie wygladały jak po ostrzale z karabinu maszynowego. Traktor wygląda świetnie, szkoda że Lego nie produkuje białych felg w takim rozmiarze :)
Mam jeszcze takie pytanie. Czy ty swoje konstrukcje rozbierzasz, gdy juz Ci się znudzą, czy dokupujesz klocki i cały dorobek stoi dumnie w gablocie/na półce?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Karol pisze:Ciekawy patent na schodki. Jeśli pozwolisz to zapewne użyję go w następnej ładowarce. Bo zrobione są prosto, ale i fajnie wyglądają :)
A rób co chcesz :P
Junior pisze:Z której strony bym nie patrzył nie mogę dostrzec nic innego czego mógłbym się uczepić poza tym, że maska kończy się trochę zbyt nagle przed wirtualną szybą. Pewnie gdyby udało się zrobić tam krzywiznę równoległą do szybyktórejniema to byś to uczynił, ale to tylko taka maciupka ryska na tym projekcie w moich oczach.
Tez mi to nie pasuje, przymierzałem się nawet do wstawienia tam paneli trans clear, ale nie dałoby się zrobić wtedy szyb w drzwiach, a traktor z jedna szybą wyglądałby dziwnie.
Scrat pisze:Dziękuję za "uwzględnienie" moich uwag co do jego mordy :P
Ależ proszę bardzo :)
smyk pisze:Za to chyba kształt reflektorów nieco niezgodny z pierwowzorem.
Czy ja wiem? Ta poprzeczka nad samymi reflektorami powinna być na równi z grillem, a nie cofnięta razem z reflektorami, ale nie wiedziałem jak to zbudować.
glaz_pimpur pisze:Nie musiałeś tam pchać pfów, ale mógłbyś się pokusić o parę funkcji napędzanych ręcznie. Wiemy że Cię stać, udowodniłeś to poprzednim catem.
Pewnie że się da. Ale to od początku miał być zwykły półkownik, bez bajerów, nawet napędzanych ręcznie :)
Mrutek pisze:Mam jeszcze takie pytanie. Czy ty swoje konstrukcje rozbierzasz, gdy juz Ci się znudzą, czy dokupujesz klocki i cały dorobek stoi dumnie w gablocie/na półce?
Hmmm... Modele które robiłem niedawno, powiedzmy rok-dwa w większości stoją w miarę kompletne. Liebherr L580 nie ma PFów, ale "skorupa" jest prawie kompletna. Do tego trzy Sandviki, Liebherry LG 1750 i LTR 1100 i trochę minifigowych modeli. Gabloty się jeszcze nie dorobiłem, bo przeprowadziłem się do nowego pokoju, ze zbudowanym (i rozbudowywanym cały czas) nowym warsztatem pracy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#15 Post autor: Emilus »

Świetny traktor Marku, z tym, że rzeczywiście z boku dziwnie wygląda zakończenie maski przed przednią szybą.

Ale poza tym super jest. Kolega ma podobny, jeździłem, zmieniałem biegi.. grubo:)
Longer pisze:Mrutek napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanie. Czy ty swoje konstrukcje rozbierzasz, gdy juz Ci się znudzą, czy dokupujesz klocki i cały dorobek stoi dumnie w gablocie/na półce?

Hmmm... Modele które robiłem niedawno, powiedzmy rok-dwa w większości stoją w miarę kompletne. Liebherr L580 nie ma PFów, ale "skorupa" jest prawie kompletna. Do tego trzy Sandviki, Liebherry LG 1750 i LTR 1100 i trochę minifigowych modeli. Gabloty się jeszcze nie dorobiłem, bo przeprowadziłem się do nowego pokoju, ze zbudowanym (i rozbudowywanym cały czas) nowym warsztatem pracy.
Sęk w tym, że to nie Mrutek pytał :P
Ostatnio zmieniony 2011-12-01, 21:01 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