8110 Unimog U400

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Twoja ocena dla zestawu 8110 Unimog U400 to...

5
75
19%
5
75
19%
5
75
19%
4
44
11%
4
44
11%
3
17
4%
3
17
4%
2
4
1%
2
4
1%
1
16
4%
1
16
4%
 
Liczba głosów: 387

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#76 Post autor: blizzard »

Jak tam przeróbki Seba_wse?
Ja stoję przed ważną decyzją, czy nabyć Unimoga, czy też zakupić kilka Techniców szykowanych na 2012 + jakieś pudełeczko z serii Dino.
A że potrzeba podjęcia decyzji dosyć mocno wjeżdża mi na ambicję, to szukam też różnych dokumentów i filmów ze zmotoryzowanym mercedesem, bo idea takiego jeżdżącego cacuszka jest bardzo intrygująca ^^

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#77 Post autor: 3dom »

Kupować. Będziesz miał świetną bazę by zbudować coś własnego jeżdżącego :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#78 Post autor: Filus »

Nad czym się zastanawiasz? Sam fakt - jest to największy dotychczas model Technica - grzechem dla wyznawcy Wielkiej Zębatki jest nie posiadać tego zestawu. Dostajesz w jednym modelu aż 3 dyfry, co patrząc na Twój podpis, jest jak manna z nieba;).

Co do kilku Techniców z 2012 roku. Moim zdaniem warto brać 9394 - mój najbliższy zakup (to będzie moja najbliższa recka, chyba, że ktoś mnie ubiegnie), potem w 9397 i w sierpniu wychodzi 9398, co dla mnie (i zapewne dla wielu) jest must have.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#79 Post autor: Seba_wse »

Od razu zapytam, czemu 9397 ??? Są gdzieś zdjęcia 9398? (why must have?)

Unimog jak najbardziej nie jest wart zastanawiania się, czegoś takiego i z tylu elementów po prostu jeszcze nie było. Jak znajdziesz w dobrej cenie to bierz i nie myśl, a jak już kupisz to stwierdzisz, że szkoda było czasu na myślenie;)
Na razie jestem na wyjeździe, ale postaram się na nim zdobyć 2 x xl i po powrocie coś zmontuję, wcześniej muszę jednak ogarnąć trochę spraw w pracy.
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 22:40 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#80 Post autor: 3dom »

Seba_wse pisze:Od razu zapytam, czemu 9397 ??? Są gdzieś zdjęcia 9398? (why must have?)
9398 - może dlatego, że będzie to zdalnie sterowane 4x4, być może z nowymi PFami?:) Chyba jest tylko to zdjęcie z youtubowego klipu.

9397 - tego też nie rozumiem, choć może zmienię zdanie jak się pojawi więcej zdjęć albo spis części.
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 22:54 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#81 Post autor: Filus »

http://www.youtube.com/watch?v=eJ0Vc6DqTeM

Tutaj są zdjęcia nowości. 9398 - bo jest to pierwsze oficjalne autko na zdalne sterowanie. 9397 - Bo ładnie wygląda, ma zestaw przydatnych kół, silnik i ogólnie (dla mnie) jest ładny i atrakcyjny (no i ma obrotnicę nowego typu, dla której szkoda mi kasy na 9391).

Wracając do zalet Unimoga, o których zapomniałem wspomnieć - koła, największe do tej pory koła, które nadają się również do samochodów innych niż ciężarówki, warto też wspomnieć o zawieszce i pneumatyce. Tak, jak już wcześniej mówiłem - bierz. Zawsze możesz sam przed sobą się usprawiedliwić, że to inwestycja na przyszłość. Przypuszczalnie za X lat U400 z klocków w stanie kolekcjonerskim przekroczy znacznie wartość obecną;).

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#82 Post autor: Seba_wse »

Trzeba się będzie przyjrzeć rozwiązaniom skrętu w 9398.
9397 to już było w 8868, lepiej działające, bo chwytak pneumatyczny a tu wygląda na to, że jest pokrętło, o przydatności innych części itp nie dyskutuję, wiadomo, teraz jest inna jakość, choć niestety materiałów na minus...
Unimog ma "łapę" o wiele bardziej bawialną niż w 8868 i zapewne o niebo niż w 9397. Do tego zawieszenie, wygląd, gwiazdę na masce i pudełku, a wprawiony w ruch w ciągu kilku minut przy pomocy trzech mediumów robi duży apetyt na zastosowanie xl'i bo zabawa zapowiada się przednia po dopracowaniu odpowiednich modyfikacji:)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#83 Post autor: Waler »

Z techniców w 2012 planuję zakup 9397 i 9398. Reszta jakoś tak nie specjalnie mnie interesuje i myślę, że będą to zestawy warte kasy, którą na nie wydam :).

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#84 Post autor: Seba_wse »

Wczoraj zamontowałem 2x XL do Unimoga plus światła w głównych reflektorach pojazdu.

