8653 Enzo Ferrari 1:10

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
omri

8653 Enzo Ferrari 1:10

#1 Post autor: omri »

8653 Enzo Ferrari 1:10

Rok: 2005
Liczba elementów: 1360



Pudełko jest duże dość cienkie, nie tak solidne jak z modelu np 8436, więc posłuży jako opał w kominku (dla mnie pudełka nie przedstawiają żadnej wartości - z góry przepraszam wszystkich ortodoksyjnych AFOLI :) )

W pudełku 9 ponumerowanych woreczków z klockami, w sławne woreczki z dziurkami zapakowane były tylko małe elementy, łączniki itp, ale ogólne wrażenie pozytywne, jedyne co zastanawia to dwa dodatkowe nie ponumerowane woreczki z długimi elementami: liftarmy, coś co przypomina gumowe węże, z którymi czasem był problem, bo jeden koniec nałożony na pin trzymał się mocno a drugi był luźny.

Zestaw posiada 4 koła 68.8 x 36 ZR w kolorze czarnym, które są bardzo ładne i solidne, do zestawu dołączone są też kołpaki, które wg mnie są bardzo brzydkie i nie zdecydowałem się na ich użycie, są one koloru srebrnego, ale prezentują się marnie i tandetnie. Koła montowane są za pomocą Technic Steering Arm with 4 Ball Joints.

Silnik V12 prezentuje się rewelacyjnie, pierwsza para cylindrów wchodzi w kabine przez co jest mało widoczna przy zamkniętej klapie, po jej uniesieniu jest już trochę lepiej.

Dużym plusem tego zestawu jest sposób otwierania drzwi do którego użyto Shock Absorber 10L Damped, przez co po pociągnięciu specjalnej dźwigni, uchylają się one co góry.

Sama kabina ma mało elementów, dużą kierownicę, dwa fotele, żadnych pedałów ani kokpitu.

W zestawie jest dużo owiewek i długich giętkich drążków, które imitują przednie nadkola.

Gotowe auto prezentuje się okazale i agresywnie. Wielkością podobne do zestawu 8421, jest szersze, ale niższe.

Ocen żadnych wystawić nie mogę, gdyż mógłbym dać zbyt niskie min za ciężkie sterowanie przednimi kołami, jak i bardzo duży promień skrętu auta. Wydaje mi się, że Lego idzie troche na łatwiznę stosując dużą ilość owiewek i giętkich drążków. Przykrywają one po prostu duże powierzchnie, które możnaby było zabudować zdecydowanie ciekawiej.

Mimo wszystko polecam ten zestaw. Jeśli tylko możecie sobie na niego pozwolić to warto.

Pozdrawiam

P.S.

proszę o wyrozumiałość to moja pierwsza recenzja :)


link do zdjęć http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=193059

spis elementów http://www.peeron.com/inv/sets/8653-1
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 06:51 przez omri, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Tekst na 5/5, zdjęcia na 0/5. Dobra recenzja MUSI mieć zdjęcia! Ja rozumiem, są niby do wygooglania, ale każdy recenzent fotografuje na swój sposbób - i dzięki temu, u każdego można zauważyć jakiś szczegół którego się nigdzie indziej nie widziało. Przydał by się też linek do spisu części z bricklinka (jest lepszy od peeronowego, bo szybszy).

Tak więc, narazie 3+/5 ;]

omri

#3 Post autor: omri »

ze zdjęciami nie ma problemu, bo mam już aparat, więc jak tylko nauczę się je zamieszczać w poście do dorzucę

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Saabotaz »

Fakt, model poza wyglądem nic ciekawego nie oferuje.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#5 Post autor: Jonder_qind »

Dobra recenzja, tylko, że mało atrakcyjna dla oka. Co do modelu to wolałbym za te pieniądze kupić sobie 8880 (super car), który ma napęd i zawieszenia na wszystki koła, a w tym modelu lego ograniczyło się do rozwiązań z 3 razy tańszych zestawów.
Ostatnio zmieniony 2006-07-22, 12:52 przez Jonder_qind, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

Re: [Recenzja] 8653 Ferrari Enzo 1:10

#6 Post autor: Fistach »

omri pisze:Pudełko jest duże dość cienkie, nie tak solidne jak z modelu np 8436, więc posłuży jako opał w kominku (dla mnie pudełka nie przedstawiają żadnej wartości
Czlowieku serce mi stanelo w tym miejscu...

a recenzja fajna zwlaszzca jak na pierwszy raz:)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

omri pisze:Pudełko jest duże dość cienkie, nie tak solidne jak z modelu np 8436,
Mam ten zestaw i to pudełko. Naprawde jest ciężkie, duże i bardzo solidne.

omri pisze:więc posłuży jako opał w kominku
Fistach pisze:Czlowieku serce mi stanelo w tym miejscu...

Ale po co komu takie pudełko, które do niczego się nie nadaje.


Recenzja jest przyjemna i szczegółowa.
Może brakuje kilku elementów, ale jak na pierwszy raz jest bardzo dobrze.
Za te pieniądze wolałbym coś innego. :)


Ocena 4+/6 !!
Pozdrawiam,
Maciej

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

ano po to ze jest to czesc zestawu lego:) i tyle i kropka:)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#9 Post autor: Pietruch »

Fistach pisze:ano po to ze jest to czesc zestawu lego:) i tyle i kropka:)
Zależy z jakiej strony na to patrzeć.

Jeżeli ze strony zestawu Lego - To raczej nie powinno się wyrzócać.
Jeżeli ze strony przydatności - Trzeba się tego pozbyć. ( przyjamniej będzie ciepło w domu )

Kończymy OT. !!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

Zatwierdzono

ODPOWIEDZ