4643 Power Boat Transporter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

4643 Power Boat Transporter

#1 Post autor: Miguel »

4643 Power Boat Transporter
Obrazek


Dane techniczne
Seria: City Podseria: Harbor
Rok produkcji: 2011
Waga: 591g
Liczba klocków: 254 (wg Brickset.com)
Liczba figurek: 2
Spis cześci: Bricklink.com
Cena: Polskie sklepy: wg katalogu – 119,99zł (mnie się udało w końcu wyczaić w którymś z kolei sklepie, nomen omen – Smyku na „przecenie” do 99zł), Allegro: ~86,36zł (średnia z 19 aukcji).

Niestety dobrych jakościowo zdjęć woreczków i instrukcji nie posiadam, ponieważ aparat pojechał z rodziną na wakacje. Mikrofalówką wnętrza pudełka nie chciałem robić, bo wychodzą za bardzo rozmazane, jedynie próbowałem zrobić zdjęcie ów rzeczonych wcześniej woreczków.

Pudełko niestety niewspółmiernie duże (48 x 28 x 6cm) w stosunku do wielkości zestawu i ilości klocków. Połowę wolnej przestrzeni zostało zagospodarowane na powietrze. Z przodu zdjęcie zestawu w pełnej okazałości, z tyłu sceny z życia załogi łodzi wyścigowej. Na jednym boku wszelkiej maści standardowe informacje dotyczące m.in. drobnych części, na mniejszych bokach informacje o Lego Universe i Lego Club. Ciekawostką dla mnie była informacja dotycząca komponentów, które podobno zostały wyprodukowane w Danii, Czechach, na Węgrzech i Meksyku (ani słowa o ChRL).

Obrazek
Obrazek

W pudełku znajdujemy:
- 3 duże woreczki (w tym 4 małe – po 1 woreczku na worek nr 2 i 3 oraz 2 woreczki w 1).
- luzem platformę (która zostanie wykorzystana w budowie naczepy) i kadłub motorówki,
- arkusz naklejek,
- 2 instrukcje budowy, zszyte wzdłuż krótszego boku – 1 - dla motorówki (30 stronnicowa, na końcu scenka z wykorzystaniem nowych zestawów z serii City Police), 2 – dla ciężarówki z naczepą (70 stronnicowa, 4 ostatnie strony to 2 zdjęcia – serii City Space Port i City Harbor, i 2 strony na spis części).

Obrazek

Klocki
Mimo iż zestaw nie należy do dużych (jest raczej średni), znajdziemy w nim kilka ciekawych klocków.
I tak znajdujemy:
1. Black Plate, Modified 1 x 4 with 2 Studs (2 sztuki)
Obrazek
Nowy klocek, pojawił się w 2011 roku w 22 zestawach, w kolorze czarnym w 4 zestawach

2. Trans Black, Panel 1 x 2 x 2 with Side Supports - Hollow Studs
Obrazek
Nowy rodzaj panelu, pojawił się w 2010 roku, w trans black występuje w 3 zestawach.

3. Trans Black Windscreen 1 x 6 x 3
Obrazek
Nowy rodzaj szyby, pojawił się w 2009 roku, występuje w 8 zestawach, w trans black w 3 zestawach

4. Yellow Plate, Modified 2 x 6 x 2/3 with Four Studs on Side
Obrazek
Zmodyfikowany plate, w tym zestawie przytrzymuje szybę czołową ciągnika siodłowego, jednocześnie wchodząc w skład maski. Klocek ten pojawił się w 2010 roku, występuje w 13 zestawach, w żołtym kolorze tylko w tym zestawie.

5. Yellow Slope, Curved 10 x 1
Obrazek
Pojawił się w 2009 roku, występuje w 17 zestawach, w kolorze żółtym w 4 zestawach.

6. Yellow Tile 2 x 4
Obrazek
Pojawił się w 2010 roku, występuje w 99 zestawach, w kolorze zółtym w 4 zestawach.

Model
Budowę rozpoczynamy od zapoznania się z pierwszą stroną instrukcji budowy motorówki. Na wstępie informacja o włochatym, klockożernym dywanie, niemieszaniu klocków i użyciu twardego, płaskiego i równego elementu wystroju większości domów – stół, biurko, regał.
Następnie przechodzimy do budowy motorówki, montując jej pilota (obsługanta, kierowcę), a następnie łącząc różne mniejsze klocki z dużym kawałkiem ABS’u jakim jest kadłub. Po kilku minutach docieramy do punktu numer 25 instrukcji numer 1 i naszym oczom ukazuje się zgrabny model łódki.

