[MOC] Kamienica nr 2

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#16 Post autor: bart »

Na nowych zdjęciach widać szczegóły dużo lepiej i powiem Ci że teraz kamieniczka, a szczególnie jej fasada podoba mi się nawet bardziej. Myślę że Twój MOC jest już naprawdę nieźle dopracowany, a nasze "narzekanie" bierze się tylko z chęci podpowiedzenia Ci kilku rozwiązań, żeby Twoja konstrukcja była już całkowicie dojrzała.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#17 Post autor: Innos »

Całkiem ciekawa kamienica, sporo detali i scenek do pooglądania, większość już zresztą została wymieniona, zdecydowanie mi także bardzo podoba się wysunięte piętro i boczne okienka. I też raczej preferowałbym wykończenie elementów elewacji kaflami. W zasadzie brakuje jeszcze tylko w bocznych ścianach technic bricków z otworami na piny, bo ewidentnie kamienica pasowałoby do firmowych Modularów - podobnie zaplanowana na płycie bazowej, podobne wymiary, stały element - latarnia (choć inna) - więc te piny to by było takie małe nawiązanie do serii. Duży plus za ładne i rozsądne wyposażenie - rozsądne, bo osiągnąłeś optimum, nie jest pusto, ale nie ma też graciarni, sprzętów jest w sam raz, żeby wnętrza były dobrze zagospodarowane.
Konstrukcyjnie, w skrócie - dobra robota.

smutny

#18 Post autor: smutny »

Innos pisze:W zasadzie brakuje jeszcze tylko w bocznych ścianach technic bricków z otworami na piny, bo ewidentnie kamienica pasowałoby do firmowych Modularów - podobnie zaplanowana na płycie bazowej, podobne wymiary, stały element - latarnia (choć inna) - więc te piny to by było takie małe nawiązanie do serii.
Dokładnie ;) Miałem do wyboru kupić "Fire Brigade" lub wybudować własny modular. Oczywiście długo się nie zastanawiałem... Pierwsze co pojawiło się na płycie to własnie brick z otworem ale niestety mam tylko w niebieskim kolorze i nie wyglądało to najlepiej.

Cieszę się że pomysł z wysuniętym pietrem i bocznymi oknami się spodobał. Chciałem wybudować coś oryginalnego, z czym się jeszcze nie spotkałem w modularach. Myślę że po części się udało. Dziękuje wszystkim za pozytywne słowa i cenne uwagi. Bardzo mi zależy aby kamienica była idealna i nadawała się na makietę, którą planuje. Za kilka dni powinna się pojawić aktualizacja z poprawionymi zdjęciami i detalami. Do trzech razy sztuka ;)

panrysiek

#19 Post autor: panrysiek »

Mi obecność "gołych" studów nie przeszkadza. W końcu to klocki a nie modelarstwo konwencjonalne. Jedni budują "na gładko" i kafelkują co się da, inni z większą rezerwą podchodzą do faktu, że "stud" jest integralną częścią klocka, ba, nawet definiuje LEGO.
Gejsza też mi nie przeszkadza nic a nic, wręcz przeciwnie- lubię niespodziewanych "gości" w MOCach tematycznych (np R2D2 w środku miasta :) ).

slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

#20 Post autor: slave »

No dobrze, może zacznę od tego, że gejsza na pewno wyszła po skończonym spektaklu z Teatru Rozrywki, a że u rzeźnika świeże mięso rzucili, to nie zdążyła się przebrać, tak się spieszyła :)

Kamienica naprawdę świetna, widać ostatnie zakupy, o których rozmawialiśmy po integracji. Tych kilka studów mi nie przeszkadza, no może szczyt dachu faktycznie lepiej wyglądałby wykończony.
Jest tyle fajnych szczegółów, że jak się jeszcze dobrze przypatrzę, to coś na pewno dopiszę.

Co do familoków, to pewnie jakiś w końcu zbudujemy, żeby kolegów spoza Śląska ucieszyć. Może te płytki dk red 1x2 z BOPa się nadadzą.

ODPOWIEDZ