8827 Minifigures Series 6

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#16 Post autor: vedder »

No właśnie że tak większość osób które podobno miały kontakt opisują kosmitę: szary bez nosa i z dużymi czarnymi oczami. Ale tutaj powinien być mniejszy bo podobno są niewysocy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#17 Post autor: blizzard »

Moja ulubiona figurka z tej serii to Dżin:
Obrazek.
Duży plus za kolor "skóry" (szkoda tylko że łapki też nie są tej samej barwy) i za "od pasa w dół". Figurka może stać sobie sama (tak jak na zdjęciu) albo tez wychodzić z lampy (no może niedokładnie, nie z dziubka), cały czas będąc w pełni stabilną. Turban z klejnotem skradł zaś z miejsca serce mojej dziewczyny.

Figurka nr 2 to Roman soldier
Obrazek
Tutaj plus leci na sam start, tylko dlatego że to wojownik (a ja mam wszystkich wojowników z każdej serii, brakuje narazie tylko minotaura).
Wszystko mi się tutaj podoba: lanca z giętkim "ostrzem" wygląda bardzo ładnie, tarcza ma super nadruki doskonałej jakości, także hełmowi nic nie brakuje.
Tradycyjnie też, trafiłem na figurkę z dobrymi nadrukami na ciele, wszystko pasuje do siebie i nic nie ucieka :)

Za najgorsze/najbrzydsze figurki w serii szóstej uznaję:
brązowy medal - babka na deskorolce
srebro - robot
złoty medal i tytuł Paskudy Miliardolecia - kosmita

PS.
teraz przypadkiem znalazłem stronę z custom minifigurkami, niektóre są hiper
http://www.firestartoys.com/Shop/Custom ... gures.html
nie wiem czy juz bylo wspomniane o tej stronie i czy ktos z niej kiedykolwiek korzystał,ale fajnie jest nawet tylko popatrzeć :)
Ostatnio zmieniony 2012-01-13, 15:12 przez blizzard, łącznie zmieniany 4 razy.

Luki
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-18, 19:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

#18 Post autor: Luki »

3.SLEEPYHEAD

Jedna z ciekawszych moim zdaniem w tej serii figurek. Ziewająca buźka i te podkrążone oczka. No i rozczochrane włoski.

Obrazek

Pidżamka jest nadrukowana z dwóch stron śpiocha jak i również z boku na rękawkach i spodenkach.
Główka ludzika ma drugi, śpiący wyraz twarzy.

Obrazek

Nasz kolego ma jeszcze słodkiego towarzysza snu. Malutki miś bezproblemowo wpina się w studa i może stać samodzielnie.

Ps. Proszę o wyrozumiałość bo to mój debiut i ewentualne uwagi i podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-14, 19:14 przez Luki, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#19 Post autor: Hegemon »

A mnie zastanawia jedno. Ceny figurek poszły w górę natomiast na całą serię nie miałem ani jednej części zapasowej. W poprzednich zdarzały się jakieś zdublowane jak mikrofon czy marakas (chyba dobrze napisałem) albo rewolwer. A tutaj nic. Nawet u krasnala były równo 3 groszki. Zapasowego brak. Jakieś oszczędności?
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#20 Post autor: AndrU »

Lego leci w kulki,liczy się tylko kasa?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#21 Post autor: Innos »

Hegemon - w dwóch pierwszych seriach były części zapasowe, od 3 serii po prostu już ich nie ma, zapewne z oszczędności. Jednak obecny wzrost cen to zupełnie osobna sprawa, bo późniejsza o rok.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#22 Post autor: GrublukTheGrim »

AndrU pisze:Lego leci w kulki? (...)
Raczej w klocki. ;-)

Szykowny

#23 Post autor: Szykowny »

Dziś nabyłem swoją Lady Liberty i fakt po pierwsze nadruk jest trochę krzywy, po drugie kolor mnie rozczarował. Myślałem, że będzie bardziej jak na materiałach promocyjnych, czyli zbliżony do koloru oryginału. Nie zmienia to jednak faktu, że figurka jest super;D

M-Tron
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-30, 21:44
Lokalizacja: Lublin

#24 Post autor: M-Tron »

Łepek Aliena - świetny, mogli jednak dać mini nóżki, żeby był niższy od zwykłej figurki, jak to na Szaraka przystało :). Ja poluję na Legionistę - zawsze się dziwię, że lego zmarnowało taaaki patent :(, mogli wypuścić Castle'a z Rzymiakami i Barbarzyńcami... A statua to chyba chwyt komercyjny na rynek amerykański - każdy dzieciak (no dobra, nie tylko dzieciak :) w Stanach powinien ją mieć :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#25 Post autor: tybort »

Dzięki staraniom noriego mam chwilowo w rękach cały karton najnowszych minifigów. Pozwoliłem sobie zanotować rozkład figurek w kartonie, choć nie mam wątpliwości, że było to już wielokrotnie robione przez bystrzejszych ode mnie przy okazji wcześniejszych serii.

Rozkład dotyczy sytuacji gdy patrzymy na zawartość kartonu po jego standardowym otwarciu. Kolumna A to przegroda po lewej stronie. Na górze zestawienia są torebki, które znajdują się NAJBLIŻEJ nas w kartonie.

