[MOC] Ciężarówka a'la Unimog

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Przemek84

[MOC] Ciężarówka a'la Unimog

#1 Post autor: Przemek84 »

Witam,
to mój pierwszy moc na forum, zarejestrowałem się już dość dawno, jednak dopiero teraz nadszedł czas na zakupy i budowanie.

Budując tego moca chciałem stworzyć coś na kształt Unimoga w skali mini, z racji ograniczeń klockowych wyszło jak wyszło ;D Budując wykorzystałem większość klocków z Creatora 5761 i troszkę z 6911.

Zapraszam do komentowania i oceny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 18:46 przez Przemek84, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#2 Post autor: rh »

Ciężaróweczka całkiem udana.
Jedyne co mnie bardzo razi to dach - nie mógłbyś spróbować go jednak wyprostować usuwając znad właściwej szyby te dwie płytki z "door railem", a w ich miejsce wstawiając kafle 1x3 na całą długość?
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 18:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek84

#3 Post autor: Przemek84 »

Na początku chciałem zrobić prostą przednią szybę i co za tym idzie poziomy dach, jednak pionowa szyba wyglądała w moim odczuciu nieciekawie, stąd pomysł z wykrzywieniem przodu.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#4 Post autor: Nerevar »

Spróbuj zamienić miejscami te 2x1 z railem z tilesami. Ew będzie trzeba podwyższyć tyl dodatkowymi tilesami na wierzchu /2x1 plateami w zaleznosci co lepiej wyglada. A możę zamiast tego co tam masz teraz zamontuj tile - plate 2x4 :) ?

Tak to ciężarówka sympatyczna. Może jakies akcesoria w skali mini :D ?
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 19:08 przez Nerevar, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek84

#5 Post autor: Przemek84 »

Zmianiłem 2x1 z railem z tilesami, faktycznie wygląda to lepiej. rh, Nerevar, dzięki za sugestie ;D

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#6 Post autor: AzamJasir »

Mimo niewielkiej skali na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawie, szczególnie na pierwszym zdjęciu. Dach rzeczywiście trochę przeszkadza, ale pochylona szyba wygląda na tyle dobrze, że nie opłaca się tam nic zmieniać. Pokazałeś, że nie trzeba kosmicznej ilości klocków, żeby zbudować coś fajnego. Czekam na Twoje kolejne MOCe :)
السلام عليك -Pozdrawiam.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Uroczy samochodzik, bezpretensjonalnie słodka pochyła przednia szyba.
Brawo za ostre, ładne zdjęcia! Możanby jeszcze podretuszować tło w jakimś programie graficznym żeby nie było widać łączeń pomiędzy kartkami, np tak:

Obrazek

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#8 Post autor: Aeryn »

Nie lubię techniców, dlatego ten Unimog jak dla mnie bije technicowego o głowę :D Bardzo mi się podoba, wygląda fajnie, ciekawy pomysł z tą szybą. Generalnie brawa za wykonanie i pomysł. Bardzo lubię jak ludzie udowadniają, że nawet mając niewiele, można stworzyć COŚ.
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 21:46 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

Fajny mały Unimożek. Na dobra sprawę mógłby zostać jakimś osobnym creatorem, a nie tylko MOC-em :). Jedynie co troszkę mnie razi to brak tylnych błotników no i z boku kabina wyglada troszkę dziwnie, kosztem pochyłej (niezłej) przedniej szyby.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Bardzo zgrabna ciężaróweczka. Masz dobre wyczucie, żeby przy 4 kropkach szerokości zbudować coś tak bogatego w szczegóły, a jednocześnie nie przeładowanego nimi.
\/1 ______________

Przemek84

#11 Post autor: Przemek84 »

Aeryn, Waler93, V1 dzięki za miłe słowa. Nie sądziłem, że tak się unimog spodoba Forumowiczom ;D

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

Najbardziej podobają mi się nadkola. Tylko 2 elementy, a świetnie wyprofilowane.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#13 Post autor: Iskra »

Urocze autko. :)
Oby tak dalej.

ODPOWIEDZ