[MOC] SuperCar I

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mwlinea

[MOC] SuperCar I

#1 Post autor: mwlinea »

Witam wszystkich serdecznie!

Jako, że jest to mój pierwszy post, przedstawię się. Mam na imię Michał. Moja przygoda z klockami trwa właściwie już od 4 roku życia. Swoją fascynację do Lego wznowiłem ponad dwa lata temu. Teraz przejdę do opisu MOC-a.


SuperCar I

Obrazek

Dane techniczne


Waga: 1274 g
Wymiary: Długość 54s, Szerokość 25s, Wysokość 13s
Zawieszenie: Niezależne
Silnik: V8 umieszczony centralnie
Skrzynia biegów: 6 Biegów

Opis

Budując tego MOC-a skorzystałem z zawieszenia z 8070, ale reszta to moja konstrukcja :) Skręcanie kołami odbywa się za pośrednictwem tzw. HOG-a lub kierownicy umieszczonej we wnętrzu pojazdu. Samochód posiada otwierane drzwi oraz tylną klapę silnika.

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Przełożenia skrzyni biegów
I 1 : 2,08
II 1 : 1,67
III 1 : 1,25
IV 1 : 1
V 1 : 0,75
VI 1 : 0,6

Obrazek
Z przodu przypomina mi trochę Zondę.

I jeszcze z jasnymi felgami
ObrazekObrazek


GALERIA

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#2 Post autor: Junior »

Wszystko pięknie ładnie, szkoda tylko, że nie udało się wcisnąć jeszcze ze dwóch rurek na te błotniki z przodu po każdej stronie. Strasznie łyso to wygląda patrząc na resztę samochodu który zwłaszcza z tyłu jest mocno obudowany.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Zadebiutować supercarem, nieźle ;)

Podoba mi się od tylnego zderzaka do końca przednich drzwi. Przód zbyt odkryty. Za to tył bardzo fajny, trochę przypomina F430.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#4 Post autor: GRISZAPL »

Rewelacja. Jedynie przód trochę odsłonięty. Przednie koła, przy tak zacnym tyle, wyglądają "nago".
Ale gratuluję.
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#5 Post autor: noniusz »

Sam nigdy nie budowałem SuperCar'ów, bo na pewno nie jest to łatwe, więc nie chcę się "mądrować", zgodzę się tylko z przedmówcami, że przód w porównaniu z resztą nadwozia jest trochę za bardzo odsłonięty. Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest wyprowadzić tak krzywizny z dostępnych klocków, żeby auto jednocześnie wyglądał realistycznie, zachowywało proporcje i nie było "dziurawe".

Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne, już wczoraj zwróciłem na niego uwagę przeglądając BS-a.

Czy poza otwieraną maską z tyłu, działąjącą skrznią biegów i atrapą silnika ma jeszcze jakieś "bajery"? Nie widać np. czy drzwi są otwierane lub czy jest działająca kierownica.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

noniusz pisze:Nie widać np. czy drzwi są otwierane lub czy jest działająca kierownica.
Nie widać ale jest o tym wspomniane w opisie :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#7 Post autor: noniusz »

3dom pisze:
noniusz pisze:Nie widać np. czy drzwi są otwierane lub czy jest działająca kierownica.
Nie widać ale jest o tym wspomniane w opisie :P
A to przepraszam... jakoś przeoczyłem ten akapit... :)

mwlinea

#8 Post autor: mwlinea »

Chciałem w te dziury włożyć giętkie axle, ale wtedy koła o nie ocierają. Więc miałem do wyboru wygląd lub skręcane koła. I pewnie tak jak każdy maniak Technica wybrałem drugą opcję :)

A zdjęcie z otwartymi drzwiami jest w galerii.
Ostatnio zmieniony 2012-01-19, 22:02 przez mwlinea, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#9 Post autor: Filus »

Bardzo zgrabna konstrukcja. Faktem jest, że przód na kołami pustką wieje, ale ogólna bryła samochodu jest ładna, a i zawsze możesz powiedzieć, że przód jest zbudowany w klimatach 8448, tj. chciałeś tylko zarysować karoserię, resztę ma zrobić wyobraźnia. Tył wydaje mi się trochę zbyt masywny, jak na samochód sportowy, choć z drugiej strony kompletne obudowanie ma również swój pozytywny wydźwięk. Strasznie natomiast podoba mi się patent na przedni zderzak z grillem. Bardzo ciekawy kształt udało Ci się temu nadać. Jak na debiut, to gratuluję - udane wejście;).

ODPOWIEDZ