4865 The Forbidden Forest

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

4865 The Forbidden Forest

#1 Post autor: Aeryn »

Obrazek
Rok produkcji: 2011
Liczba elementów: 64
Figurki: 4: Harry Potter, Voldemort, Hagrid, Narcissa Malfoy
Wymiary pudełka w cm: 19.1 x 14 x 4.6
Cena: (Allegro i sklepy stacjonarne na dzień 17.01.2012) ok. 50-54zł

Brickset , Bricklink, Peeron, Lugnet


Mój pierwszy zestaw z tej serii, z rodzaju tych, które kupuje się wyłącznie dla minifigurek. "Harry Potter" w Lego kończy swoją obecność, dlatego uznałem za stosowne wyposażyć się w przynajmniej kilku głównych bohaterów. Zapraszam do czytania!




PUDEŁKO

Nieduży kartonik w oryginalnej, krwistoczerwonej i mrocznej kolorystyce, z tyłu zaś dominującym kolorem jest beż, zaprezentowano tam też jedyny aspekt bawialny zestawu, ale o tym później. Pudełko przykuwa wzrok i ładnie się prezentuje. Obrazek
Obrazek

Na górnej ściance obejrzeć możemy minifigurkę głównego bohatera, czyli Harrego Pottera.
Obrazek



O CO CHODZI?

Zestaw nawiązuje do sceny rozgrywającej się w ostatniej części filmu w Zakazanym Lesie, kiedy to Harry zjawia się, by Lord Voldemort mógł go zabić, a wszystko po to, aby Harry mógł przeżyć i pokonać Voldemorta. Tak to niestety wygląda, tak jest i musimy się pogodzić z tą zawiłością fabuły, a dla bardziej zainteresowanych - fragment filmu, na podstawie którego powstał Legowy zestawik.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pDgG9d0BH7w[/youtube]




PO OTWARCIU

Ze środka wydobywamy dwa woreczki z klockami oraz instrukcję.
Obrazek

Rozcinamy woreczki.
Obrazek

A po złożeniu ludzików, o czym za chwilę, możemy popatrzeć na pozostałą drobnicę, wśród której w oczy rzucają się cztery niebieskie płomienie, jedna z największych, obok figurek zalet zestawu (jak dla mnie, bo zawsze lubiłem niebieskie płomienie) :-D
Obrazek




INSTRUKCJA

Książeczka jest maleńka, bo i wiele nie budujemy w tym zestawie.
Obrazek

Składamy minifigurki.
Obrazek

Na końcu mamy fajnie wyglądającą reklamę. Po drodze budujemy jeszcze najbrzydsze drzewo na świecie.
Obrazek




MINIFIGURKI

Oto, po co można kupić ten zestaw - 4 przepiękne figurki, w tym 3 głównych bohaterów.


HARRY POTTER

Chłopiec, który przeżył, a w naszym zestawie - przyszedł umrzeć. Standardowe "potterowe" włoski, dwustronnie zadrukowany torsik z herbem Gryffindoru oraz zadrukowana z obu stron główka z charakterystyczną błyskawicą i okularami – tym sposobem otrzymujemy pana Pottera.
Obrazek
Obrazek




HAGRID

Przyjaciel Harry'ego, gajowy i olbrzym zarazem. Hagrid ma jedyną w swoim rodzaju figurkę, jednostronnie zadrukowany tors, całkiem inne ręce niż normalne minifigi i gumowate włosy, które pasują na główki reszty figurek.
Obrazek Obrazek Obrazek




LORD VOLDEMORT

Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. To także, chyba jedyna figurka w Lego z nosem! Najpotężniejszy zły czarodziej na świecie. Jego minifigurka ma białą głowę z jednostronnym nadrukiem i białe rączki. Bardzo dobrze oddaje ona filmowy pierwowzór. Tors zadrukowany jest jednostronnie, po drugiej stronie jest całkiem czarny. W tym zestawie tylko Voldemort otrzymuje pelerynkę.
Obrazek
Obrazek




NARCISSA MALFOY

Śmierciożerczyni służąca Voldemortowi. W niniejszym zestawie, pełni ona rolę strażniczki spętanego czarami Hagrida. Tors jej zadrukowany został obustronnie, jest bardzo mroczny i piękny za razem. Ma ona także dwustronną główkę z pogodnym i przerażonym/wściekłym wyrazem twarzy. Włoski z malowanym blond pasemkiem, to chyba jedne z najładniejszych, jakie posiadam. Suknia może przydać się do tworzenia złych dam. Moim zdaniem, jest to najładniejsza figurka z zestawu.
Obrazek
Obrazek




ASPEKT BAWIALNY

Z uwagi na to, że konstrukcja drzewa składa się z kilku klocków na krzyż, nie będę Was wtajemniczał w jej zawiłości, pokażę za to aspekt bawialny ukryty w zestawie, moim zdaniem dodany na siłę i pozbawiony sensu.