XL'a odpowiedzialnego za ruch zamontowałem przed tylnym mostem, musiałem zamontować krótsze liftarm'y w tylnej części ramy aby się zmieścił, axle connector połączył silnik z tym axlem który wystaje z "centrum" Unimoga i się kręci w czasie jazdy. Unimog jeździ przód tył elegancko, gdy jedzie, zapalają się przednie światła, gdy staje gasną. Wmontowałem je w miejsce usuniętych grey plate'ów 1x2 w przednich prostokątnych reflektorach.

Porażką jest trochę skręt ale na razie nie mam na to patentu, wmontowałem po prostu XL'a nr 2 bezpośrednio w knoba w kabinie a nad XL'em jest odbiornik podczerwieni, wygląda zgrabnie, trzeba tylko "ostrożnie" skręcać, bo wypada Black Technic, Gear 12 Tooth Double Bevel, ten co na Gear Racku pracuje (czyli porusza przekładnią kierowniczą). Próbowałem zastosować sprzęgło wymontowane z wyciągarki ale jak już ktoś tu pisał, nie sprawdza się, bo sprzęgło po prostu przepuszcza i Unimog nie skręca:] Może w 9398 będzie jakieś sympatyczne rozwiązanie które zaczerpnę do swojego Unimoga, może wcześniej uda mi się coś wykombinować. Póki co efekt jest niezły, wizualnie zgrabnie wszystko wkomponowałem i działa. Czemu XL w knoba w kabinie? Ano bo tak jest trochę tolerancji aby puścić na czas dźwignię skrętu, jak był silnik nawet medium wmontowany bliżej przekładni, to po prostu wystrzeliwało mi zębatkę albo bushe:] Byłbym zapomniał, wymontowałem atrapę silnika ale teraz powinna się zmieścić z powrotem. Jeszcze jedna sprawa, otwieranie kabiny to teraz lipa, trzeba odpinać kabelki raczej lub zastosować kilka przedłużek. Pojazd waży teraz sporo więcej, wiadomo, XL'e swoje ważą:)
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 08:19 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#85 Post autor: Nerevar »

Aby skręt działał sensownie to musiał byś dodać redukcje - może dało by się zmienić knoby na jakies sensowne przełożenie kątowe ?

Co do wypadającej zębatki to zdarza się to też bez silnika, że "odchodzi" lekko, musiał byś zmodyfikować wał doprowadzający napęd do niej np. zmienić jointa na 2 kardana + axla zabezpieczonego czymś z przeciwnej strony aby nie odchodziła.

Ja nabyłem ów zestaw niedawno. To dodam swoje 5 groszy to tego tematu.

Ciekawe było to co zobaczyłem w pudełku, częśc elementów :

Obrazek

(zdjęcie pożyczyłem z recenzji 9391 Lego Crawler Crane, Noniusza :) )

była nowego typu (wcięta) a częśc stara.

Również zębatki z16 były nowego typu, natomiast instrukcje i nalepki latały sobie po pudełku - żadnej folii, ciekawe.

Co do funkcjonalności zestawu - jest świetna, nie ma na co narzekać. Jedynym minusem jest jak dla mnie skręt - brak redukcji + 2 liftarmy na dole zamontowane na pinach 3l z axle-connectorem z oporem, nie dość, że powodują iż skręca się jeszcze ciężej to jeden z nich się odczepia przy naciskaniu na zawieszenie - odchodzi trochę od pozycji zablokowanej na pinie, no i ta żębatka, która schodzi czasem z jointa - przy mocnych oporach ruchu. Zapewne dało by się te usterki naprawić, ja niestety nie mam jeszcze do tego elementów, do klocków wróciłem niedawno wraz z kupnem Unimoga - znów zresztą bo poprzednio zmuszony byłem sprzedać zestawy :(.
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 14:20 przez Nerevar, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#86 Post autor: 3dom »

Nowe z16 chyba już we wszystkich zestawach wyparły stare odpowiedniki. Ciekawa sprawa z tymi trójkątami. Fajnie by było gdyby te nowe definitywnie wyparły stare :) Szkoda, że mój Unimog nie miał takiego mixu no ale kupowałem niedługo po premierze a Twój pewnie jest z nowszej partii. Tylko dziwne, że instrukcję i naklejki miałeś luzem.
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 14:23 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#87 Post autor: jerryp »

3dom pisze:(..) Szkoda, że mój Unimog nie miał takiego mixu no ale kupowałem niedługo po premierze a Twój pewnie jest z nowszej partii(...)
Ja swojego odebrałem pod koniec października i już miał nowe trójkąty.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#88 Post autor: 3dom »

jerryp pisze: Ja swojego odebrałem pod koniec października i już miał nowe trójkąty.
Ale Twój był, o ile dobrze pamiętam, z drugiego rzutu od Zeta? Mam nadzieję, że nie przegapiłem nowych trójkątów w moim, chociaż w sumie byłaby to miła niespodzianka :)
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 15:06 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#89 Post autor: jerryp »

Bardzo prawdopodobne że jest tak jak napisałeś:).

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#90 Post autor: Seba_wse »

A mój ma wszystkie trójkąty starego typu. Nie jestem materiałoznawcą, ale wydaje mi się, że te starego typu są sztywniejsze...

ODPOWIEDZ