Obrazek Obrazek
Na zdjęciu po prawej stronie widać mocowanie "dysz wylotowych" z silnika. W związku z tym, że kadłub jest takiego a nie innego kształtu to między dyszami a kadłubem jest dość duża dziura, którą można "załatać" 1 klockiem (plate 1x4).

Obrazek
Załoga prezentuje się iście wybornie :)

Kolejnym etapem jest przejście do instrukcji numer 2, która to przeprowadzi nas przez proces konstruowania ciągnika siodłowego i naczepy. W tej instrukcji pominięto kwestię zżerania klocków przez dywan i od razu przechodzimy do sedna sprawy. Zawartość woreczka numer 2 (i zawarty w nim „pod”woreczek z drobnicą) posłuży nam do zbudowania ciężarówki, a zawartość woreczka numer 3 (i zawarty w nim „pod”woreczek z drobnicą) do zbudowania naczepy.
Proces powstawania samochodu składa się z 42 podpunktów. Przy okazji chciałbym podzielić się refleksją, która mnie naszła podczas budowy – „ależ to fajnie wymyślili, niby w woreczku klocków aż tak dużo nie ma, a mimo to kabina sama pnie się w górę”.

Obrazek
Wygląd ogólnie taki "manowski" albo "magnumowski"
Obrazek
Środek ascetyczny, brakuje trochę miejsca dla drugiego figa, który chyba musi podróżować w motorówce. A można by wydłużyć kabinę, wrzucić jakieś łóżko składane. W końcu to łódź wyścigowa (co sugeruje nam naklejka z numerem 8 na tle szachownicy) więc załoga spędza dużo czasu w trasie. Ale to tylko takie moje widzimisię (albo wyobraźnia).

Finalizacja powstawania ciągnika z naczepą kończy się po kolejnych 14 punktach instrukcji. W trakcie budowy przyczepy, autora recenzji nachodzi kolejna refleksja. A oto i ona: „no ale szafek na kapoki i kaski to poskąpili, motyla noga”. Po czym kilka punktów dalej – „o w dziób, ale sprytnie umieścili te kapoki i kaski”.
Obrazek
Najpierw zdjęcie tyłu, dla podkręcenia atmosfery. Mocowanie stroboskopów na rączkach od droidów bardzo pomysłowe. Podoba mi się.

Obrazek Obrazek
Ów rzeczone schowki na kapoki i kaski. Ciekawe rozwiązanie.

Obrazek
"Mocowanie" motorówki do przyczepy. Łódź trzyma się stabilnie i dobrze leży na naczepie.

Obrazek
Tadek macha do policyjnego śmigłowca, tudzież innego Błękitnego 48.

Obrazek

Całość prezentuje się bardzo zgrabnie. Nie naklejałem naklejek, bo jakoś tak wyszło (w sumie to nie wiem czy będę je nanosił na zestaw).

A po zbudowaniu całości pozostało kilka drobnych części zapasowych:
Obrazek

Podusmowanie:
Skąd? Dlaczego? Po co? Komu? W sumie to sam nie wiem czemu kupiłem ten zestaw. Owszem po obejrzeniu pierwszych zdjęć z nowościami na 2011 rok stwierdziłem, ze będzie to 1 z zestawów które będę chciał mieć w swojej kolekcji. Argumentowałem sobie tę decyzję tym, że wygląd ciężarówki jest bardzo ładny, przypomina trochę Renault Magnum. Nie zwracałem uwagi na to, że motorówka „unosi się na wodzie” ani to, że zestaw ma w sobie jakieś ciekawe elementy. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem człowiekiem, który kupuje zestaw tylko dlatego, że jest w nim jakiś ciekawy element, którego i tak nigdzie nie wykorzystam, bo gdzieś po drodze zagubiłem dziecięcą wyobraźnię i umiejętność budowania. Jak już kupuję zestaw to ma mi się podobać. I pod pewnym względem tak było w tym przypadku. Ponadto w decyzji (co też przechyliło moje niezdecydowanie w stronę zakupu) pomogła mi dziewczyna, w oczy wpadła jej motorówka i to, że „unosi się na wodzie”. (Oficjalne wodowanie najprawdopodobniej nastąpi we wrześniu :P). Poza tym chciałem odłożyć trochę grosza na tego nieszczęsnego Unimoga. Nieważne. Wyszło jak wyszło. Kupiłem, zbudowałem i ... cieszę się jak dziecko. Bo zestaw naprawdę „bajerancki”. Moim zdaniem wart swojej ceny. Nawet nie mam mu nic do zarzucenia w stylu – zjunioryzowany, poszli na łatwiznę, bo dali taki a nie inny element...

