[MOC] Kompleks wypoczynkowy "Water-closet"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
klawisz

[MOC] Kompleks wypoczynkowy "Water-closet"

#1 Post autor: klawisz »

Obrazek

Witam wszystkich!

Po dłuższej przerwie udało mi się powrócić do umiłowanej pasji i na forum (ech, że też życiowe wyzwania są tak czasochłonne :)

Po wyciągnięciu klocków z głębokich czeluści mej szafy i ogólnej segregacji stwierdziłem, że mam najwięcej białych, żółtych i niebieskich bricków. Od razu pomyślałem sobie, że z tej pstrokacizny trudno będzie zestawić coś fajnego. Wobec szerokiego wyboru kształtów i pięknych kolorów nowych klocków moja przestarzała kolekcja wypada blado, więc chyba to czas, aby wejść w posiadanie nowszych modeli, aby nie odstawać od światowych lego-trendów...

Stwierdziłem jednak, że zanim przystąpię do liftingu kolekcji trzeba jeszcze coś wycisnąć z tych staruszków które mam.
Podsumowując ograniczeniem były wspomniane kolory, do dyspozycji głównie bricki i plate'y (czy ktoś pamięta jeszcze te czasy, kiedy włąściwie nie było nic innego ?:)

W związku z tym, że zawsze starałem się zrobić coś niestandardowego (np. klawesyn, wentylator itp.) wpadłem na pomysł stworzenia kompleksu urlopowo-wypoczynkowego :) "Water-closet". Mam nadzieję, że nikogo nie urazi nietypowe poczucie humoru...

Styl jest dość archaiczny ze względu na zastosowanie właściwie wyłącznie bricków i plate'ów. Zależało mi również na wytrzymałości i konstrukcja jest napakowana klockami i dość mocna. Zastosowana skala to 1:1. Sam siadać na nim nie próbowałem, jednak wytrzymał bez problemu ciężar mojej ośmioletniej bratanicy.
Niektóre klocki były dość wiekowe i przez to troszkę już zniszczone (np. lekko pożółknięte niektóre białe klocki, co zauważyłem dopiero pod wpływem lampy błyskowej).
Spłuczka zwisałaby oczywiście na łańcuszku, gdyby tylko wystarczyło klocków na zbudowanie tak wysokiej ściany. Z tego też względu (kończące się zółte bricki) trzeba było wykombinować w jednym miejscu odpadający tynk (ktoś kopnął przypadkiem i odpadło :). Klocków starczyło "na styk", a chciałem, aby ściana miała przynajmniej tę samą wysokość co siedzisko.


Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i podpowiedzi.

Link do galerii na Brickshelfie:
Galeria

Oto wybrane zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t_ODhVn78SI[/youtube]
Jesteś moim Królem Sedesów!
klawisz pisze:(np. lekko pożółknięte niektóre białe klocki, co zauważyłem dopiero pod wpływem lampy błyskowej).
A i to dodaje realizmu ;)
Ostatnio zmieniony 2012-01-26, 15:29 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Słodkie. Taplające się w sedesie minifigi - wysoko postawiłeś poprzeczkę...

Dobrze, że w środku nie było wielkiej, brązowej kupy. Chociaż, kopiące w środku małymi łopatkami brąz minifigi może tez nie wyglądałyby źle?

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Świetna praca bardzo mi się podoba. Ładnie oddałeś profilacje samej muszli no i niezły pomysł z krusząca się ścianą. Przyznaje jednak że na początku obawiałem się co będzie w sedesie, a tu niespodzianka dwoje turystów urocze i pomysłowe zarazem.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Świetna praca z, za przeproszeniem, kupy klocków ;) Rozmach i realizm imponujące. Może do Krakowa to zabierz?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Widze że ostatnio kible modne :) Fajne!
Zazdroszczę ilości klocków.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

3dom pisze:Może do Krakowa to zabierz?
Chyba prędzej na Pyrkon; bliżej w czasie i przestrzeni.
Najpierw myślałem, że to sedes jest główną atrakcją. Widok minifigów bardzo mnie zaskoczył.
Fajna rolka papieru. Przydałoby się tylko coś udające mocowanie tego wieszaka zamiast "drutu" wetkniętego w ścianę.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

klawisz pisze:Po dłuższej przerwie udało mi się powrócić do umiłowanej pasji i na forum
Widząc wielki kibel nad "umiłowanej pasji" poczułem się nieco zawstydzony.

Deska za mała, częściami wszystko za bardzo kanciaste - ale kogo to obchodzi? Absolutnie doskonały pomysł i godne podziwu wykonanie. Na miniaturce wygląda to naprawdę realistycznie. Dobrze, że stanąłeś na wysokości zadania.
Fantastyczny papier, a szczególnie urwany koniec.
Po zobaczeniu minifigów na dnie pozostaje mi czekać na kogoś, kto mnie zeskrobie z podłogi.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Pełne zaskoczenie! Nie spodziewałbym się takiego Moca ujrzeć, a jak już go ujrzałem, to minifigi na dnie sedesu były jeszcze większym zaskoczeniem, na początku myślałem, że tytuł to tylko taki metaforyczny jest. Zasób klocków to jak widać same proste bricki i płytki, ale sporo tego, i świetnie to wykorzystałeś - taka sympatyczna konstrukcja w stylu z Legolandu. A jakie to ma w ogóle wymiary? Na oko jakieś 9 płyt bazowych 32x32 powierzchni? Najlepiej do zaprezentowania rozmiaru pracy byłoby postawić ją do porównania koło prawdziwego sedesu :D Ale tego od Ciebie nie wymagam oczywiście ;)

dawid_wolne
Posty: 6
Rejestracja: 2008-01-24, 16:24
Lokalizacja: Śląsk

#10 Post autor: dawid_wolne »

Świetne!
zamykany dach pewno działa jak na Stadionie Narodowym.
dawid

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#11 Post autor: jerryp »

Dobre, dobre. Jak zobaczyłem kibel i tą rolkę papieru od razu na myśl mi przyszła końcowa scena z Kingsajz a jak zobaczyłem minifigi w środku to już nie szukałem innych skojarzeń. Gratuluje pomysłu.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#12 Post autor: blizzard »

Paradoksalnie też, nie można powiedzieć, że Twoje dzieło jest do d.py! ;)
Ostatnio zmieniony 2012-01-26, 17:29 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Racja, racja, budowla w stylu makiet Legolandowych. Bardzo rzadko goszczą tego typu moc'e na naszym forum. Jeszcze przed publikacją naoglądałem się na BS i nie spodziewałem się, że to praca naszego kolegi forumowicza. Sedesik nawet, nawet, tylko ściana do pilnego remontu :-(

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Innos pisze:Pełne zaskoczenie! Nie spodziewałbym się takiego Moca ujrzeć, a jak już go ujrzałem, to minifigi na dnie sedesu były jeszcze większym zaskoczeniem(...)
Bo Kingsajz jest z 1987 roku - miałeś wtedy rok (a Kasia Figura była o 40 kg młodsza niż dzisiaj). Od obejrzenia filmu zawsze najpierw sprawdzam, czy w środku nie ma jakiegoś mieszkańca Szuflandii ;)

lordofdragonss

#15 Post autor: lordofdragonss »

Wow, ile klocków. Podziwiam, podziwiam, świetnie ci wyszedł!

A siedzisko wygodne? :D

ODPOWIEDZ