[MOC] Terenówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

[MOC] Terenówka

#1 Post autor: aro_kal »

No to zaczęło się, zaczęło się wystawianie swej twórczości na światło dziennie oraz krytykę i zachwyty widzów. Ja bym bardziej przychylał się do tej pierwszej ...

Siadłem któregoś dnia i rozebrałem 8479 i 8366. Połączyłem co się dało do kupy i powstała mi zdalnie sterowana ciężarówka. Pojazd niezwykłej wręcz brzydoty ale o dużych możliwościach, niestety brzydota tak bardzo mnie od niego odstraszała, że poszedł do piachu (może, jak się odważę, wystawię jej zdjęcia kiedyś, bo by straszyć dzieci w nocy, zrobiłem ich kilka).

8366 złożyłem z powrotem, a z ciężarówki upichciłem pojazd terenowy, któremu to właśnie poświęciłem ten temat. Oto i on:

Obrazek

Pojazd mechanicznie nie przedstawia wielkiej wartości. Ot skrętne koła, których ustawienie można zmieniać za pomocą magicznego kółka, a także za pomocą kierownicy. Niestety by skręcić koła kierownicą potrzebna jest spora siła ... nie umiałem zrobić wspomagania :mruga: . Tylna oś wyposażona w dyferencjał ... znów żaden to hit, bo banalniej niż ja to zrobiłem, zamontować się go nie da. Ale ... mi się on diabelnie podoba, oczywiście pojazd, chociaż i dyferencjał jest boski.

Początkowo miał powstać wojskowy hummer (HMMWV), stąd kanciasta bryła wozu. Niemniej ograniczyłem się do klocków z jednego tylko zestawu i po prostu by mi ich zabrakło, ponieważ hummer ma większy odstęp między osiami. Plany więc ewoluowały i tak powstało "toto". Jest to bardzo mocna i wytrzymała konstrukcja. Prawie, że na pewno można dać ją do zabawy dziecku, które umie powiedzieć "lokomotywa" i nie powinno jej zniszczyć.

Więcej o tym dziele powiedzą zdjęcia. Sami oceńcie i bądźcie wyrozumiali. Jestem przecież taki młody :mruga: .

Obrazek
Obrazek

>>>>> GALERIA <<<<<
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:08 przez aro_kal, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

mnie sie podoba jak na moje oko to 5- na 6

3telnick

#3 Post autor: 3telnick »

Zdjęcie od przodu nadaje mu coś ze SKOTa :whoeva:

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#4 Post autor: Scaner »

Ładne, ale kierownica trochę za bardzo na środku.
Powinno się zrobić jakiś miedzynarodowy konkurs pt. Najlepszy model alternatywny dla zestawu X, byłaby niezła zabawa. (a może już taki konkurs jest?)
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Scaner -> tak masz w pełni rację. Ale nie można jej bardziej przesunąć, 8479 ma tylko jeden kardan. Poza tym kolejną wadą jest to, że nie ma gdzie wcisnąć nóg siedzący. Można oczywiście dać niżej fotele, niemniej mogą wtedy być za nisko. Kierownicy też nie da się podnieść, bo zaburza to proporcje oraz jest to niemożliwe znów przez kardan.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#6 Post autor: Scaner »

Taki jest właśnie problem jesli budujemy z tylko jednego zestawu... ale on ma dużo zebatek, może dało by się coś zrobić?
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Scaner pisze:(a może już taki konkurs jest?)
Jeśli nie ma, to zrobimy :) .
Trzeba tylko ustalić który z dużych (lub co najmniej średnich) zestawów posiada największa liczba Forumowiczów.
Ale właśnie z tego, że budowałeś z elementów jednego zestawu, wynika kłopot z oceną. Bo jako model alternatywny z jednego zestawu Twoja terenówka jest OK, a jako terenówka w ogóle - trochę mniej OK :) . A konkretnie nie bardzo podoba mi się kształt maski. No i zestaw źródłowy miał zdaje się silnik, więc szkoda, że go nie użyłeś.
No, ale to dopiero początki Twojej działalności na polu MOCów, więc na pewno przyjdzie czas i na pojazdy napędzane.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#8 Post autor: Robson »

Terenowka nawet fajna a duzo 00453005_0000002owiczow ma chyba 8455 (ale co z nim mozna robic:/ )Moze duzo osob ma inny model DMAC wez jakis temat dodaj to sie zobaczy:P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#9 Post autor: pitrek02 »

