4438 Robbers' Hideout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#16 Post autor: Misterzumbi »

Brickshelf
Thank you for your patience as we work to restore service after our recent hardware failures.

Brickshelf Yes full service will be restored as soon as we finish migrating data to the new servers.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Misterzumbi pisze:
Brickshelf
Thank you for your patience as we work to restore service after our recent hardware failures.

Brickshelf Yes full service will be restored as soon as we finish migrating data to the new servers.
Co za rozczarowanie! Jak zobaczyłem, że Zumbi napisał coś w tej recenzji to miałem nadzieję na jakieś wiadomości "od kuchni".

To może choć Zumbi wytłumaczyłby dlaczego przestępcy są w więziennych pasiakach? Czy dzieci mają żyć w przekonaniu, że tak właśnie wyglądają przestępcy, a wszyscy normalnie ubrani są godni zaufania?
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 21:51 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#18 Post autor: nori »

zgrredku specjalnie dla Ciebie: Niedźwiedzia z tego zestawu zaprojektowała ta sama pani, która stworzyła misia od śpioszka z najnowszej serii minifigów. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#19 Post autor: Innos »

Noo, już myślałem Nori, że nie publikując przez okrągły miesiąc strajkujesz przeciw ACTA, ale na szczęście protest został przerwany ;-)
A serio - świetna recenzja, i to od razu zestawu, który pod kątem zakupu wydaje się dla mnie najciekawszą pozycją z nowej, policyjnej serii - zawiera wszystko, co ta seria wnosi - jeden z hitów tego półrocza, czyli obowiązkowy misio, dwóch policjantów w charakterystycznych kapeluszach, gustowne autko złodziejaszków, i wreszcie budynek zawierający nowe, "ceglane" bricki, uzupełnione jeszcze o terenowe autko i trójkołowca. Drugi równie kompletny zestaw serii to ten największy, no ale tam trzeba zapłacić dwa razy więcej, a miś wciąż tylko jeden...

Mi się ten zestaw zdecydowanie podoba, w końcu co mogło być kwintesencją jakże udanego pomysłu na serię, jak nie leśna "dziupla", w której zamieszkujący ją bandyci oprócz ukrywania swojego stylowego hot roda mogą także rozkładać inne kradzione auta na części do rozprowadzenia na czarnym rynku (BL ;)). Autko, choć proste w konstrukcji, jest zdecydowanie udane i daje temu zestawowi przewagę nad leśną bazą policji 4440. Terenowy pick-up też mi się podoba, początkowo obawiałem się, że policyjne pojazdy tej serii będą trochę nijakie, na szczęście tej terenówce nie brak jednak charakteru. Minifigurki również należą do udanych elementów - policjanci, wiadomo, świetni w tych swoich kapeluszach, wreszcie powiew świeżości po n seriach policjantów z miasta. Bandyci mają świetne buźki, rude pks-y - bomba; jednak ich stroje niezbyt przypominają "ludzi z lasu". Misio - jaki jest, każdy widzi - po prostu must have.
A kryjówka, moim zdaniem, również jest bardzo udana, ze 2 study więcej tarasu między barierką a ścianą (plus jakieś siedzonko w tej brakującej przestrzeni) i byłoby idealnie. Nie zgodzę się, że coś jest nie tak z ażurowością budynku czy niezabudowanymi panelami skał - to jest norma, standard od wielu lat w zestawach City/Town, łatwo wytłumaczyć to dostępem do środka i bawialnością - większość większych konstrukcji ma tył otwarty i niewykończony, i w kontekście różnych stosowanych uproszczeń w zestawach tu nie wygląda to źle - a wnętrze tej skały stanowi dodatkową kryjówkę, łatwo tam wpasować siedzącego ludzika, wydaje mi się więc, że niekoniecznie przypadkowo tą skałę ustawiono tak, jak jest.

Ogólnie zestaw sprawia więc zupełnie pozytywne wrażenie, wielkością jest z tych średnich-większych, ale oferuje wyjątkowo dużą dawkę atrakcji, czego zresztą dowodzi tył pudełka pełen scenek rodzajowych. Swoją drogą, jak już przy opakowaniu jestem, oprawa graficzna, jak to w City, dość monotonna, dużo mniej klimatyczna, niż w wielu innych seriach, szkoda, że cały layout nie mógł być dopasowany do tematyki podserii, bo te fragmenty, gdzie zestaw jest zaprezentowany na leśnym tle (przód, tył, bok) wyglądają bardzo zachęcająco.

No i do pozytywnej oceny dokłada się jeszcze spis elementów - sama kryjówka to mnóstwo uniwersalnych elementów budowlanych - zielenina, skały, bricki cegło- i drewnopodobne, dachówki, ten nowy round plate z 4 bolcami (jak widać - stworzony specjalnie do drzewek), samochody, po rozebraniu na części (w dziupli oczywiście) też dostarczą ciekawych elementów. Tutaj dochodzę do wniosku, że naklejki to dobra rzecz w takich zestawach jak ten - bo zawsze można ich nie naklejać (w gorszym wariancie - odkleić), aby po rozłożeniu dysponować uniwersalnymi elementami bez zbędnych i niezbyt przydatnych napisów typu "Police" (aczkolwiek już ten pojedynczy biały kafelek z nadrukiem tablic zamiast naklejki tak by mi nie wadził).

W sumie więc, kiedy ceny nowości ogólnie spadną, zestaw może stać się optimum nowego City, jeśli chodzi o konstrukcję, bawialność i zawartość elementów w relacji do całkiem przystępnej ceny. Ja więc teraz czekam na jakąś promocję, ewentualnie jeszcze, porównawczo, liczę na recenzję 4440, zestaw wydaje się być ciekawy, więc myślę, że się nie przeliczę i ktoś ją prędzej czy później popełni (nie ma pośpiechu, a nawet jak się przeliczę, to trudno, zadowolę się powyższą Kryjówką :)).
zgrredek pisze:
Co za rozczarowanie! Jak zobaczyłem, że Zumbi napisał coś w tej recenzji to miałem nadzieję na jakieś wiadomości "od kuchni".
To samo pomyślałem. Ale ciekawostka o twórczyni niedźwiedzia krwiożerczego i pluszowego też jest dobra - powiesz Nori coś więcej o tej "misiowej mamie"? :)

ODPOWIEDZ