[MOC] Container Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Container Truck

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej!

Niestety od dłuższego czasu niczego sesownego nie mogę zbudować. Mam pozaczynanych kilka modeli które tylko zajmuja miejsce.
Kilka dni temu żeby się zrelaksować, siadłem sobie i zacząłem od tak budować. W efekcie otrzymałem tę o to ciężarówkę do przewozu kontenerów. Uznałem że efekt jest zadowalający i w związku z tym, postanowiłem się z wami podzielić efektem mojej pracy.

Model wzorowany jest na europejskich ciężarówkach, ale na żadnej konkretnej marce. i tak pewnie każdy wypatrzy w niej co tam chcę ;) Zestaw składa się z ciągnika siodłowego, naczepy oraz kontenera. Naczepa posiada unoszona oś. Całość to dość prosta konstrukcja.

Mam nadzieję, że model spodoba się wam równie bardzo jak mi :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-02-17, 14:57 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Fajniusi!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Fajne:
  • • przednie koła
    • przód ciągnika
    • podnoszona oś w naczepie
    • kontener (ogólny wygląd)
    • naczepa
Niefajne:
  • • czerwony zawias na dachu ciągnika
    • morze studów na kontenerze
Ogólnie bardzo przyjemny model :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Bobofrutx, zlituj się! Wracam z pracy, wchodzę na forum i widzę to co było w pracy... :) A tak poważnie to bardzo fajna ciężarówka, kontener też świetny, chociaż towar tak ułożony musi mieć mocowanie, nic nie może 'fruwać' wewnątrz...przepraszam, skrzywienie zawodowe. To teraz zrób jeszcze 2 dwudziestki (po 10 studów jeśli dobrze widzę) różnokolorowe :)
Ostatnio zmieniony 2012-02-17, 17:52 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#5 Post autor: SMIGOL »

Jest w tej ciężarówce coś uroczego, ale nie do końca jestem w stanie określić co :P Ja w ogóle lubię konstrukcje na 6 studów. Naczepa prosta, ale bardzo pomysłowa. Morze studów na kontenerze mi akurat nie przeszkadza - Lego też tak robi (i ja też). Widzę jedno rozwiązanie, które może mi pomóc - duży plus.
A tak na marginesie to też mi ostatnio ciężko idzie budowanie.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#6 Post autor: Cieślu »

Bardzo bardzo przyjemny modelik. Nie spróbowałbyś dorzucić możliwości wydłużenia naczepy pod kontener 40tkę? Fajny bajer i może nawet możliwy do zrobienia :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

Cieślu pisze:Nie spróbowałbyś dorzucić możliwości wydłużenia naczepy pod kontener 40tkę?
?
Mi się wydaje, że to jest 40stka skoro zajmuje całą naczepę 3-osiową :) dlatego proponowałem zrobienie dwóch dwudziestek. Może niech autor się wypowie 'co miał na myśli' :)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#8 Post autor: bart »

Fajny MOC ale powiem Ci szczerze, że wyczekuję na następny "arktyczny" w Twoim wykonaniu bo widziałem w nich i pasję i polot.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

3dom pisze: Niefajne:
  • czerwony zawias na dachu ciągnika
Wypadek przy pracy, to czerwone to pozostałość po wcześniejszej wersji kolorystycznej. Dzięki za zwrócenie uwagi już poprawiłem :)
Havoc pisze:
Cieślu pisze:Nie spróbowałbyś dorzucić możliwości wydłużenia naczepy pod kontener 40tkę?
?
Mi się wydaje, że to jest 40stka skoro zajmuje całą naczepę 3-osiową :) dlatego proponowałem zrobienie dwóch dwudziestek. Może niech autor się wypowie 'co miał na myśli' :)
Autor miał na myśli zbudowanie kontenera ;P A że podczas spontanicznej budowy nie pomyślałem żeby się zapoznać ze standardami długości kontenerów, możecie przyjąć cokolwiek chcecie. Dla mnie w tym wypadku długość kontenera/naczepy była zależna od wyglądu całości. Po prostu miała pasować wizualnie do reszty. I tyle.

Havoc, była wersja z dwoma kontenerami ale wybrałem tę. Może jeszcze powrócę do tego modelu i pokombinuję z bliźniakami.

Cieślu, chwilowo nie mam pomysłu jak zmodyfikować naczepę żeby mogła się wydłużać. I tak jest tam dość ciasno, ale pomyślę nad tym.
bart pisze:Fajny MOC ale powiem Ci szczerze, że wyczekuję na następny "arktyczny" w Twoim wykonaniu bo widziałem w nich i pasję i polot.
Jeszcze nie teraz, ale zobaczymy co da się zrobić :)

Dzięki za komentarze.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#10 Post autor: jerryp »

Podoba mi się ta ciężarówka zresztą jak pozostałe. Pamiętam że przy jednej z nich zasugerowałem użycie tile'a 1x2 w roli lusterka zamiast 1x1. W obecnej ciężarówce widzę że prawe lusterko jest z tile 1x2 a lewe z 1x1. Jakoś mi się to nie podoba. Z czego to wynika?

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

jerryp pisze:Podoba mi się ta ciężarówka zresztą jak pozostałe. Pamiętam że przy jednej z nich zasugerowałem użycie tile'a 1x2 w roli lusterka zamiast 1x1. W obecnej ciężarówce widzę że prawe lusterko jest z tile 1x2 a lewe z 1x1. Jakoś mi się to nie podoba. Z czego to wynika?
Również pamiętam twoją uwagę. W tym przypadku używając dwóch różnych wielkości tile, chciałem zasugerować różnicę w wielkości lusterek jaka występuje w prawdziwej ciężarówce tak jak na zdjęciu po niżej:
Obrazek
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każda ciężarówka ma taki układ lusterek jak ta na zdjęciu.
W poprzednim [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14608]modelu[/URL] lusterka były podobne.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#12 Post autor: eric trax »

Havoc pisze: Mi się wydaje, że to jest 40stka skoro zajmuje całą naczepę 3-osiową :) dlatego proponowałem zrobienie dwóch dwudziestek. Może niech autor się wypowie 'co miał na myśli' :)
Racja, 40tka to długość całej naczepy, 20tki zostawiają miejsce wolne za ciągnikiem.


Podobają mi się detale takie jak np koła ciągnika siodłowego , naczepa jest świetna.

Kontener poza sposobe na drzwi do poprawy, więcej przetłoczeń - klocka z rowkiem pownieneś użyć jeden przy drugim a nie oddzielać zwykłymi brikami ale domyślam się że to z powodu ograniczonego zasobu części, no i wytilować go jednak.
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 22:48 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#13 Post autor: AndrU »

Ale fajniutki :D
A może biały lub niebieski kontener:>?

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#14 Post autor: Cieślu »

Może i Panowie macie rację, chociaż teraz kontener WYDAJE mi się trochę za krótki na 40tkę a za długi na 20tkę bo jak by to już była wydłużona naczepa to skrócona byłaby komicznie krótka :) Ale być może się mylę.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

ODPOWIEDZ