Taka mała rada. Dorób z przodu jakjeś światła i wstaw ,,grill". Będzie wtedy wyglądał super.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

Scaner pisze:Powinno się zrobić jakiś miedzynarodowy konkurs pt. Najlepszy model alternatywny dla zestawu X, byłaby niezła zabawa. (a może już taki konkurs jest?)
Na fbtb był kiedyś konkurs na zdudowanie alternatywnego modelu B-winga. Niemniej jednak warto by coś takiego zorganizować :)
Lomero

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

Mnie model się bardzo podoba, może dlatego ze jest zbudowany ze starszych elementów? Jedyną rzeczą która bym dodał to atrapa silnika, najlepiej z żółtymi tłokami. 5/6 :)
Pozdrawiam :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#12 Post autor: aro_kal »

Aleście mnie sprowokowali, a niech was szlag. Nagadaliście mi o różnych brakach, że aż przysiadłem fałdów i poprawiłem co poprawić mogłem lub umiałem. Oto lista poprawek wraz z prowodyrem/pomysłodawcą owej zmiany.

1. Kierownica przesunięta aż o dwie pozycje w lewo, dzięki czemu jest na wprost fotela kierowcy -> Scaner
2. Maska obniżona jedną kropkę -> dmac
3. Dodano silnik napędzający tylną oś. Silnik znajduje się za fotelami, a ilość obrotów zredukowano kilkoma zębatkami, w tym jedna zębatka zabezpieczająca ze sprzęgiełkiem -> dmac
4. Rozsunięto siedzenia i obniżono je o jeden poziom. Teraz ludzik może zmieścić nogi pod kierownicą. -> aro_kal
5. Zderzaki (tak tylny jak i przedni) są bliżej karoserii o jedną kropkę -> aro_kal
6. Dodano zębatkę przy kierownicy, by kosztem większej liczby obrotów, lżej przekręcać koła -> aro_kal
7. Zmieniono wygląd przedniej "szyby", tak by kontrastowała z karoserią i żeby nie było środkowego pionowego słupka -> aro_kal
8. Zabudowano bagażnik z tyłu. Ładnie skrywa silnik. Prawie go nie widać -> aro_kal

Obrazek

I niby zmian niewiele, a mimo to musiałem dwie noce odmówić mojej kobicie uciech ;/ . Nie przypuszczałem, że to może tak wciągnąć. Przez was niewyspany chodziłem do pracy, a moja baba zyskała nowego wroga po piłce, rowerze, komputerze, basenie, kolegach - są to klocki LEGO. Już ich nie lubi (znów). W sumie jakiś czas temu też nie pałała do nich sympatią. Pyta mnie teraz kto urodzi mi dzieci, bo zakłada, że klocki tego nie potrafią. Ale ja jej jeszcze pokażę i jak tylko zdobędę więcej klocków to se plastikową babę zbuduję i hej :mruga: .

Wracając do poważnego tonu (co mi z trudem przychodzi) nie sprostałem kilku innym oczekiwaniom.
1. Nie dałem atrapy silnika bo model 8479 nie ma nic takiego. W sumie szkoda bo byłoby miejsce by to upchnąć.
2. Nie dałem świateł - a pewnie coś mógłbym wykombinować.

Czy teraz tę prostą terenówkę odbieracie bardziej pozytywnie??

PS. Za każdy komentarz bardzo dziękuję. Myliłem się twierdząc, że komentarze, które sugerują co można zmienić są złe. Otóż są one lepsze od zwykłego nabijania postów i pisania, że mi się ten model podoba. Zatem proszę wszystkich, którzy będą chcieli ocenić mój pojazd, by napisali dlaczego się on podoba lub nie podoba. Dziękuję raz jeszcze.



>>>>> GALERIA <<<<<
Ostatnio zmieniony 2006-10-14, 13:01 przez aro_kal, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

aro_kal pisze: I niby zmian niewiele, a mimo to musiałem dwie noce odmówić mojej kobicie uciech ;/ .
ROTFL!!! :D

Ale uważaj, bo może ma kolegów o bardziej standardowych zainteresowaniach :) .

Galeria "not yet public", ale z opisu zmian wynika, że ma się ku lepszemu.
Bardzo mnie cieszy, że zmieniłeś zdanie na temat komentowania modeli - bo właśnie o to chodzi, żeby skłonić do poszukiwania jeszcze lepszych rozwiązań. Artyści mawiają, że nie ma dzieł skończonych, są tylko porzucone. Czyli zawsze da się lepiej.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