[MOC] Kamienica nr 2

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
smutny

[MOC] Kamienica nr 2

#1 Post autor: smutny »

Witam wszystkich. Dzisiaj przedstawiam MOC z prawdziwego zdarzenia w moim wykonaniu. Jest to kamienica z fryzjerem i mięsnym inspirowana głownie budynkami z Chorzowa i Katowic. Budowa trwała miesiąc ze względu na zbieranie klocków i składa się z kilku zestawów, które od razu widać. Oczywiście trochę zapożyczeń jest jak lodówka i firanki z Green Grocera czy "jelitowe węże". Autorsko pojawił się np. chlewik z niespodzianką, telefon i kaflok. Tak czy siak ja jestem z siebie dumny i bardzo zadowolony jak na pierwszy taki wyskok. Zapraszam do oglądania zdjęć i komentowania.

Galeria: http://www.flickr.com/photos/smutnymusi ... 157076991/

Obrazek

Obrazek
cała by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0269_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0270_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0277_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0291_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0301_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0309_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Obrazek
IMG_0326_zmień nazwę by smutny, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2012-02-04, 10:07 przez smutny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#2 Post autor: Belfast »

Duży plus za TAN oraz wnętrza. Ciekawa elewacja frontowa, ale niedopracowana. A teraz się trochę poczepiam:
1) Dach wymaga dopracowania (połacie dachu strasznie jednolite, brak okapów, studowata niby kalenica)
2) Study na gzymsach okiennych i parapetach
3) Mało kominów wentylacyjnych / piecowych
4) Wydaję mi się, że zdjęcia są przekombinowane (zbytnio rozjaśnione)
Ostatnio zmieniony 2012-02-03, 16:47 przez Belfast, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Świetna kamieniczka!

Nexus 7

#4 Post autor: Nexus 7 »

Fajne to wysuniete do przodu pierwsze pietro i swietne male boczne okienka. Super ze sa firanki i urzadzone wnetrze. Ja bym wyciagnal tylko calosc w gore, dodajac przynajmniej po jednym bricku do kazdej kondygnacji.
Czy taki chlewik jest (byl) spotykany na tylach kamienic w Chorzowie czy Katowicach?

rh

#5 Post autor: rh »

Belfast pisze:4) Wydaję mi się, że zdjęcia są przekombinowane (zbytnio rozjaśnione)
Zdjęcia, a szczególnie to główne, są koszmarnie rozjaśnione albo prześwietlone. Chociaż poza tym są bardzo dobre.

A mam takie pytanie trochę bardziej odcięte od temat. Czym tak naprawdę są familoki? Do tej pory kojarzyło mi się to określenie z typowymi górnośląskimi wielorodzinnymi domami, budowanymi z cegły, przeznaczonymi szczególnie dla pracowników górniczych czy przemysłowych, a szczególnie w obecnych czasach kojarzą mi się raczej z biedą. Twój budynek za to wygląda jak zupełnie normalna miejska kamienica. Jeśli jestem w błędzie, to proszę mnie poprawić.


PS: Rzeźnik z tyłu - aż obrzydza, więc świetny :D

smutny

#6 Post autor: smutny »

Tak se nazwałem. Familok to domy osiedlowe głównie górników i hutników z cegły ale przynajmniej u mnie się na wszystkie kamienice się mówiło familok. Co do chlewika to za bardzo nie wiem o co chodzi... ogólnie chlewiki jeszcze istnieją ale czy z dziadami zarzynającymi świnię to nie wiem :P no i co do zdjęć... mój kumpel poświęcił na nie bardzo dużo czasu i głupio mi było ale też mi się nie podobają. Przepalił je, wszystkie były przyciemniane i tylko tyle dało się zrobić. Ja się na tym nie znam, a tez to chyba nie jest konkurs fotograficzny, a aż takie tragiczne nie są.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Bardzo ładna praca. Widać postępy, brawo.
+ świetne ujęcie na drugim zdjęciu
+ piękna bryła, wysuniete piętro i te boczne okienka faktycznie świetne

