8827 Minifigures Series 6

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#31 Post autor: zgrredek »

vedder pisze:Z historią ma to niewiele wspólnego ale, jak myślę w Lego doszli do wniosku że zrobią legionistę pokazanego jak w serii o Asterixie gdzie mają włócznie.
Nie włócznie tylko pilum.

Utajnienie zawartości torebek jest jeszcze tajniejsze. Teraz już nawet nie można mieć pewności, że szukane ludziki są w którejś przegrodzie; jest po prostu groch z kapustą.

kris kelvin

#32 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:
vedder pisze:Z historią ma to niewiele wspólnego ale, jak myślę w Lego doszli do wniosku że zrobią legionistę pokazanego jak w serii o Asterixie gdzie mają włócznie.
Nie włócznie tylko pilum.
To czemu wygląda jak włócznia?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#33 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:To czemu wygląda jak włócznia?
Pewnie LEGO uznało, że dzieciom nie zrobi to różnicy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#34 Post autor: Innos »

kris kelvin pisze: To czemu wygląda jak włócznia?
Pewnie dlatego, że nie ma w Lego pilum, a nie chcieli robić nowej formy dla jednej figurki, ponadto ta użyta włócznia/pika z gumowatym grotem pojawia się dopiero w trzeciej kolekcjonerskiej minifigurce - a inwestycja musi się zwrócić i jeszcze dać zarobić. Zresztą ilu jest historycznych purystów, którzy zwrócą na to uwagę?
vedder pisze:Fakt ja przeszukałem już 10 różnych kartonów i nie kojarzę żeby w lewej przegrodzie był jakiś legionista. Mam już 30 takich figurek.
Dobrze rozumiem, że masz 30 legionistów? Jak to się teraz w internecie mawia, jesteś hardcorem, a bardziej po polsku - musiałeś mieć dużo czasu i cierpliwości. Ja w jednym sklepie znalazłem 2 sztuki i więcej nie chciało mi się szukać (co prawda ewidentnie ktoś wcześniej już ich tam szukał i wszystko było przebrane), a i tak miałem dość dobrze opracowaną technikę wyszukiwania, więc jakoś długo to nie trwało. Choć faktem jest, że legionista jest świetny, i warto go mieć w paru sztukach, choćby jako inwestycję.

kris kelvin

#35 Post autor: kris kelvin »

A nie przyszło wam do głowy najprostsze rozwiązanie?
Że to miała być i jest włócznia?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#36 Post autor: Innos »

Ja myślę, że projektant nie musiał się nad tym jakoś specjalnie głowić, po prostu wziął najbardziej pasujący element, który zapewne może być uznany zarówno za włócznię, jak i pilum, w zależności od interpretacji i wiedzy dzieci, które te typy broni odróżniają, albo i nie, i robi im to różnicę, albo i nie.
Mi on zresztą pasuje tak jak jest, choć jestem sobie w stanie wyobrazić, że na potrzeby legionisty powstałoby pilum jako zupełnie nowy element - w końcu Collectable Minifigures obfitują w nowe akcesoria w każdej serii.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

Jak dobrze, że technicowcy nie mają problemów tego typu, dla mnie bez różnicy czy coś jest włócznią, pilum czy nawet dzidą :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#38 Post autor: Dr.Green »

Jeszcze moze byc oszczep ;)
Dr.Green

rh

#39 Post autor: rh »

3dom pisze:Jak dobrze, że technicowcy nie mają problemów tego typu, dla mnie bez różnicy czy coś jest włócznią, pilum czy nawet dzidą :)
Macie za to czy zawieszenie jest niezależne, kolebkowe, pływające itd itp ;)

Fajnie... dowiedziałem się o istnieniu czegoś co się zwie pilum.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#40 Post autor: vedder »

Pilum to rodzaj oszczepu. Każdy legionista miał po dwie sztuki służyły do rzucania miały za zadanie wbić się w tarczę przeciwnika tak żeby ta była bezużyteczna i wrogi wojownik pozostał bez osłony. Podstawową bronią była tarcza i krótki miecz gladius. Przed reformami Mariusza legiony składały się m.in. z jednostek weteranów Triarii i ta formacja posługiwała się włóczniami, ale sama figurka przedstawia legionistę z I wieku n.e.(o czym świadczy hełm i namalowana zbroja(lorica segmentata) czyli co najmniej sto lat po reformie rzymskiej armii. Fajnie że Lego postarało się i zrobiło tarczę wierną oryginałowi myślałem że dadzą już jakiś model który mają, a tymczasem mamy jeszcze całkiem nowy hełm więc nie narzekam piszę tylko że ideałem byłby miecz w ręce legionisty ten który miała figurka gladiatora.

kris kelvin

#41 Post autor: kris kelvin »

Innos pisze: (co prawda ewidentnie ktoś wcześniej już ich tam szukał i wszystko było przebrane)
Nie ktoś, nie ktoś...
:D

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#42 Post autor: tybort »

Nie znalazłszy uprzednio w sieci odpowiedniej tabelki (na rynek europejski), pozwoliłem sobie przygotować własną. Będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie i wytknięcie błędów przy okazji otwierania przez Was kolejnych torebek. A jeśli okaże się poprawna i komuś się przyda, będzie mi bardzo miło. Czyż może być większa radość dla tfoorcy niż zadowolenie odbiorców jego dzieła? :P

Obrazek
Lego 8827 Dot Codes by tybort, on Flickr

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#43 Post autor: blizzard »

Przykro mi, że nie odnalazłem się w tej grafice z kropeczkami.
Jak to się czyta?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#44 Post autor: 3dom »

Na samym dole torebki (na zgrzewie) można wypatrzeć/wymacać te kropki. Generalnie kiepski sposób identyfikacji, lepiej macać zawartość.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#45 Post autor: pit »

tybort pisze:Nie znalazłszy uprzednio w sieci odpowiedniej tabelki (na rynek europejski), pozwoliłem sobie przygotować własną. Będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie i wytknięcie błędów przy okazji otwierania przez Was kolejnych torebek. A jeśli okaże się poprawna i komuś się przyda, będzie mi bardzo miło.
To nie jest tak, że są np. na rynek europejski. Zresztą nie wiem od czego zależy sposób kodowania. Być może od numeru partii, który też jest wytłoczony na zgrzewie i wygląda np. tak: 415B0.
W każdym bądź razie taki sposób rozszyfrowania sprawdzi się przy tych figurkach, które teraz zamówiliśmy, ale jak już pójdziesz do sklepu, to może być inny kod kropkowy.
3dom pisze:Na samym dole torebki (na zgrzewie) można wypatrzeć/wymacać te kropki. Generalnie kiepski sposób identyfikacji, lepiej macać zawartość.
Nie jest to do końca takie złe, przy czym dobrze jest mieć pod ręką wzorzec. No i oczywiście minifigi z jednej partii.
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