[Zawody] Truck Racing #1 - 28.12.2011

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#136 Post autor: ManiekManiak »

Takiego bolida zmontowałem.

Obrazek

To co? Może środa 1 luty? Nie wiem tylko jak z miejscówką Belfasta, bo nadaj choruję.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#137 Post autor: Belfast »

Maniek ! Obawiam się że to nie jest ciężarówka hehehe przynajmniej wg standardów Trzy-domowych :D
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#138 Post autor: 3dom »

Dobrze widzę, że masz osie na różnej wysokości?

Jak dla mnie termin chyba ok, tylko jeżeli ma to być Białołęka to zdecydowanie odpada 18 bo się nie wyrobię.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#139 Post autor: ManiekManiak »

Tak, z przodu jest niżej o studa. Ma to swoje wady i zalety.

Belfast, nawet 3dom się nie odważy tego auta nazwać nieciężarówką. Twój bolid był jeep'owaty a ten jednak nic innego jak ciężarówka :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#140 Post autor: 3dom »

Jakby 3dom uznał ją za nieciężarówkę to by tak napisał. A to przecież typowy amerykaniec, choć o trochę zabawkowych proporcjach. Podoba mi się :)
ManiekManiak pisze:Twój bolid był jeep'owaty a ten jednak nic innego jak ciężarówka :)
Wreszcie ktoś mnie poparł :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#141 Post autor: Jetboy »

@Maniek: Fajny traktor :)

Termin mi pasuje, ale musze się ostro zabrać za budowanie żeby się wyrobić...

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#142 Post autor: smyk »

Maniek ładna. Ale na litość boską, budujmy w ludzkich proporcjach. Taki wysoki pojazd z takim rozstawem osi i z tak dużym kołami wygląda groteskowo. Albo jak catoonka z bajki "Auta".

Po raz kolejny zgłaszam wniosek o wyznaczenie sensownych limitów rozstawu osi.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#143 Post autor: glaz_pimpur »

smyk pisze:Maniek ładna.
Też mi się podoba, zwłaszcza, ze mam podobną tylko z bricków, a nie liftarmów. Może wezmę na integrację, to ktoś pstryknie zdjęcia, bo mój aparat do końca odmówił posłuszeństwa.
Smyk - to nie TrTr, żeby pojazd wyglądał jak oryginał!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#144 Post autor: 3dom »

Smyku to teraz spójrz na swoje auto i odpowiedz sobie na pytanie, czy nie wygląda jak naleśnik :)

Tak jak Glaz napisał, to nie trial żeby auta były nie wiadomo jak dopieszczone i trzymające każdy wymiar w skali. Mnie takie przerysowane potworki podobają się.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#145 Post autor: smyk »

3dom pisze:Smyku to teraz spójrz na swoje auto i odpowiedz sobie na pytanie, czy nie wygląda jak naleśnik :)
Masz spłaszczoną źrenicę? Wszystkie RT tak wyglądają: http://corporate.renault-trucks.com/med ... 10_013.JPG
http://www.truckracing.de/inhalt/saison ... /3/b10.jpg
http://www.trucksplanet.com/photo/merce ... ruck_1.jpg

;P

Nie narzucam ludziom budowania w prawidłowych proporcjach. Jedynie ubiegam się o takie prawa dla siebie.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#146 Post autor: ManiekManiak »

smyk pisze:Po raz kolejny zgłaszam wniosek o wyznaczenie sensownych limitów rozstawu osi.
Sensowny znaczy dużo wyższy? To auto ma identyczny rozstaw osi jak to z ostatnich zawodów. Mało tego, podwozie jest to samo.
Właśnie mi na tym zależało, żeby auto było przerysowane, tak mi się bardzo podoba. Koła mamy za szerokie co też mi się podoba.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#147 Post autor: smyk »

ManiekManiak pisze:
smyk pisze:Po raz kolejny zgłaszam wniosek o wyznaczenie sensownych limitów rozstawu osi.
Sensowny znaczy dużo wyższy? To auto ma identyczny rozstaw osi jak to z ostatnich zawodów. Mało tego, podwozie jest to samo.
Właśnie mi na tym zależało, żeby auto było przerysowane, tak mi się bardzo podoba. Koła mamy za szerokie co też mi się podoba.
To może nie chwyciłem konwencji. Nie sądziłem, że chodzi wam o CELOWE upodobnienie do cartoonek.

25 kropek rozstawu osi to przy tych kołach minimum.

Idę budować trialówkę z kłami.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#148 Post autor: 3dom »

Jak dla mnie zwiększenie górnego limitu to nie problem bo dłuższy rozstaw osi = mniejsza zwrotność. Byle dolny został bez zmian.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#149 Post autor: Mr.Z »

Wrócę do swojego pomysłu, którego nie podjęliście:

Teza: największy fun z truck race to zderzanie się i wymijanie pojazdów o zbliżonej prędkości. Dla filmu najlepiej jest, gdy wszystkie pojazdy są w wąskim kadrze jednocześnie. Dla kierowców najtrudniej i chyba najbardziej emocjonująco. W takiej rozgrywce nie szybkość pojazdu jest najważniejsza (w końcu uzależniona np. od stanu baterii/akumulatorów), ale sprawność układu skrętu i jego opanowanie przez kierowcę. A przy opanowaniu perfekcyjnym także taktyka (zajeżdżanie drogi, ścinanie zakrętów, zderzenia itp.)
Wnioski: nie ograniczajmy konkurencji do jednego konkretnego rodzaju kół/napędu/rozstawu osi. Niech rozstaw osi i rozstaw kół będą wartościami maksymalnymi. Podobnie waga (aby nie tworzyć pancernych taranów wygrywających masą). Prędkość i koła niech sobie oscylują wg uznania budowniczych. Ale żeby te różne szybkości pojazdów miały sens - niech ustawiają się na trasie od najwolniejszego na pole position do najszybszego na końcu. Zadecyduje o tym wyścig wszystkich na odcinku prostym.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#150 Post autor: Chrupek »

Mr.Z pisze:Pomysł
Odpowiem słowami gosposi profesora Dąb-Rozwadowskiego: "...nie, nie... to się nie sprawdzi..."

Wyszło fajnie, tak jak wyszło. Moim zdaniem nie trzeba nic zmieniać w kwestiach budowy pojazdów.
Sezon w pełni!

ODPOWIEDZ