[MOC] Po spotkaniu magów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

[MOC] Po spotkaniu magów

#1 Post autor: bart »

Witajcie

Przedstawiam MOC, który powstał na długo przed Zameczkiem zaprezentowanym na forum w grudniu, zaś pomysłu na jego prezentację i tytuł dostarczył mi Adrian swoją pracą pt: Spotkanie Magów. Sama karczma miała służyć jako poligon do sprawdzenia niektórych rozwiązań zastosowanych w Zameczku i podobieństwa na pewno łatwo dostrzeżecie, zaś wszelkie inspiracje są łatwo dostrzegalne :)

Obrazek

Kiedy została ukończona nie miałem kompletnie pomysłu na jej prezentację, ani serca jej rozłożyć i stała tak prawie rok, aż do czasu kiedy wpadłem na pomysł że po spotkaniach magów zazwyczaj są imprezy, które zaczynają się zazwyczaj niewinnie:

Obrazek

kiedy się rozkręcają, biesiadnicy wpadają na różne dziwne pomysły lub też całkowicie tracą kontakt z rzeczywistością:

Obrazek

impreza może skończyć się na kilka sposobów :) Wybrane zaprezentowano poniżej:

Obrazek

Zapraszam do zapoznania się z całą galerią pod adresem: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=495907

Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane :)
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 13:46 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Zarówno świetny budynek jak i sposób jego prezentacji.
37236809 nowe gadu:)

smutny

#3 Post autor: smutny »

Bardzo ładny budynek ;) a impreza przypomina mi okres pomiędzy październikiem i listopadem na uczelni... Zabawna prezentacje, wnętrza świetnie rozplanowane. Jedynie bym się uczepił komina, który bym wysunął od ściany ale to taka bzdeta, nie lubię się czepiać. Ostatnio mam słabość do castlowych mocy. Świetna praca!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Ładne... Doskonale wyszły ci ściany, kamienny pas elewacji pod kominem bardzo dobrze wkomponowany. Najbardziej elegancko wygląda krótsza ściana od strony drzewa (po drugiej stronie budynku, niż komin). Tematyka też ciekawa, jestem ci wdzięczny za otwierany budynek i dopracowanie wyglądu obu poziomów wnętrza. Podoba mi się też górna część dachu - te wystające cosie na szczycie.
Doradziłbym parę kosmetycznych poprawek, jak np. zastąpienie przeróżnych groszków ciemnoszarymi serkami, tak żeby skała była jednolita, albo zakrycie czymś studów nad oknami.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Moim zdaniem zabrakło zniszczeń w budynku! Coś niemrawi ci magowie ; o)
Zdrufko, Ciamek

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Ciamek pisze:Moim zdaniem zabrakło zniszczeń w budynku! Coś niemrawi ci magowie ; o)
Tak, po spotkaniu magów powinien być krater wielkości wielkopolski :)
A na serio MOC mi się podoba taki jaki jest.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Jantin »

Karczma bardzo mi się podoba, szczególnie pełne szczegółów wnętrze. Cieszę się, że zrobiłeś dom w prawie-tudorze w tych kolorach, sam nimi jestem zainteresowany w takim zastosowaniu, teraz widzę, jak to wygląda :)

Osobiście bym zrobił większa skałę, na której opiera się piętro, tak, żeby parter był dobudowany do istniejącej już skały. Teraz wygląda to tak, jakby kamień został "dociosany" do kształtu konstrukcji, albo budowniczy rozpędzili się przy piętrze i nieopatrznie przykryli skałę ;) Ale to w ramach czepialstwa jeno.

I cieszę się, że mam pewien zapas "starych", cienkich, drzwi zamkowych, bo te, które widzę na piętrze są według mnie za grube. Jakby zamontować je "w ścianie", to tak. Ale "obok ściany" wyglądają w/g mnie trochę przesadnie.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Darkelmo »

Bardzo ładna konstrukcja i wielki zlot czarownic i czarodziejów. Nie mogę tylko zrozumieć co robi "czarodziej" w zielonych zdjęciach na trzecim zdjęciu pod drzewem:P

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

A tam zniszczenia. Czarodzieje dali od razu palnik i po zabawie. Przypomnijcie sobie rodzinne imprezy. Walimy wódeczkę, natomiast seniorzy co któreś i po pół:)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#10 Post autor: bart »

smutny pisze:Jedynie bym się uczepił komina, który bym wysunął od ściany ale to taka bzdeta, nie lubię się czepiać.
Wpadło mi to na myśl ale została ona szybko stłumiona przez sposób wykonania dachu budynku.
Toltomeja pisze:Najbardziej elegancko wygląda krótsza ściana od strony drzewa (po drugiej stronie budynku, niż komin).
Zdaję sobie sprawę, że ściana z kominem wygląda trochę gorzej, ale próbowałem zachować odwzorowanie funkcjonalności budynku. Bez komina byłoby chyba zbyt nienaturalnie. Oczywiście zastanawiałem się czy komina nie postawić w innej części karczmy ale burzyło mi to układ pomieszczeń.
Ciamek pisze:Moim zdaniem zabrakło zniszczeń w budynku! Coś niemrawi ci magowie ; o)
Jak na razie nie ma po prostu odpowiednio silnych magów w światach LEGO (ale wkrótce to się pewnie zmieni).
Jetboy pisze:Tak, po spotkaniu magów powinien być krater wielkości wielkopolski :)
Jak już znajdą się odpowiedni magowie to muszę zacząć składać górę elementów na kratery i leje jakie będą mogły się wtedy pojawić.
Jantin pisze:Teraz wygląda to tak, jakby kamień został "dociosany" do kształtu konstrukcji
Wiesz muszę Ci powiedzieć, że budowałem właśnie z taką myślą.
Jantin pisze:I cieszę się, że mam pewien zapas "starych", cienkich, drzwi zamkowych
Też mam pewien zapas ale to raczej rezerwa taktyczna. Stare drzwi mi się bardziej podobają i dlatego są zastosowane jako drzwi wejściowe do budynku.
Darkelmo pisze:Nie mogę tylko zrozumieć co robi "czarodziej" w zielonych zdjęciach na trzecim zdjęciu pod drzewem:P
No cóż. Dostał kopniaka w tyłek od Maloka (tego w czerwieni) i zarył głową w korzenie.

Dzięki za komentarze :) Fajnie, że się Wam podoba.
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 21:52 przez bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#11 Post autor: Krissek »

Hehe świetne;) impreza na całego, a nawet jeden z magów dobiera się do dziewki;D
Przepiękny domeczek, wesoła scenka i to się liczy!
Krissek

ODPOWIEDZ