4436 Patrol Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

4436 Patrol Car

#1 Post autor: szubi81 »

Witam
Przedstawiam moją pierwszą recenzję, jest to oczywiście zestaw City, ponieważ to głównie te zestawy stanowią większość mojej kolekcji.

4436 Patrol Police

Obrazek

Dane:
Seria: City
Rok produkcji: 2012
Liczba klocków: 97
Liczba figurek: 2
Ceny: katalogowa: 39,99 zł Allegro: od 33,50 zł + wysyłka, aktualnie Selgros: 36,78 zł.
Linki: Brickset , Bricklinks
Wykaz elementów

Krótko na temat zestawu:
Kolejny zestaw policyjny z serii City, to co cechuje nowy zestawy z 2012 roku to dwa ludziki w małym zestawie, dodatkowy przedmiot w postaci szlabanu w zestawie i to co nie było do tej pory spotykane to możliwość "posadzenia" dwóch ludzików w małym aucie.

Ludzki:

Obrazek

Dwa ludziki; Policjant z nowym nakryciem głowy przypominającym policję kanadyjską i znany już wcześniej opryszek.

Pudełko i zawartość:
Front
Obrazek

Rufa
Obrazek

Pudełko + woreczki + instrukcja
Obrazek

Rozpakowane klocki
Obrazek

Kilka fotek ze składania zestawu

Budujemy szlaban
Obrazek

Obrazek

Teraz czas na budowę radiowozu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zestaw Gotowy

Obrazek

Pozostało kilka elemntów

Obrazek

Wady:
- jedyną rzeczą do której mogę się doczepić to naklejki, a to tylko dlatego że wolę nadruki na klockach od naklejek;
- brak otwieranych drzwi w radiowozie.
Zalety:
- 2 ludzki;
- samochód z dwoma miejscami;
- oprócz samochodu mamy w zestawi również szlaban.

Galeria z instrukcją
Ostatnio zmieniony 2012-01-28, 13:55 przez szubi81, łącznie zmieniany 2 razy.

Luki
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-18, 19:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

#2 Post autor: Luki »

Fajny zestaw za rozsądną cenę. Recenzja super. A Twojej kolekcji mogę pozazdrościć. Ci policjanci przypominają bardziej strażników z misia Yogiego. Szlaban ciekawy ze znakiem ostrzegającym o niedźwiedziach. I właśnie niedźwiedź najbardziej mnie Ciekawi w tej serii zestawów.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#3 Post autor: GrublukTheGrim »

Rzeczowa, konkretna i zwięzła recenzja. Trochę zabrakło Twoich osobistych odczuć dotyczących zestawu, choć rozumiem że przy jego wielkości mogłoby to być trudne. ;-) Dzięki za poświęcony czas!
Ostatnio zmieniony 2012-01-28, 10:58 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#4 Post autor: Krissek »

A mi recenzja się podoba , nie mam nic do zarzucenia;) jestem tylko w szoku, kajdanki w zapasowych elementach;o
Krissek

kowal 3D

#5 Post autor: kowal 3D »

Luki pisze:Ci policjanci przypominają bardziej strażników z misia Yogiego. Szlaban ciekawy ze znakiem ostrzegającym o niedźwiedziach. I właśnie niedźwiedź najbardziej mnie Ciekawi w tej serii zestawów.
Z tego co widzę, to tegoroczne zestawy policyjne są wzorowane na amerykańskich County Police, stąd pewnie obecność niedźwiedzia i ogólnie taki lekki klimat dzikiego zachodu. Bardzo miła odmiana, w końcu dostaliśmy wiejskich policjantów :)

Natomiast jeśli chodzi o te kraty przed szlabanem, to jest to zabezpieczenie przed zwierzętami, tak aby nie przekraczały jezdni i nie uciekły z danego obszaru - często się to stosuje np. na granicach parków narodowych lub pastwisk. Przykłady tego typu rozwiązań z Europy:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#6 Post autor: Aeryn »

Dzięki za recenzję nowego zestawu City. Muszę się torszkę poczepiać, zdjęcia są wg mnie nieco za małe, chciałbym jednak trochę bardziej się przyjrzeć klockom. Recenzja jest zwięzła i to aż nazbyt. Brak osobistych odczuć, ja lubię często krytykować jak mi się coś nie podoba i chwalić jak coś jest fajne. Tak jak teraz, kiedy sobie pogadam. :D
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 10:58 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

panrysiek

#7 Post autor: panrysiek »

A ja byłem zawsze przekonany, że krata na drodze służy do zebrania błota z opon przed wyjazdem na asfaltową drogę. Rozwiązanie bardzo popularne w Irlandii i Wielkiej Brytanii.
Nieotwierane drzwi to skandal i wstyd. Niemal 30 lat temu w jeszcze mniejszych autkach można było je otwierać a dziś się nie da?
Fajny pomysł (marketingowy) na leśną policję. Dzieciaki to kupują! A mój Jaś zbudował już kilka MOCy inspirowanych właśnie leśnymi zestawami.