...ALE...

... pisząc drugi dzień z rzędu recenzję, i kolejny raz spoglądając na zestaw - naszło mnie co jest nie tak. W naczepie powinny być po bokach odbojniki (czy jak to się tam nazywa), które nie pozwalają na wjechanie samochodem pod naczepę. Lusterka mogłoby być całe czarne, bardziej by to przypominał oryginał (jak już tak naklejek imitujących lusterko poskąpili). W sumie jeszcze razi mnie czarna dziura (dosłownie i w przenośni, bo nagle żółty slope się kończy a za nim przepaść i jakieś czarne study wystają).

Zalety:
- cena, która moim zdaniem jak na taki zestaw nie jest wygórowana;
- łódka, która unosi się na wodzie - dla dziecka może być nie lada atrakcją podczas kąpieli;
- zgrabna ciężarówka.

Wady:
- naczepa mogłaby być trochę bardziej dopracowana
- minifigi prawie jednakowe (różnią się tylko "wyrazem" główki)
- te lusterka, które niby przypominają lusterka ale jakiś niesmak pozostaje

Mimo to oceniam zestaw jako udany i warty rozważenia jeśli chodzi o powiększenie kolekcji City. Ponadto, wydaje się być trudnym do zdobycia, co dodaje trochę smaczku - ja chodziłem za nim kilka dni. W końcu do Zabrza pojechałem, bo nigdzie w okolicy nie było.

P.S. Tytułem usprawiedliwienia - jest to moja pierwsze recenzja, starałem się jak mogłem przy robieniu zdjęć i opisywaniu zestawu. Możliwe, że ktoś zarzuci mi ścianę tekstu, albo brak składni - cóż, pisanie recenzji i jednoczesne pisanie pracy magisterskiej gryzie się trochę. Tym bardziej jeśli czyta się literaturę "pseudonaukową" pisaną jakimś chorym językiem. Chciałbym jeszcze przeprosić za słabą jakość zdjęć woreczków. Niestety obecna mikrofalówka nie potrafi robić lepszych zdjęć, a za bardzo byłem "podjarany" zaraz po przyjechaniu do domu, żeby czekać aż aparat wróci z wakacji. Tak więc na pożyczonym sprzęcie dorobiłem kilka zdjęć, które chciałem wam przedstawić. I jak tylko akumulatorki znowu się naładują to jutro zrobię zdjęcia minifigów. Dzisiaj już niestety mocy brakło.
Ostatnio zmieniony 2011-08-19, 15:48 przez Miguel, łącznie zmieniany 6 razy.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#2 Post autor: bart »

Ja akurat lubię nie tylko zdjęcia ale także opisy tekstowe i odczucia Autora związane z opisywanem zestawem/serią. Twoją recenzję bardzo fajnie się czyta i czuć, że piszesz z polotem. Mnie przy pisaniu schodzi do dwóch tygodni więc dwa dni to dla mnie szybkość światła :)
Ostatnio zmieniony 2011-08-08, 22:01 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Recenzję przyjemnie się czyta.

Co do zestawu, największą jego zaletą wydaje mi się ciągnik, zupełnie inny niż pozostałe ciężarówki CITY z ostatnich lat, pomijając oczywiście te z noskiem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Ja z kolei dużo przemyśleń piszę, robię to szybko, ale zdjęcia mi schodzą... ale do tematu.

