[MOC] PZL Zaskroniec - prawie jak Cobra

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] PZL Zaskroniec - prawie jak Cobra

#1 Post autor: Mrutek »

Obrazek
PZL Zaskroniec, na licencji Bell AH-1 Cobra

Kiedy nachalni talibscy turyści zdewastowali ostatni latający eksponat w Afgańskiej filii Muzeum Wojska Polskiego, czas było pomyśleć o jego godnym następcy.
Dlatego też powołano specjalną sejmową komisję, która przez wiele lat obradowała w myś zasady: "Czy się stoi, czy się leży dieta za komisję się należy", a czym dłużej tym więcej.
W końcu, po latach, gdzieś pod koniec kolejnej kadencji, gdy było już wiadomo, że kolejnej nie będzie, wybrano odpowiednią maszynę. Oczywiście jedynym słusznym sposobem, przez losowanie kartki z dziurawego kapelusza przewodniczącego. Pod czujnym okiem ambasadora US na EMEA - Makumby Birnsteina, byłego marine, losowano tak długo aż wybrano właściwie, zgodnie z dobrymi obyczajami mobbingu, a może lobbingu?
Wkrótce, wśród blasku fleszy, łez wzruszenia, buziaczków i macanek, podpisano umowę na dostawę pierwszych maszyn. Prace na szrotach i złomowiskach Federalnej Agencji Mienia Wojskowego US Army ruszyły z kopyta i za niedługo do biednego kraju, gdzieś we Wschodniej Europie dotarły pierwsze skrzynie ze sprzętem. Niestety, okazało się, że umowa nie objęła dokumentacji, silników i awioniki oraz uzbrojenia. Dlatego powołano kolejną specjalną sejmową komisję w celu ujawnienia prawdy i kto jest winien? Prace trwają.
Na szczęście, okazało się , ze pan Edek, portier z MON, emerytowany agent WSI na Amerykę, a w wolnych chwilach zapalony modelarz, dysponuje całą niezbędną dokumentacją, z planami mini-bomby atomowej włącznie. Do tego na internetowych bazarach można kupić dowolną ilość silników turboodrzutowych, co prawda rosyjskich, ale za to niezawodnych i w dobrych cenach. A w sprawie uzbrojenia i reszty zawsze można liczyć na patriotów z Izraela. Izraelskich co prawda, ale patriota to patriota. A patriocie w zęby się nie zagląda.
Koniec końców, dzięki trudowi całego społeczeństwa, pierwszy PZL Zaskroniec, prawie jak AH-1 Cobra wzbił się w powietrze i poooleciał. I tyle go widzieli.

Do budowy użyto 4 elementów Cobi (bo czarne dźwigienki wyszły), kalkomanii, kawałka szarej taśmy izolacyjnej oraz spinacza biurowego.
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i obiecuję poprawę.
(Na księdza działało.)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Galeria

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Pierwszy!!!
Tak się zapatrzyłem, że jeszcze by mnie ktoś ubiegł.

Głównie to przyglądałem się gdzie jakie klocki użyłeś i jeszcze nie wszystkie rozszyfrowałem.

Tekst długi, ale przeczytałem cały. Powinieneś dostać jakiś tytuł "tekstowicz roku", albo coś w tym guście.
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 18:26 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#3 Post autor: SMIGOL »

Drugi!!
Tylko dlatego, że ubiegł mnie zgrredek, bo jeszcze patrzę.
Model jest świetny i chętnie bym go zobaczył w swojej kolekcji. I znowu zwrócę uwagę na fajnie (pomysłowo) zrobiony wirnik. Cóż więcej... Rewelacja :)
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 18:37 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Najlepszy helikopter jaki widziałem do tej pory. Świetne detale i jak dla mnie bardzo dopracowany model. Strasznie fajny

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Przepiękny. Jeden z tych MOCy którym trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby uwierzyć że to klocki.

Pavlo

#6 Post autor: Pavlo »

Świetny helikopter, po prostu przepiękny. Duża ilość szczegółów i minimalna ilość studów.
Super kokpit, co ta za szyba? Brawo, cudowny MOCyk.

Pauelor

#7 Post autor: Pauelor »

Bardzo w moim guście. Kolorystyka fajna, te motywy czarno-żółte mnie urzekły. Natomiast muszę zapytać, czy górne śmigła nie haczą o światełka? Bo tak ze zdjęć trudno wywnioskować. Fajnie zrobione wyrzutnie rakietek, za pierwszym razem zastanawiałem się, czy pomalowałeś specjalnie klocek, a później dojrzałem, że on tak ma. Kabina mistrz, fajnie użyte szybki i te szare linie na nich - MOC!

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

No, ładnie Ci wyszedł. :) Bardzo zgrabny model.
Podoba mi się użycie tych wszystkich skosów w zupełnie nietypowych konfiguracjach i to miejsce, w którym wirnik wchodzi do kadłuba :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Użycie skosów jest niesamowite, w tym względzie, że nie ma żadnych szpar jakie często wyłażą przy takich łączeniach. Wszystko dopasowane.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#10 Post autor: jerryp »

No no, bardzo fajny ten śmigłowiec a kabina i wirnik to juz mistrzostwo. Jak nie z klocków. Jedno mi tylko nie pasuje. Czemu zaskroniec a nie salamandra? Historyjka też bardzo dobra.

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

No to już jest absolutne mistrzostwo świata Mrutku.
Naprawdę trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć że to klocki.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Pięknie wymodelowany, świetne wykorzystanie skosów.
Pavlo pisze:Super kokpit, co ta za szyba?
Taka:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#13 Post autor: Methos »

Nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że model jest świetny - ale inaczej powiedzieć się nie da. Brawo.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#14 Post autor: SMIGOL »

Chciałbym jeszcze dodać, za każdym razem gdy loguję się na forum to wracam do tego Moc-yka i oglądam, oglądam, oglądam... :)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Cały jest piękny. Jestem pod wielkim wrażeniem konstrukcji ogona.

ODPOWIEDZ