9489 Endor Rebel Trooper & Imperial Trooper Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

9489 Endor Rebel Trooper & Imperial Trooper Battle Pack

#1 Post autor: Aeryn »

Obrazek
Rok produkcji: 2012
Liczba elementów: 77
Figurki: 4: Scout Trooper, Stormtrooper, Rebel Commando (sztuk 2)
Wymiary pudełka w cm: 19.1 x 14.1 x 4.6
Cena: (Allegro i sklepy stacjonarne na dzień 20.01.2012) ok. 50-54zł

Brickset , Bricklink

Jeden z najmniejszych zestawów z uniwersum Star Wars, wydanych w 2012 roku i kolejny z opisywanych przeze mnie, który kupuje się jedynie dla figurek.



PUDEŁKO

Kartonik nieduży, standardowy dla tej wielkości zestawów. Z przodu spogląda na nas rogata buźka Darth'a Maul'a, a legowi rebelianci ostrzeliwują żołnierzy Imperium. Na górnej ściance podziwiać możemy rebelianta w nowej wersji munduru. Z tyłu opakowania ukazaną mamy bawialność zestawu, polegającą na możliwości wystrzelenia rakiety, dodawanej niemal do każdego zestawu SW. Przyjrzeć możemy się także skuterkowi zwiadowcy, który został nam ładnie zaprezentowany na tylniej ściance.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



PO OTWARCIU

Naszym oczom, jakże spragnionym widoku nowiutkich kolocuszków, ukazują się owe klocuszki zapakowane w dwa woreczki. Otrzymujemy także instrukcję. Byłem przekonany, że w 2012 zastąpią rozwrzeszczanego dzieciaka kimkolwiek innym, ale jednak Lego pozostawiło go i straszy dalej.
Obrazek



INSTRUKCJA

Cóż mogę napisać o niej? Trzyma poziom, prowadzi nas przez poszczególne kroki budowy, tak jak powinna, choć budowania w tym zestawie wiele nie ma. Na końcu dostajemy króciutki komiks, którego akcja rozgrywa się w oparciu o nasz zestaw. Miłe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



BUDOWA

W zestawie budujemy stanowisko strzelnicze rebeliantów oraz skuterek imperialnego zwiadowcy. Skuterek różni się kilkoma klockami, od swoich wcześniejszych wersji z zestawu 8038 Battle of Endor.

Najpierw powstaje coś dla "dobrych". Drzewem bym tego nie nazwał, ale powiedzmy, że są to zarośla, w których schowali się rebelianci i zza których ostrzeliwują imperialnych, posyłając im na powitanie rakiety. Klocki, jakich użyto do budowy, szczególnie te ciemnozielone, są bardzo ładne i mi osobiście strasznie przypadły do gustu. Działko z rakietą daje się obracać, a na podstawce nie zapomniano również o klocku, dzięki któremu rebelianci mogą trzymać swoją broń zawsze w pogotowiu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po kilku krokach dysponujemy także niemal skończonym skuterkiem
Obrazek


No i pozostajemy z kilkoma klockami zapasowymi.
Obrazek



MINIFIGURKI

Czyli to, na co wszyscy czekaliśmy. Od roku 2012 Lego zaprzestało obdarowywania szturmowców i zwiadowców czarnymi łebkami - od teraz dostają oni czarne łebki z nadrukiem twarzy! WOW! Jestem bardzo z tego faktu zadowolony.
Obrazek

Rebeliant w kurtce ma nowy wzór torsu. Zwiadowcy pozwoliłem sobie założyć jego hełm na "twarz", abyście mogli zobaczyć, jak to wygląda, kiedy nie odwróci się główki na jej ciemną stronę. :D
Nadruki twarzy na czarnych klockach są oczywiście ciemniejsze, niż naturalne "świnkowe" buźki minifigów, ale wyglądają bardzo ładnie i to się liczy. Rebelianci mają fajne hełmy, dostępne dotychczas tylko w 8038, o którym już wspominałem, przy okazji opisu skuterka zwiadowcy. Warto dodać, że w zestawie otrzymujemy dwa blastery krótkie, jeden średniej długości i jeden długi.
Obrazek
Obrazek



CAŁOŚĆ

Cały zestawik prezentuje się bardzo dobrze. To świetna opcja zakupu zarówno dobrej jak i złej strony konfliktu, no i opcja tania, jak na zestawy licencjonowane. Zamiast kupować 2 Battle Packi, kupujemy jeden i mamy wszystko to, co jest potrzebne, aby toczyć walkę na powierzchni Endoru.
Obrazek



ODKRYCIE

Hmm, nie wiem co o tym sądzić, ale rączki rebeliantów nie są w kolorze świnkowym, lecz w... innym. Nie mam pojęcia, czy Lego zrobiło tak dlatego, że rebelianci noszą skórzane rękawiczki, mam tylko nadzieję, że nie jest to nowa wersja skóry ludzików, ponieważ znacznie różni się ona od różowiutkich buziek. Zresztą, porównajcie sami.
Obrazek


Identyczny kolor rączek ma Barriss Offee. Ale ona ma główkę w adekwatnym kolorze.
Obrazek



