[MOC] Claas Tucano 450

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

[MOC] Claas Tucano 450

#1 Post autor: Xsysiek »

Zainspirowany pojazdami rolniczymi, jakie ostatnio pojawiły się na forum, postanowiłem sobie machnąć jeden z nich. Konkretnie to pojazd na jakim zarabiam w wakacje.
Obrazek
Model przedstawia kombajn zbożowy niemieckiej firmy Claas. Claas Tucano jest następcą świetnej rodziny średnich kombajnów - Mega i Dominator. Pod maską znajduje się silnik Mercedesa o mocy od 205 KM do 300 KM. W wersji z omłotem rotorowym znajduje się silnik Caterpilara (charakterystyczny długi czas zapłonu) o mocy 375 KM. Rodzina Tucano jest doskonałym uzupełnieniem większych Lexionów i mniejszych kombajnów Avero.
Obrazek
Modelik robiłem 2 wieczorki korzystając z zaleceń Longera (czyli coś małego). Obecnie kompletuję części. Zainteresowanym mogę wysłać plik do LDD. Mam nadzieję, że wam się podoba.

P.S. Link do filmiku z moją maszynką - Tucano 450 i ja
Ostatnio zmieniony 2011-12-05, 00:14 przez Xsysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Xsysiek pisze:Modelik robiłem 2 wieczorki korzystając z zaleceń Longera (czyli coś małego). Obecnie kompletuję części. Zainteresowanym mogę wysłać plik do LDD. Mam nadzieję, że wam się podoba.
No i widzisz, wyszło całkiem sympatyczne maleństwo :)
A co do LDD, dużo ładniejsze screeny wychodzą przy kombinacji ctrl+k.
Zdajesz sobie sprawę że nie ma czerwonych ani limonkowych halfpinów, prawda?
Obrazek
Tak samo jak tego liftarma:
Obrazek

W LDD się fajnie buduje, ale trzeba pamiętać o tym że przy budowaniu z prawdziwych klocków obowiązują ograniczenia kolorystyczne.

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#3 Post autor: Xsysiek »

Zdaję sobie z tego sprawę. Chciałem zrobić nagarniacz z liftarmów, ale LDD nie dopuszcza takiego połączenia. To samo dotyczy wózka.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#4 Post autor: greenblue »

Tak sobie tu wszedłem, bo nie zaglądam z reguły. Właściwie nigdy nie zaglądam.
A tu się okazuje, że pierwszy model z brzegu i do tego jaki ciekawy. Cieszy mnie, jako zwolennika plastiku, że kompletujesz klocki by zbudować to w realu.

A i filmik ze żniw mi się podobał. Już dawno nie byłem na wsi na żniwach, dlatego takie nowoczesne maszyny wprawiają mnie w zadumę. To na polskiej wsi takie sprzęty jeżdżą?
Ano pewnie jeżdżą. Ja zatrzymałem się na etapie wybiegania z podwórka przed bramę, gdy słyszałem jadącego bizona. 20 lat wstecz.

A działalność na takim kombajnie da się zrobić? Jakiś kredyt i wkład własny. Zakup sprzętu bądź leasing. I w okresie żniw wynajmowanie sprzętu razem z kierowcą (sobą) do koszenia. Bo chyba z własnej kieszeni tego się nie kupuje... Kilka ładnych stów, jakby nie było.

Ogólnie bardzo mi się podoba.
+ za kolorystykę
+ za czerwone alusy

Czekam na wersję klockową.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

greenblue pisze:A działalność na takim kombajnie da się zrobić? Jakiś kredyt i wkład własny. Zakup sprzętu bądź leasing. I w okresie żniw wynajmowanie sprzętu razem z kierowcą (sobą) do koszenia. Bo chyba z własnej kieszeni tego się nie kupuje... Kilka ładnych stów, jakby nie było.
Są firmy specjalizujące się w świadczeniu usług. Duże maszyny, duże areały.

ODPOWIEDZ