[MOC] Dyliżans

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Dyliżans

#1 Post autor: zgrredek »

Oto dwa budynki i dyliżans - mój wkład do projektu Pif Paf City.

Obrazek

Wplotłem tu kilka scenek, żeby nie było tak łyso. Jednak bez przesady, bo Pif Paf City to przecież zapyziała dziura, gdzie prawie nic się nie dzieje.

Póki BS nie upubliczni galerii można skorzystać z deeplinków:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Można też wejść na Flickr

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#2 Post autor: GrublukTheGrim »

Bardzo fajne.
Widać sporo włożonego serca w to, co zdziałałeś. No i najważniejszy jest humor. Pranie zawieszone na karabinie śpiącego meksykańca jest najlepsze. ;-)

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Domki bardzo fajne, a dylizans jeszcze lepszy - dobrze zaokraglony we wlasciwych miejscach.
Zdecydowanie ciekawiej jest na tylach budynkow, scenki urocze. Gentelman ze spodniami w jednym reku i pasem z rewolerami w drugim uciekajacy z hotelu jest fantastyczny. No i oczywiscie pranie, ktore jest mi akurat potrzebne do mojego powstajacego MOCa.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Świetna westernowa praca. Od razu wydało się skąd pochodzi owa Kwaśna Dama. Nie ukrywam, że jej styl fatałaszków i nieodzowny toczek na głowie od razu nasunęły mi drugą połowę XIX wieku. Dyliżans może nieco przerośnięty, ale o pięknym pękatym kształcie i wyjątkowo dopracowanych uprzężach końskich (chomąta, dyszle, itp...). Świetnie wykorzystane elementy tekstylne, mam na myśli czarne trójkąty w części bagażowej oraz fragment zawiniętej w rulon płachty. Sklep i hotel trzymają klimat. Od razu wyłapałem scenki humorystyczne: śpiący amigos ze strzelbą do której przywiązane jest suszące się pranie oraz ewakuujący się jegomość - pewnie nie zapłacił. Za to w ostatniej chwili zdąża zabrać spodnie i pas z koltem. Jego skok na koński grzbiet iście w stylu Zorro :-)

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Hotel rewelacja, ten drugi budynek mniej rewelacja, ale też fajny.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczna scenka! Podoba mi się kolorystyka oraz klimat, które przywodzą mi na myśl kreskówkę Locky Luck. Dyliżans jest genialny!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

W porównaniu z westernowymi domkami zgłoszonymi do Cuusoo te budynki są dość hmm zapyziałe, ale taki nieodpicowany zakątek w Pif Paf City bardzo mi się podoba. Jest śmiesznie i klimatycznie (te końskie placki, mmm!).

Dyliżans cudowny. Nie wiem, na ile poprawny, ale cudowny.

Scenki urokliwe, jak już wszyscy zauważyli. Mi się chyba najbardziej podoba pani lekkich obyczajów na hotelowym balkonie - bo zakładam, że w tamtych czasach panie nie wystawały na balkonach nie zakrywszy sobie ramion.

Jak się kładzie kafle, żeby były takie pochyłe jak na ścianie Wells Fargo?

PS Widzę, że elegancik uciekający z hotelu w ineksprymablach ma doświadczenie w ucieczkach przez okno - w ogóle nie wygląda na przestraszonego!
Ostatnio zmieniony 2012-02-14, 21:43 przez Sorrow, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 63
Rejestracja: 2010-12-26, 18:05
Lokalizacja: Maciowakrze
brickshelf: Jagoda94
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jagoda »

Imponujące! :D
Mi też bardzo spodobał się ten pomysł z zawieszeniem prania.. bardzo realistycznie wyszedł 'kącik drwala'. Ciekawie dopasowane główki ludzików do sytuacji, idealnie ;) I to mi się podoba!

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#9 Post autor: Krissek »