PODSUMOWANIE

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Za ok. 50zł otrzymujemy świetny Battle Pack z czterema bardzo dobrze wyglądającymi ludzikami obu stron konfliktu, a każdy z nich uzbrojony jest po zęby. Figurki żołnierzy Imperium mają nowe główki, a i mordki ludzi wyglądają ślicznie. Co prawda rebelianci mają dziwną skórę na rękach, ale pozostaję przy myśli, iż są to jeno rękawiczki.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

Fajny zestaw, szkoda, że battle packi nie są o dychę tańsze, bo brałbym bez wahania.
Co do rączek, sądzę, iż są to skórzane rękawice. Wnioskuję to po tej figurce:
Obrazek

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#3 Post autor: greenblue »

Wczoraj widziałem ten zestaw w Smyku i powiem, że przypadł mi do gustu. Co prawda to SW, licencja i odpowiednio wysoka cena, a ja fanem SW nie jestem, ale chyba Lukas mnie kupił. Podoba mi się to, podobają mi się ścigacze Sebulby i Anakina. Slave I też by podpasował. Kurczę, chyba wpadłem.

A co do recenzji - bardzo dobra. Odpowiednia długość, ilość zdjęć. Wszystko, poza jedną drobnostką, jest tak jak należy.
Poczekam, aż się trafi w cenie 50-
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#4 Post autor: Dart Grellenort »

Scout Trooper bez nadruku na plecach - oblecha. Zwłaszcza, że większość czasu spędza na skuterze i i widać tylko jego tył... Dziwnie też wyglądają te łebki w kominiarkach. Mają taką niezdrową cerę. Jakby zbierało im się na wymioty...
Nobody expects The Spanish Inquisition!

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#5 Post autor: GrublukTheGrim »

Z mojej obserwacji wynika, że rebeliant o "krzywym uśmiechu" pożyczył swoją główkę z jednego z zestawów Indiany Jonesa (dokładnie chodzi mi o 7199 - The Temple Of Doom).

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Bardzo ciekawa recenzja niezłego zestawu, wszystko jest jak należy. Powiedziałbym jednak, że przynajmniej część zdjęć robionych w trakcie budowy wydaje mi się nieco zbędna, choć zdaję sobie sprawę, że bez tego to już niewiele zostaje do fotografowania, minifigi, cały zestaw, części zapasowe i koniec - no ale to już wina charakteru battle packa, gdzie dołożone do minifigów dwie małe i proste konstrukcje - skuter i namiastka drzewa - widać jak na dłoni bez przyglądania się etapom ich budowy.
Skuter - żadna nowość, co najwyżej kilkoma elementami różni się od podobnych skuterów dostępnych we wspomnianej Bitwie o Endor 8038 oraz w Ataku Ewoków 7956, ale chyba trudno coś odkrywczego w tej materii byłoby wprowadzić. Drzewko - kilka przydatnych części, konstrukcja banalna i potrzebna chyba tylko po to, żeby TLG nie wykroczyło poza swoją licencję na SW (jeśli dobrze kojarzę, nie mogą wydawać samych 'gołych' figurek akcji, tylko w zestawach).

To, co jest głównym daniem w tym zestawie, to oczywiście minifigi, obok dwóch dość standardowych trooperów (choć oprócz główek nowością jest także tors szturmowca) mamy dwóch rewelacyjnych rebeliantów w militarnych strojach, z rewelacyjnymi nadrukami, po prostu cud-miód-malina. Dla nich dwóch warto łapać ten zestaw.

5 dych to jeszcze sporo, ale można się spodziewać, że standardowo battle packi będą obficie dostępne we wszelkich typach sklepów, liczę więc na akcje hipermarketów takie jak przed ostatnimi świętami, kiedy Lego przeceniali o 40-50% i w stare battle packi bez problemu można było zaopatrzyć się za około 30zł. RRP jest tutaj wyższe bodajże o ~20%, ale cena poniżej 40zł w jakiś ciekawych promocjach i tak będzie ok, jak za takie ciekawe figurki (w końcu za Collectable Minifigures też już tyle wołają, a tu jest jeszcze trochę elementów)
GrublukTheGrim pisze:Z mojej obserwacji wynika, że rebeliant o "krzywym uśmiechu" pożyczył swoją główkę z jednego z zestawów Indiany Jonesa (dokładnie chodzi mi o 7199 - The Temple Of Doom).
Ten sam krzywy uśmiech ma także oficer z London Escape 4193

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#7 Post autor: REX »

Zestaw malutki ale posiadający ciekawe, nowe "militarne" torsy. Szczególnie malowanie tyłu bardzo mi pasuje.

Szykowny

#8 Post autor: Szykowny »

Podoba mi się to nowe rozwiązanie z głowami szturmowców. Teraz mogą robić także za facetów w kominiarkach z odsłoniętymi twarzami;D Połączenie dwóch walczących ze sobą stron w zestawie też jest fajnym rozwiązaniem. Takie monotematyczne zawierające tylko jedną frakcję zestawy zalatują nudą.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#9 Post autor: Paweł »

Czy ten nowy kolor rączek to nie jest przypadkiem Tan ?
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Jeżeli przyjmiemy, że można wierzyć Bricklinkowi to tak ;)

www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=973pb582c02
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#11 Post autor: Paweł »

No właśnie też spojrzałem na bricklink, ale na zdjęciach wydaje się, że kolor jest trochę inny, wiec chciałbym się dowiedzieć od kogoś, kto ludziki posiada.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