- przepalone/przekombinowane zdjęcia. Oczy bolą.
- co robi gejsza w mięsnym?

dodałbym, coś na ślepej scianie - jakiś drugi kolor, łatę odpadniętego tynku - cokolwiek

EDIT: To chyba nie jest familok (w każdym razie też inaczej rozumiem to słowo)
Ostatnio zmieniony 2012-02-03, 18:17 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

smutny

#8 Post autor: smutny »

Nazwa została zmieniona. Z rozpędu i bez zastanowienia wprowadziłem forumowiczów w błąd za co bardzo przepraszam.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Jantin »

Bardzo mi się podoba kamieniczka, gratuluję wnętrza, wiem, ile się przy tym trzeba napracować i nakombinować, a i tak nie zawsze wychodzi tak, jak sobie człowiek umyśli.
Lubię jej elewację, bryłę i ogólnie wyraz, znowu uchwyciłeś "to coś" i domek, choć nie przepakowany wodotryskowymi technikami i ozdóbkami, wygląda bardzo realistycznie. Jakbyś jeszcze tylko zakrył study na dachu i parapetach to już w ogóle byłby cud-miód.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#10 Post autor: bart »

Rewelacyjna koncepcja. Bardzo podoba mi się fasada kamienicy. Według mnie nie jest przekombinowana, a zbudowana została bardzo estetycznie. Podoba mi się, wysunięcie pierwszego piętra. Czerwony dach mógłby być faktycznie troszkę bardziej dopracowany, ale to jedyna rzecz jaka mnie razi (oprócz jasnych zdjęć) w tej budowli. Jeśli masz budulec to spróbowałbym z domieszką koloru dark red na dachu bo obecny jest według mnie wręcz zbyt sterylny.
Ostatnio zmieniony 2012-02-03, 21:12 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

smutny

#11 Post autor: smutny »

Kilka nowych zdjęć, zrobione naturalnie. Na nich widać, że dach nie jest tylko czerwony. Co do wykończenia dopóki nie wypomnieliście jakoś mi nie przeszkadzało i nie zwracałem na to uwagi. Nie pomyślałem że można przecież kupić osobno kafelki i zakończenie dachu... :D

Obrazek

Obrazek
100_3187 by smutny, on Flickr
Obrazek
100_3188 by smutny, on Flickr
Obrazek
100_3189 by smutny, on Flickr
Obrazek
100_3190 by smutny, on Flickr

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#12 Post autor: Belfast »

No teraz to od razu lepiej (chyba bym się już nie czepiał dopracowania fasady -ciężko się patrzyło), jeszcze bardziej mi się podoba.
Jednak pewne drobiazgi nadal bym poprawił - study.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Hippotam

#13 Post autor: Hippotam »

Fajnie że zrobiłeś sesję jeszcze raz, ale przesadziłeś w drugą stronę. Nie chodziło mi o fotki "raw", tylko obrobione z trochę mniejszym wykopem - tak żeby biały był na nich biały, ale widać było też delikatne różnice w innych kolorach....

smutny

#14 Post autor: smutny »

Hippotam pisze:Fajnie że zrobiłeś sesję jeszcze raz, ale przesadziłeś w drugą stronę.
O ludzie... Wrzuciłem te foty żeby na razie było lepiej widać dach i ogólnie budynek. Jak zdobędę do końca miesiąca dodatkowe kafelki na parapet i końcówki na dach to będą nowe ładne i mam nadzieję ostatnie zdjęcia ;)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Darkelmo »

Bardzo fajna kamieniczka. Kot i pies świetnie uzupełniają tył kamieniczki. Pierwsze zdjęcia są za jasne przez co odwracają uwagę od wielu szczegółów, druga sesja jak dla mnie jest spoko i dzięki niej zwróciłem uwagę na fajne rzeczy i elementy. Bardzo ładne

ODPOWIEDZ