Otóż figurkę postawić możemy w tym miejscu.
Obrazek

Po czym, naciskając techincowy klocek możemy wystrzelić naszą figurkę, na jakieś 2 cm!
Obrazek




CAŁOŚĆ

Oprócz wspomnianego drzewa, do zestawu twórcy dorzucili nam pająka, węża oraz ładny grzybek, co byśmy nie byli za bardzo zawiedzeni.
Obrazek


Tak wygląda to wszystko po zbudowaniu.
Obrazek



I epicka scena, niemal jak z filmu! Kto wygra?
Obrazek



Zwycięzca, może być tylko jeden!
Obrazek




PODSUMOWANIE

Zestaw kupiłem dla figurek, niebieskich płomieni i nie ukrywam, że wiedziałem, iż drzewo jest jego najsłabszym punktem, co dokładnie widać już na pudełku. Dlatego też wybaczcie, że nie wrzuciłem większej ilość zdjęć tej brzydkiej konstrukcji, uważam, że to co jest, wystarcza. Bawialność dodana została na siłę, a technicowy klocek całkiem niszczy moje wyobrażenia o tym, jak wyglądają drzewa w mrocznych lasach ;)
Figurki w tym małym zestawie są śliczne i jest ich aż 4, a biorąc pod uwagę, że jedną z nich jest Voldemort, występujący poza tym tylko w największym zestawie z serii, uważam, że opłacało się wydać te 50zł. Drugą perełką jest Narcissa, z prześlicznym torsem, włosami i główką. Zestaw polecić mogę fanom "Harry'ego Pottera", lub osobom lubującym się w kolekcjonowaniu ładnych minifigurek.
Klocków ciekawych tutaj jak na lekarstwo, wśród nich wymienić mógłbym niebieskie płomienie oraz grzybka.
Ostatnio zmieniony 2012-04-28, 10:45 przez Aeryn, łącznie zmieniany 8 razy.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#2 Post autor: X-Yuri »

Dobrze widzę, że to PIERWSZA recka zestawu (klocków, gra się nie liczy ; p) HP na Lugpolu?

Przyznaje, zdziwiło mnie to z leksza...

A sam zestaw w sumie takim odpowiednikiem SW Battlepacków jest ; p Tylko ze zdecydowanie ciekawszymi figsami... a na pewno z bardziej urozmaiconymi ; )

Recenzja też fajna ; p

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Pierwsza główka Lego z nosem postaci bez nosa :D

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#4 Post autor: Smok »

Fajna recenzja, zestaw trochę mniej. Zwykły battle pack z dwoma ciekawymi figurkami (Voldemort i Narcissa Malfoy) i rarytasem w postaci muchomorka.
Aeryn pisze:To także, chyba jedyna figurka w Lego z nosem! Najpotężniejszy zły czarodziej na świecie.
Już wcześniej były, np.: 1, 2 czy 3.
Aeryn pisze:Przyjaciel Harrego
Harry'ego ;-).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Ja wiem czy to drzewko aż tak brzydkie? Ot prosta konstrukcja. Za to aspekt bawialny mnie poraził, niesamowita sprawa ;)

Czy rączki Hagrida da się wyjąć i przyczepić do zwykłego torsu?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#6 Post autor: Aeryn »

3dom pisze:Czy rączki Hagrida da się wyjąć i przyczepić do zwykłego torsu?
Po chwili siłowania się z Hagridem, stwierdzam, że bez użycia kombinerek, obcęg lub innych niebezpiecznych narzędzi, jego rączek wyjąć się z torsu nie da :P
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#7 Post autor: Wawrzino »

Nosz kurka, miałem właśnie jutro kupować ten zestaw i zrobić reckę na LUGPol, żeby być pierwszym recenzentem zestawu HP, a tu ktoś mnie ubiegł ;)
Tak czy inaczej, fajnie, że zrobiłeś tę recenzję, gdyż temat Harry'ego wydawał mi się w dziale recenzji mocno zaniedbany. Zgadzam się, że ten zestaw kupuje się tylko dla minifigów. Zmartwiła mnie informacja, że nie wyjdzie już więcej zestawów z tej serii, skąd masz tę wiadomość?

