[MOC] Jeep Mindstorms

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

[MOC] Jeep Mindstorms

#1 Post autor: Neo »

Z nowym rokiem postanowiłem wrzucić jakiś pojazd, który będzie kolejną próbą implementacji kostki NXT i serwomotorów. Tym razem konstrukcja jest pomysłem nie wzorowanym na żadnym oryginalnym zestawie LEGO i nie odwzorowuje żadnego rzeczywistego modelu. Można się jednak dopatrzeć kształtów Jeepa Willysa, po dłuszym przyglądaniu nawet rosyjskiego Uaza ;)

Obrazek

Galeria

Filmiki

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=83XegT9ZIpY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LxwU2Di7 ... re=related[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2012-01-01, 22:59 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#2 Post autor: Methos »

Witaj
Ciekawa i po przyjrzeniu się - prosta konstrukcja. Najbardziej jednak podoba mi się jak rozwiązałeś sprawę skrętu i napędu. Sterownie bt - pytanie tylko czy z poziomu softu Mindstorm czy coś napisałeś?

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#3 Post autor: Neo »

No właśnie miała to być prosta konstrukcja zawierająca kostkę i 2 serwo, gdzie trudnością miało być zmieszczenie i ułożenie tego w takim gabarycie pozwalające na poprowadzenie momentów obrotowych do napędu i kierowania (zwłaszcza kierowania :) )
Sterowanie BT z softu Mindstorms jest różnicowe (u mnie niezależne) dlatego jest pisane w NXT-G i sterowane z drugiej kostki.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Jeep jeździ czyli założenia można uznać za spełnione. Willysa trochę też przypomina :)

Nie dało rady zamontować silnika napędowego odwrotnie?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#5 Post autor: Neo »

3dom pisze: Nie dało rady zamontować silnika napędowego odwrotnie?
Niestety w przypadku serwomotorów NXT (w porównaniu do PFów) możliwość kombinowania z ułożeniem w konstrukcji jest o rząd wielkości mniejsza. Ułożenie serwa napędowego odwrotnie uniemożliwiłoby ułozenie serwa sterującego kołami. Żeby Jeep nie wyglądał karykaturalnie takie ułożenie serwa kierującego to (moim jeszcze stale uczącym się konstrukcji LEGO umysłem) jedyna możliwość (a i tak przeniesienie tego na skręt kół, aby nic nie wadziło i nie obcierało wymagało trzech przekładni).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Fakt, silniki NXT mają podły kształt. No ale trzeba się z nimi polubić bo też mam w planach tu i tam je wykorzystać.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