8827 Minifigures Series 6

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

#46 Post autor: Nexus 7 »

pit pisze:To nie jest tak, że są np. na rynek europejski.
W seriach 1 i 2 kody paskowe byly inne na opakowaniach w Europie od tych w USA

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#47 Post autor: vedder »

Od razu widzę że kod od legionisty jest zły. Wiem bo w ten sposób znalazłem(na razie) 36 sztuk.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#48 Post autor: tybort »

vedder pisze:Od razu widzę że kod od legionisty jest zły. Wiem bo w ten sposób znalazłem(na razie) 36 sztuk.
Obawiam się, że masz rację. Wziąłem dzisiaj tę tabelkę do sklepu z zamiarem dokupienia legionisty i, niestety, okazało się, że kod odpowiadający legioniście znajduje się na torebce zawierającej leprechauna - poznałem po nóżkach, nie kupowałem. Tabelkę przygotowałem na podstawie dwudziestu minifigów ze wspólnego zakupu. Teraz nie wiem, czy walnąłem się skanując torebki albo obrabiając pliki, czy po prostu w sklepie był inny rzut figurek. Bardzo bym prosił o wyrywkowe sprawdzenie kodów przez osoby mające minifigi ze wspólnego zakupu. Jeśli też będą się różnić to znaczy, że dałem ciała i wyrzucę tabelkę żeby nie mieszać. W innym przypadku jej użyteczność będzie po prostu ograniczona, ale sens istnienia pozostanie.
3dom pisze:Generalnie kiepski sposób identyfikacji, lepiej macać zawartość.
Kupując serie 3 i 4 w sklepie (na raty, żeby nie stać za jednym razem godziny) używałem kodów kropkowych do wstępnej identyfikacji torebek a następnie, jeśli nie byłem pewien, delikatnie macałem. Tę metodę uważam za wygodniejszą niż samo macanie i, w moim przypadku, równie, a nawet bardziej skuteczną. Poza tym nie lubię miętolenia tych ludzików.
pit pisze:To nie jest tak, że są np. na rynek europejski. Zresztą nie wiem od czego zależy sposób kodowania. Być może od numeru partii, który też jest wytłoczony na zgrzewie i wygląda np. tak: 415B0.
Nexus 7 pisze:W seriach 1 i 2 kody paskowe byly inne na opakowaniach w Europie od tych w USA
I właśnie dlatego napisałem, że na podstawie serii "europejskiej". Poprzednio zauważyłem, że minifigi z innym kodowaniem pojawiły się w sklepach dopiero po kilku tygodniach (miesiącach?) od pierwszego rzutu, więc tabelka zdążyłaby się przydać. Natomiast różnice między Starym i Nowym Światem występowały zawsze od razu.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#49 Post autor: pit »

Nexus 7 pisze:W seriach 1 i 2 kody paskowe byly inne na opakowaniach w Europie od tych w USA
Ale tu mówimy o serii 6 w szczególności, a ogólnie o kodach kropkowych :)
Nie wiem, czy w przypadku kodów kropkowych można rozróżnić te na rynek europejski i amerykański. W każdym bądź razie, gdzieś znalazłem rysunek z kodami do 5. serii i do niektórych figurek było po 4 kody.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#50 Post autor: Lord Vash »

A ja i tak uważam, że macanie jest niezawodne. Jak ktoś nie ma teleskopu Hubble'a w kieszeni to te głupie kropeczki ciężko dojrzeć, tym bardziej, że są na zgrzewie torebki. Z wyjątkiem czwartej i piątej serii, które zamawiałem przez forum, pozostałe minifigi zdobyłem metodą palpacyjną i ani razu się nie pomyliłem. Trochę drogą dedukcji, bo czasami bywa tak: coś okrągłe, to może być tarcza albo sombrero, ale tu jest włócznia, więc to Spartanin, ale wszystko jest do obejścia.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#51 Post autor: Sorrow »

Widzieliście już, że alienowi dobrze jest w stroju tej różowej kosmonautki? W różu wygląda lepiej niż w samych majtkach. I w ogóle jakoś tak ładnie mu, ładniej niż tej blond niuni;)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#52 Post autor: GrublukTheGrim »

Lord Vash pisze:A ja i tak uważam, że macanie jest niezawodne.
Popieram i potwierdzam. Ja dziś w Smyku tą metodą w ciągu 1 minuty odnalazłem Statuę Wolności. :-)

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#53 Post autor: vedder »

Ja poznaję figurki po kodach ale jest z tym różnie zawsze dla pewności sprawdzam jakąś charakterystyczną część jak w przypadku legionisty włócznię. Ostatnio byłem w Smyku w Szczecinie i mieli tam wyłożone około 300 figurek z nowej serii. Na wszystkich kropki były w innych miejscach zgrzewu niż na tych które kupiłem w Kołobrzegu. Sam rozkład kropek był ten sam ale ale niżej i trudno się było przestawić.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#54 Post autor: Bartex0805 »

Najlepsza figurka według mnie to żołnierz rzymski.
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 12:52 przez Bartex0805, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#55 Post autor: tomey »

"W prześcieradło..." zamurowało mnie. Toż to toga!
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