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#8 Post autor: Aeryn »

Wawrzino pisze:Nosz kurka, miałem właśnie jutro kupować ten zestaw i zrobić reckę na LUGPol, żeby być pierwszym recenzentem zestawu HP, a tu ktoś mnie ubiegł ;)
Przykro mi, tak się zdarza czasem :D
Wawrzino pisze:Zmartwiła mnie informacja, że nie wyjdzie już więcej zestawów z tej serii, skąd masz tę wiadomość?
Pamiętam, że czytałem gdzieś, iż z uwagi na to, że Rowling zakończyła pisać "Harry'ego", filmy już nie powstają, to i Lego kończy serię. Ale być może były to tylko dywagacje, pewności nie mam, jednak wydaje się to logiczne.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#9 Post autor: GrublukTheGrim »

Fajny pomysł z zamieszczeniem krótkiego filmu prezentującego scenkę.
Też posiadam ten zestaw (oraz kilka innych z serii HP), jednak moim zdaniem drzewko nie jest aż tak tragiczne. Choć skoro to las, powinno być tu kilka drzewek. Albo chociaż zwykła "legowa" zielona choinka... ;-)
Ładna recenzja i dobre zdjęcia.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#10 Post autor: Aeryn »

GrublukTheGrim pisze:Też posiadam ten zestaw (oraz kilka innych z serii HP),
Gdzie są recenzje? Piszesz już? :)
GrublukTheGrim pisze:Choć skoro to las, powinno być tu kilka drzewek.
Mam dokładnie takie samo zdanie, mało tej roślinności w Zakazanym Lesie.
GrublukTheGrim pisze:Ładna recenzja i dobre zdjęcia.
Dziekuję, nie powiem, że się nie staram, żeby wyszło jak najlepiej, bo bym skłamał ;)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Klockowi Indianie pierwsi mieli nosy!

Dla mnie nic ciekawego, nie przepadam za świnkowymi mordkami, Ciało Hagrida też odpada- bo rączki świnkowe. 2% bawialności (zupełnie jak w Uwolnieniu zgredka). Więc pozostały nam ognie i włoski Narcyzy, ale dla nich nie warto kupować całego zestawu...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#12 Post autor: GrublukTheGrim »

Aeryn pisze:
GrublukTheGrim pisze:Też posiadam ten zestaw (oraz kilka innych z serii HP),
Gdzie są recenzje? Piszesz już? :)
Gdybym chciał napisać recenzję każdego zestawu Lego który kupię, nie starczyłoby mi czasu na nic innego...
Być może w niedalekiej przyszłości znów coś się pojawi. Jednak raczej ze Star Wars, bo jest mi zdecydowanie najbliższe. :-)

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#13 Post autor: Krissek »

Widać , że postarałeś się i to się liczy;) Jak na taki zestawik z 4 figurkami i za tę cenę jak najbardziej się opłaca;) recenzja podoba mi się i miło czyta się tak samo jak twoją poprzednią recenzje;)
Ostatnio zmieniony 2012-01-18, 19:12 przez Krissek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krissek

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#14 Post autor: kenobi8 »

Dzięki za kolejną fajną recenzję Aeryn. Ciekawi mnie dlaczego Harry ma na sobie zwykły strój z Hogwartu... Tyle teraz nowych torsów LEGO robi, więc mogli też zrobić dla Harry'ego nową kurtkę w dark tan. Kolejny minus to ten zielony wąż, to ma być Nagini ;D? Za to na plus w zestawie są: figurki Narcyzy i Voldemorta, niebieskie płomienie i grzybek.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#15 Post autor: Sorrow »

Dzięki za kolejną dobrą recenzję i specjalne dzięki za recenzję HP:)
Pięć dych za taki jakby licencjonowany battlepack (z muchomorkiem) to chyba godziwa cena (tzn. niegodziwa, ale godziwa jak na Lego). O ile oczywiście lubi się świnkowe minifigi.
Drzewo jest ok, nie ma się czego czepiać. Ale Nagini to porażka - w książce to było wielkie bydlę!
Aeryn pisze:To także, chyba jedyna figurka w Lego z nosem!
Co jest o tyle śmieszne, ze w filmie Voldemort jest jedyną postacią, która nie ma nosa.
Aeryn pisze:pokażę za to aspekt bawialny ukryty w zestawie, moim zdaniem dodany na siłę i pozbawiony sensu.
Już chciałam protestować, że wystrzeliwanie ludzika jest bardzo fajna (choć może mało sensowną) zabawą... ale doczytałam, że Harry wylatuje tylko na odległość 2 cm, to faktycznie trochę za mało do dobrej azbawy;]
kenobi8,
kenobi8 pisze:Tyle teraz nowych torsów LEGO robi, więc mogli też zrobić dla Harry'ego nową kurtkę w dark tan.
Igzaktli!
Ostatnio zmieniony 2012-01-18, 21:21 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