[MOC] Przystanek i auto z zestawu 4866 The Knight Bus (HP)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

[MOC] Przystanek i auto z zestawu 4866 The Knight Bus (HP)

#1 Post autor: GrublukTheGrim »

Na Lugpolu jestem już od paru ładnych miesięcy i czas chyba pokazać coś, co udało mi się wymyślić i złożyć samemu "poza instrukcją". Przyznam, że zasługę w namówieniu mnie do tej publikacji ma moja ukochana żona. :-)
Jest to przystanek autobusowy (lub samochodowy, bo ja wiem?) oraz małe autko bagażowe.
Całość powstała z elementów zestawu 4866 The Knight Bus z serii Harry Potter. Jest to coś w rodzaju alternatywy stosowanej dawniej przez Lego na odwrocie pudełek. Chodziło o pokazanie, jakiego rodzaju konstrukcje można wykonać posługując się klockami z danego zestawu (zazwyczaj takie propozycje były 2 lub 3). Rozwinąłem tą myśl teraz, w czasach gdy praktyka odeszła w firmie w zapomnienie.
Na całość zużyłem około 65% elementów z tego kompletu. Zostało niewykorzystanych m.in. wiele okien (oryginalny autobusik ma ich sporo). Układałem to (po wcześniejszym przemyśleniu) około 15-20 minut. Zawsze używam średnio lubianych naklejek, toteż widać je także na zbudowanym modelu. Choć w sumie tu raczej dobrze wyglądają.
Proszę o oceny i komentarze, zważywszy że to pierwsza moja MOC i zupełnie nie nastawiałem się na nic wielkiego. Ot tak, budowałem dla przyjemności (jak to zwykle z Lego). ;-)

Tak więc, jak to kiedyś było pisane w haśle reklamowym: JUST IMAGINE...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec oczywiście GALERIA
Ostatnio zmieniony 2012-02-07, 00:01 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Teraz wiem, że tak jak lubię LEGO w ogóle, tak nie lubię Legowego fioletu, masakra o.O
Piekielnie dziwna barwa dla mnie :P

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Nigdy nie byłem fanem alternatywnych konstrukcji z tylnej strony pudełek ponieważ, może z wyłączeniem dużych zestawów, były one mocno pokraczne i robione jakby na siłę. Jako alternatywę dla tego zestawu bardziej widziałbym inny autobus, np. jednopoziomowy. O ile przystanek wygląda ok to autko ma dziwne proporcje i przypomina coś na wzór Smarta na zbyt dużych kołach.
GrublukTheGrim pisze:Teraz wiem, że tak jak lubię LEGO w ogóle, tak nie lubię Legowego fioletu, masakra o.O
Piekielnie dziwna barwa dla mnie :P
Mi z kolei fioletowy bardzo się podoba ale wybór elementów w tym kolorze sprawia, że raczej nie będzie to dominujący kolor moich konstrukcji ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

crises

#4 Post autor: crises »

Mi się samochodzik podoba. To prawda, że jest komiksowy i dziwaczny, ale ma swój urok. Zrezygnowałbym jedynie z czarnej płytki na u góry. Pomimo, że miałby wtedy dziurawy dach, to wydaje mi się, że wyglądałby ładniej.
Lubię takie budowanie z jednego zestawu. To jest dobry trening dla wyobraźni.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#5 Post autor: bart »

Bardzo fajna konstrukcja tym bardziej, że zrobiona z klocków pochodzących z jednego zestawu co samo w sobie determinuje pewną umowność w widzeniu przystanku czy autka. Trzecie zdjęcie (tył przystanku) nieodparcie kojarzy mi się z piętrowym wagonem kolejowym. Co do koloru to nie mam nic przeciw fioletowi chociaż moim zdaniem pasuje on właśnie do niewielkich konstrukcji badź wtrąceń bo w duzych budowlach może być trochę przytłaczający. Karykaturalny samochodzik według mnie dodaje całości scenki uroku.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#6 Post autor: GrublukTheGrim »

crises pisze:(...) Pomimo, że miałby wtedy dziurawy dach, to wydaje mi się, że wyglądałby ładniej. (...)
Jednak wtedy nie mógłby transportować skrzyni. ;-)

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Uwielbiam takie budowle! Sam często tak robię, że buduję rzeczy tylko z jednego zestawu - taka czynność świetnie rozwija wyobraźnię i pomaga w postrzeganiu przydatności danych klocków. Nie ma co, peronik świetny!
Ostatnio zmieniony 2012-02-07, 22:17 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Darkelmo »

Fajny mocyk. Trzeba było recenzje zrobić tego zestawu jak masz opakowanie:P. Dwie pieczenie na jednym ogniu by były.

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#9 Post autor: Polip »

Bez opakowania też się da, a byłoby bardzo przyjemnie, gdyż recenzji zestawów HP doliczyłby się nawet niewidomy drwal.
Hejaho i do przodu! o/

ODPOWIEDZ