Kod: Zaznacz cały

     A                   B                      C
Flamenco Dancer     Skater Girl            Classic Alien
Lady Liberty        Skater Girl            Sleepyhead
Genie               Classic Alien          Roman Soldier
Flamenco Dancer     Roman Soldier          Sleepyhead
Butcher             Minotaur               Surgeon
Clockwork Robot     Bandit                 Highland Battler
Bandit              Bandit                 Highland Battler
Minotaur            Flamenco Dancer        Mechanic
Butcher             Minotaur               Mechanic
Leprechaun          Surgeon                Highland Battler
Intergalactic Girl  Leprechaun             Lady Liberty
Intergalactic Girl  Skater Girl            Sleepyhead
Skater Girl         Bandit                 Genie
Clockwork Robot     Bandit                 Classic Alien
Leprechaun          Minotaur               Classic Alien
Flamenco Dancer     Roman Soldier          Genie
Butcher             Surgeon                Highland Battler
Leprechaun          Intergalactic Girl     Lady Liberty
Mechanic            Intergalactic Girl     Minotaur
Highland Battler    Clockwork Robot        Mechanic
Jednocześnie potwierdzam, że skład osobowy kartonu jest zgodny z recenzją na Eurobricks:

Kod: Zaznacz cały

Classic Alien        4
Highland Battler     5
Sleepyhead           3
Lady Liberty         3
Bandit               5
Flamenco Dancer      4
Clockwork Robot      3
Minotaur             5
Leprechaun           4
Roman Soldier        3
Surgeon              3
Skater Girl          4
Intergalactic Girl   4
Butcher              3
Mechanic             4
Genie                3

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#26 Post autor: REX »

tybort pisze:Dzięki staraniom noriego mam chwilowo w rękach cały karton najnowszych minifigów. Pozwoliłem sobie zanotować rozkład figurek w kartonie, choć nie mam wątpliwości, że było to już wielokrotnie robione przez bystrzejszych ode mnie przy okazji wcześniejszych serii.

Rozkład dotyczy sytuacji gdy patrzymy na zawartość kartonu po jego standardowym otwarciu. Kolumna A to przegroda po lewej stronie. Na górze zestawienia są torebki, które znajdują się NAJBLIŻEJ nas w kartonie. ...
Gdyby taki rozkład powtórzył się w kilku pudełkach (najlepiej z różnych źródeł) wtedy można zaryzykować stwierdzenie o "powtarzalności" kolejności figurek i mieć pewne ułatwienie przy "macaniu" w kartonach.
Stawiałbym jednak na dużą przypadkowość rozkładu.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#27 Post autor: tybort »

I prawie na pewno masz rację. Podejrzewam, że pakowanie wygląda tak, że torebki jadą sobie rynienką w pewnej kolejności (być może losowej, być może nie) a pracownik bierze kilka garści i pakuje je do kartonu, tym samym działając jak maszyna losująca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

tybort pisze:Pozwoliłem sobie zanotować rozkład figurek w kartonie
Z moich obserwacji przy wcześniejszych seriach wynika, że ilość poszczególnych ludzików w przegrodach jest taka sama, ale kolejność ich ułożenia jest przypadkowa.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#29 Post autor: lugomina »

ROMA AETERNA

ROMA CAPUT MUNDI

oooooooo!OOOOOOOOOOOOOOO!!!!!
mam RZYMIANUF!!!
Mam dwóch legionistów w srebrnobialych torebusiach!

MOJ CI ON *rondel z glowy zdjela i zarzuca naleczke*
nawet jeszcze nie rozpakowalam moich wojaków, chowam na deser w nagrode dzisiaj jak troche popracuje...
znalazlam ich dzisiaj obu tuz kolo siebie, w srodkowym rzedzie z tylu, w swiezo otwartym pudelku, do ktorego jeszcze sie nie dobraly nawet zadne dzieciaki i nie zbeszczescily paluchami torebek - trzeciego juz nie zdazylam wymacac, bo sklep zamykali...

o boskosc Lego.. o boskosc.. zaledwie po 4 latach moich modlitw w sygnaturce, od kiedy przylazlam tu i wyszlam z Dark Age... wreszcie moj sen zloty (a raczej stalowo-purpurowy) sie spelni..

AVE LEGO, LUGOMINA TE SALUTANT

teraz mi jeszcze tylko kobiet Rzymianek brakuje w kilku togach i tunikach, rzymskiego senatora, rzymskiego cywila/niewolnika, i oczywiscie takich wojskowych jak centurion, trybun, legat, cornus, chorazy itd...JA CHCE MIEC MALY MANIPUL a potem LEGIONIK.. i zrobie moze z legionistów slynna formacje "na zólwika", jesli uda mi sie zdobyc kilkadziesiat tarcz..

I wgl caly Rzym chce..


To pisalam ja, Wasza oddana Manipulatorskosc, mnie tu wcale nie ma, ja pracuje, ciii, tylko sie MUSIALAM tym pochwalic, sami rozumiecie.. w pazdzierniku zobaczylam zajawke i od tego czasu moje klockowe serce chrzesci i kafle kwicza!


ROMA AETERNA

ROMA CAPUT MUNDI
Ostatnio zmieniony 2012-01-25, 21:47 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#30 Post autor: vedder »

Fakt ja przeszukałem już 10 różnych kartonów i nie kojarzę żeby w lewej przegrodzie był jakiś legionista. Mam już 30 takich figurek. Sama cena mnie odstraszyła w poprzednich seriach miałem przynajmniej po dwie figurki z każdego rodzaju. A teraz powyżej 1 sztuki mam tylko śpiocha(świetny miś), legionistę i Gala/Szkota. Przyznam też że odczuwam już pewien przesyt tą serią i jakoś nie czekam na kolejną falę.
Poza tym szkoda że dali legionistom włócznię zamiast miecza takiego jaki miał gladiator w poprzedniej serii. Z historią ma to niewiele wspólnego ale, jak myślę w Lego doszli do wniosku że zrobią legionistę pokazanego jak w serii o Asterixie gdzie mają włócznie.

ODPOWIEDZ