[MOC] Limonkowa ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

[MOC] Limonkowa ciężarówka

#1 Post autor: Belfast »

Prezentuję niniejszym moją pierwszą ciężarówkę, która powstała na potrzeby Truck Racing i była budowana na "hura" w pośpiechu bo Eryk bardzo chciał wystartować (ja z resztą też). Poprzednie konstrukcje to były buggy jeździdła na potrzeby CC.
Wiem że to nic takiego dla Technic'owców, ale dla mnie to jeszcze dziewicze rewiry.
Limonkowa jest napędzana, tak jak wymaga regulamin, dwoma XL'ami na oś tylną, skręt realizowany jest za pomocą M'ki.
Centrowanie zapewnia "klocek centrujący" z zestawów hokejowych.
Każdy silnik zasilany jest z osobnego źródła, dwa XL z dwóch batt' box'ów, M z akumulatora 8878. Z uwagi na takie zasilanie zastosowałem 3 wieże IR. .... i ma nawet drzwi otwierane :D

Pierwsze zdjęcia przedstawiają wersję rajdową, mocno odchudzoną, która jeździła ostatnio w Truck Racing :
Obrazek Obrazek

To jest wersja poprawiona i wykończona. Przeszła najtrudniejszy z testów - test 15-to miesięcznego niemowlaka robiącego nią niemiłosiernie brum brum oczywiście bez użycia pilota - ręcznie. Wytrzymała bez uszkodzeń.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT : Opony są o tej samej średnicy zewnętrznej co regulaminowe.
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 08:53 przez Belfast, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: SeTA »

Fajnie wygląda. Jak oglądałem filmik to zastanawiałem się czyj jest ten limonkowy potwór :-)
Ale opony masz chyba nieregulaminowe. One mają taką samą średnicę zewnętrzną jak te wymagane?
GOD is Real. Unless declared Integer.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Nieregulaminowe opony to pikuś przy nieregulaminowym nadwoziu :)

A pomijając moje przytyki do nadwozia to konstrukcja bardzo dobrze jeździła i była ciężka do objechania. Zasilanie każdego silnika osobnym boxem sprawiało, że auto było bardzo szybkie. Chociaż nie wiem jak się mają do tego mniejsze opory toczenia opon, to chyba też mogło być lekką przewagą? W każdym razie Belfast z Erykiem byli trudnymi przeciwnikami :)

+ piękne własnoręcznie chromowane felgi.
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 13:22 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Chromowane fele, +10 do lansu. Cięzarówka kojarzy mi się z taką do przewożenia mleka. Kolor limonkowy bardzo ją wyróżnia na tle innych. Technicznie nie ma co oceniać, bo to na zawody, w których napęd jest zunifikowany, czyli max fun bez problemów technicznych.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Waler93 pisze:Technicznie nie ma co oceniać, bo to na zawody, w których napęd jest zunifikowany, czyli max fun bez problemów technicznych.
Tu byś się zdziwił, odpadały koła, rozpadały się auta i różne inne awarie się zdarzały :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

Pragnę tu zaznaczyć z całą mocą, iż z wyjątkiem brickowego światła przedniego oraz jednego koła pasowego zabezpieczającego koło, mi nic nie odpadło !
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

Belfast pisze:Pragnę tu zaznaczyć z całą mocą, iż z wyjątkiem brickowego światła przedniego oraz jednego koła pasowego zabezpieczającego koło, mi nic nie odpadło !
Ale zębatka w sterowaniu przeskakiwała. Poprawiłeś to?
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 19:28 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#8 Post autor: Belfast »

Jetboy pisze:
Belfast pisze:Pragnę tu zaznaczyć z całą mocą, iż z wyjątkiem brickowego światła przedniego oraz jednego koła pasowego zabezpieczającego koło, mi nic nie odpadło !
Ale zębatka w sterowaniu przeskakiwała. Poprawiłeś to?
Jeszcze nie poprawiłem, a tak gwoli ścisłości to koło zębate oraz listwa zębata przesuwana tymże kołem ;)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Przepraszam, ale to przez to że jestem fanem Macieja Zembatego (rip)

ODPOWIEDZ