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Greg »

Recenzja na wysokim poziomie, jak również zestaw sympatyczny, jednak największe wrażenie zrobił na mnie link do twej kolekcji City. Ach odżyły wspomnienia... :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Szkoda, że w recenzji nie wymieniłeś ciekawych elementów, warto wspomnieć:

• Blue Slope, Curved 2 x 4 x 2/3 No Studs with Bottom Tubes - tegoroczny debiutant w niebieskim kolorze
Obrazek
• Blue Slope 30 1 x 2 x 2/3 - również niebieski dopiero od tego roku
Obrazek
• absolutna tegoroczna nowość - Wedge 6 x 4 x 2/3 Quad Curved - w tym zestawie biały, jak dla mnie mogłoby tego elementu nie być ale pewnie inni znajdą dla niego zastosowanie
Obrazek
Krissek pisze: jestem tylko w szoku, kajdanki w zapasowych elementach;o
Akurat kajdanki są standardowym zapasowym elementem, tak jak serki, round bricki 1x1 czy piny.
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 14:12 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

smutny

#10 Post autor: smutny »

Krissek pisze: jestem tylko w szoku, kajdanki w zapasowych elementach;o


zapasowe kajdanki były również w kalendarzu adwentowym 2011 ;) Co do zestawu to najbardziej zachęca mnie szlaban z kratami, samochód tez wygląda sympatycznie. Dzięki za recenzję i przybliżenie nam nowego zestawu.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Dzięki za całkiem udaną recenzję, co do jej wykonania miałbym tylko drobne uwagi: jedna literówka na samym początku - "Bricklinks"; przydałyby się pod zdjęciami linki do ich większych wersji; i faktycznie ciut za mało własnych odczuć, nawet do tak małego zestawu, jeśli nie jest zupełnie nudny, można mieć sporo spostrzeżeń i wrażeń do podzielenia się z innymi.
Chętnie oglądam i czytam opinie o tych nowych zestawach z policją leśną, bo choć nie jestem fanem City, to jestem pewien, że jakiś jeden zestaw z tej serii sobie sprawię, tak symbolicznie. Zapewne jednak priorytet będą mieć te z misiem i tego akurat raczej kupował nie będę, niemniej, biorąc pod uwagę, że ten przejazd z kratką i szlabanem może mieć tak różne znaczenia, jak widać powyżej, to nie mogę powiedzieć, że nie jest ciekawy, jak na tak niedużą konstrukcję. No i oczywiście dużym plusem jest tu szałowy policjant z obowiązkowym kapeluszem Strażnika Smitha z Misia Yogiego, lub, jak kto woli, kapeluszem kanadyjskiej żandarmerii, idealnie idącym w parze z czerwonym mundurem Royal Guard z 5 serii minifigów kolekcjonerskich. Zgadzam się też, że aż prosiłoby się o drzwiczki w samochodzie, idealnie by tu pasowały, kiedyś było to normą, teraz zresztą też, jak patrzę na najnowsze City, ponad połowa samochodów ma takowe - dziwne więc, że tu takiej banalnej, a zarazem bawialnej funkcji pożałowano. Ogólnie jednak zestaw całkiem przyzwoity, jak chyba większość tegorocznego City.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#12 Post autor: szubi81 »

Uff, myślałem że będzie gorzej.
Fakt że nie zamieściłem żadnych swoich odczuć związanych z tym zestawem.
Więc mianowicie, zestaw mi się bardzo podoba pomimo braku drzwi w radiowozie, ciekawe połączenie Policji i Straży Leśnej w jednym. Dwa ludzi na pewno dają na plus w tak małym zestawie. Dodatkowy szlaban z barierkami to już drugi plus za ilość elementów. Tak jak już wcześniej pisałem największym minusem brak otwieranych drzwi, ale to już niestety chyba coraz bardziej staje się powszechne w małych autach.

Co do zdjęć to faktycznie trochę za małe i następnym razem będę większe wklejał, ale pod recenzją list link do "Galerii z instrukcją" tzn. zdjęć robionych podczas składania, są one w większej rozdzielczości.

3dom, chciałem się za to zabrać za wymienienie nietypowych elementów w tym zestawie, ale jakoś mi to podczas tworzenia recenzji umknęło.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Zwróćcie uwagę, że drzwiczek nie ma w podobnych konstrukcyjnie autach - może dlatego, że jakby były to nie byłoby miejsca na rączki minifiga?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#14 Post autor: szubi81 »

3dom pisze:Zwróćcie uwagę, że drzwiczek nie ma w podobnych konstrukcyjnie autach - może dlatego, że jakby były to nie byłoby miejsca na rączki minifiga?
Czyli oznacz to że trzeba skonstruować nowe drzwi do małych autek, szyby, nadkola, dach już są nowego typu, zmieniane nawet po kilka razy, a drzwi to chyba od 1980 roku są robione takie same. Były co prawda większe drzwi ale do do większych modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#15 Post autor: Innos »

3dom pisze:Zwróćcie uwagę, że drzwiczek nie ma w podobnych konstrukcyjnie autach - może dlatego, że jakby były to nie byłoby miejsca na rączki minifiga?
No właśnie widziałem - bliźniacze auto ciągnące przyczepę kempingową też drzwiczek nie ma. I chyba masz rację, część drzwi, na której się one trzymają, nie pasowałaby tutaj, a dalej zamontowane nie otwierałyby się częściowo. Zatem wina konstruktorów, że zrobili samochód, do którego drzwi nie pasują, albo że jeszcze nie zrobili odpowiednich drzwi do dzisiejszych konstrukcji ;).
szubi81 pisze:Co do zdjęć to faktycznie trochę za małe i następnym razem będę większe wklejał, ale pod recenzją list link do "Galerii z instrukcją" tzn. zdjęć robionych podczas składania, są one w większej rozdzielczości.
Można by wkleić nieco większe, ale takie jak są teraz też mogą być dla takiego małego zestawu, pod warunkiem jednak, że każde zdjęcie jest jednocześnie linkiem do swojej większej wersji w galerii, tak, że kiedy czyta się recenzję i akurat dane zdjęcie chce się obejrzeć bardziej szczegółowo, to wystarczy jedno kliknięcie na zdjęcie, aby zobaczyć je w powiększeniu - patrz np. recenzje Noriego.

ODPOWIEDZ