Dyliżans jak dla mnie bomba, zgrabna, mająca swój urok, kolor czarny oraz czerwony pasuje doskonale! A i świetny myk z poręczą, podoba mi się;)
Krissek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Bardzo mnie cieszy, że się Wam podoba. Ciekaw byłem reakcji na parę kwestii, o których specjalnie nie napisałem we wstępie, żeby nikomu nie sugerować oceny. Ale po kolei.
Sorrow pisze:W porównaniu z westernowymi domkami zgłoszonymi do Cuusoo te budynki są dość hmm zapyziałe,
A ja się bałem, że będą za mało zapyziałe. Większość westernowych domków jakie widziałem zbudowane z klocków nawiązują do estetyki modularów, czyli takie domki-bombonierki. A architektura Dzikiego Zachodu była właśnie zapyziała. Przede wszystkim były to budynki kiepskiej jakości. Budowane szybko, tanio, przez domorosłych fachowców i nie z myślą o tym, że mają przetrwać wieki. Ich charakterystyczną cechą był ozdobny, kolorowy front, a reszta to była po prostu szopa. Czasem trochę lepsza szopa.
Obrazek
Sorrow pisze:Dyliżans cudowny. Nie wiem, na ile poprawny, ale cudowny.
PatrykZ pisze:Dyliżans może nieco przerośnięty
Krissek pisze:kolor czarny oraz czerwony pasuje doskonale!
Dyliżans dał mi popalić. Wzorowałem się na tym:
Obrazek
Nie wiem nawet w jakiej jest skali. Starałem się zbudować proporcjonalnie do kół. Kolor podwozia powinien być żółty, ale mógł być tylko czarny.
Dyliżans z grusza jest podobny do oryginału, ale tylko z grubsza. Nie udało mi się umieścić wielu drobiazgów, jak np hamulec przy tylnych kołach, rolety w oknach, czy takie małe okienka tuż przy drzwiach. No i największy mankament to to, że nie skręca. Może być eksponowany tylko w linii prostej.
Nexus 7 pisze:dobrze zaokraglony we wlasciwych miejscach.
Dzięki. Długo męczyłem się nad tą bryłą i zaczęło mi iść dopiero jak zrobiłem dach.
PatrykZ pisze:Świetnie wykorzystane elementy tekstylne, mam na myśli czarne trójkąty w części bagażowej oraz fragment zawiniętej w rulon płachty.
Te elementy tekstylne to po prostu czarne płaszcze, które zaprasowałem żelazkiem w taki kształt. Na szczęście da się je rozprasować; inaczej musiałbym sam siebie spalić na stosie.
PatrykZ pisze:wyjątkowo dopracowanych uprzężach końskich (chomąta, dyszle, itp...)
Tu mam najwięcej obiekcji. Robiłem je dziś rano na chybcika. Nie wyglądają tak jak bym chciał.
PatrykZ pisze:Sklep i hotel trzymają klimat.
Bobofrutx pisze:Podoba mi się kolorystyka oraz klimat, które przywodzą mi na myśl kreskówkę Locky Luck.
Wells Fargo to nie sklep, ale spółka finansowo-transportowa. Natrafiłem na nią w komiksie Lucky Luke pt. Dyliżans. Ten komiks był moją główną "pomocą naukową". Kolory są takie, bo inne zostawiłem sobie na inne projekty. Tu akurat pasowały.
Jak się kładzie kafle, żeby były takie pochyłe jak na ścianie Wells Fargo?
Bardzo prosto; buduje się zwykłe schodki, a potem wiesza na jakimś zawiasie.
Nexus 7 pisze:Gentelman ze spodniami w jednym reku i pasem z rewolerami w drugim uciekajacy z hotelu jest fantastyczny.
Dzięki. Jak w westernie są schody to na pewno ktoś z nich spadnie albo skoczy i przy okazji wyłamie poręcz. Choć przypomniał mi się teraz western, gdzie ktoś po schodach zszedł. Ale to był dziwny western.

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#11 Post autor: bart »

Tyle komplementów już napisano, że aż trudno coś nowego wymyślić. Obejrzałem Twoją budowlę bardzo uważnie i bez wątpienia jest imponującą budowlą dopracowaną na wiele sposobów. Z westernowym miasteczkiem, o którym wspominała przedmówczyni nawet nie porównuję bo jak dla mnie to zupełnie inna skala. Poza tym wydaje mi się, że Twoja budowla jest realniejsza - tamta jest jakby westernowo bajkowa. Jedyne co mnie razi w oczy to użycie czerwieni w hotelu ale może to być spowodowane faktem, że ja nie za bardzo lubię jaskrawą legową czerwień. Osobiście bardziej podobała by mi się w tym miejscu biel z czerwonym napisem hotel ale to tylko osobista dygresja. Jako całość scenka jest naprawdę rewelacyjna.
Ostatnio zmieniony 2012-02-14, 21:59 przez bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Nie znam się na westernach, ale kojarzą mi się z szarzyzną surowych desek - czy te budynki nie są zbyt kolorowe?
Dyliżans super - szkoda że dół nie jest żółty lub złoty, ale to zrozumiałe.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Mrutek pisze:Nie znam się na westernach, ale kojarzą mi się z szarzyzną surowych desek - czy te budynki nie są zbyt kolorowe?
Było i szaro i kolorowo. Zależy gdzie i kiedy. A jeśli było kolorowo, to kolory były raczej wyblakłe od słońca. Oczywiście można byłoby zrobić takie wyblakłe kolory, ale to musiałoby być coś sand blue, sand green, sand red... Czyli kolory drogie i z małym wyborem elementów. A gdyby chcieć zrobić domy z surowego drewna to powinny być w kolorze jasno i ciemno szarym. Może byłoby to bliskie prawdy, ale mało efektowne. Dlatego zdecydowałem się na wariant komiksowy, czyli kolory "cyrkowe".
bart pisze:Jedyne co mnie razi w oczy to użycie czerwieni w hotelu ale może to być spowodowane faktem, że ja nie za bardzo lubię jaskrawą legową czerwień. Osobiście bardziej podobała by mi się w tym miejscu biel z czerwonym napisem hotel
Dobór kolorów był podyktowany kilkoma sprawami. Ale nadrzędną było zbudowanie z tego co mam, bez dużych zakupów na BL. Chciałem wykorzystać brązowe kafle 1x6, których swego czasu kupiłem kilkaset do budowy wozów na Grunwald. No i chciałem wykorzystać brązowe logi. Kolor brązowy w powszechnym afolskim mylnym odczuciu kojarzy się z drewnem. Logi też kojarzą się z drewnem, a mam ich sporo. Kolory biały, piaskowy i szare zostawiłem sobie do KZ. Zostały czerwony, żółty i niebieski. Jak policzyłem ile jakich mam okien to niebieski odpadł. No i kolor czerwony sugeruje, że jest to szczególny rodzaj hotelu.
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 07:56 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Darkelmo »

Nieamowita scenka, bardzo fajne szczegóły jak wywieszone pranie, rewolwery w ręku bandyty, rewelacyjna pani z parasolem orak drewno pod schodami.

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#15 Post autor: DARON »

Świetne, zgłoś to do LEGO CUUSOO

ODPOWIEDZ