Kolejny z zestawów "tak-jakby-kiedyś-już-zrobionych". Motorówek czy łódek dawno już nie było. Tak samo jak z campera, tak i tu można się ucieszyć z klasycznych torsików. Miałem dawno temu masę motorówek - tą dwuosobową, mniejszą jednoosobową i widząc ten zestaw liczyłem, że to będzie dobry powrót do starych czasów w nowym wydaniu. Twoja recenzja mnie zachęciła jeszcze bardziej, by rozpocząć na nowo polowanie (jak również na rybacki kuter xD).
Gorzej, że bez "stiksów", motorówka wygląda jak pstrokate jajko wielkanocne :D
Dobre zdjęcia, pokazują co trzeba. Rzeczywiście, po raz kolejny wracamy do przerośniętych pudełek. Malutki ciągnik, spora przyczepa, długi pojazd nawodny.
Cena spada. Szukam obecnie takich już koło 60 za całość (z wysyłką) ale nie wiem czy się nie przeliczę :D

Dobrze jest.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#5 Post autor: sszaki »

Kupiłem ostatnio ten zestaw. Całkiem przyjemny model ciężarówki. Motorówka nic specjalnego.

Ale co najdziwniejsze otrzymałem w pudełku bardzo dziwne kamizelki ratunkowe. Nie są to te widoczne na zdjęciach wyżej. Wyglądają na jakiś nowy model, mają masę szczegółów ale za to glowka nie wyczerpią się do końca. Zostaje minimetrowa szpara i wygląda to jak część nie lego. Jutro postaram się dac fotke.
Noobek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Nie są to te widoczne na zdjęciach wyżej. Wyglądają na jakiś nowy model, mają masę szczegółów ale za to glowka nie wyczerpią się do końca. Zostaje minimetrowa szpara i wygląda to jak część nie lego. Jutro postaram się dac fotke.
Nie musisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#7 Post autor: sszaki »

Dokładnie taka. To nowa wersja czy jakiś test ? Bo ta standardowa wygląda dużo lepiej i pasuje idealnie.
Noobek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

sszaki pisze:Dokładnie taka. To nowa wersja czy jakiś test ? Bo ta standardowa wygląda dużo lepiej i pasuje idealnie.
Nowa wersja, która wyprze formę znaną od kilkunastu lat. Będzie się trafiać losowo w nowych zestawach dopóki cały zapas do tej pory wyprodukowanych "starych" kamizelek się nie skończy. Czyli tak jak ze wszystkimi nowymi formami :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#9 Post autor: GrublukTheGrim »

Lusterka boczne mają podobne rozwiązanie w 4432 Garbage Truck. Jednak mi akurat to nie przeszkadza.
Dzięki za fajną recenzję (szkoda, że fotki małe i trzeba klikać). :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

No to mamy kolejną zmianę formy przemyconą do zestawów, w których powinien być stary wzór. Podobnie było z minifigowymi czapeczkami albo felgami technic racing small, gdzie wersja 3-pinowa była czasami zastępowana 6-pinową. Ciekawe ile elementów jeszcze to spotka. Trochę niefajna ta praktyka, bo o ile w przypadku czapeczek różnica (jak dla mnie, choć niektórym może nie podobać się zaokrąglony daszek) aż tak bardzo nie rzuca się w oczy to już kamizelki są zupełnie inne a felgi mocno różnią się wizualnie.
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 20:46 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

4643 Power Boat Transporter

#11 Post autor: Prezes »

Recenzja 4643: Power Boat Transporter

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: City / Harbour
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 254szt.
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 3 woreczki
Spis części: BrickLink
Cena: ~ 100zł

Brickset
BrickLink

Zestaw był jedną z pozycji na mojej liście must have. Nadażyła się okazja, aby kupić, więc skorzystałem. Po zakupie sprawdziłem ceny na Bricklink i teraz wydaje się, że to była udana transakcja, bo ja zapłaciłem 97zł, a średnia cena na BL waha się w granicach 45$.

Opakowanie:
Za duże: 48x28cm ! To chyba przypadłość tamtych lat, bo recenzowany przeze mnie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18685]4434: Dump Truck[/url] także miał jakieś nadrozmiarowe opakowanie. Dopiero później okazało się, że tego typu zestawy da się zapakować w coś mniejszego jak 4432: Garbage Truck. Poza tym żadnych spektakularnych zmian. Dominujący niebieski przepleciony obrazkami z "życia" ciężarówki i łódki. Zdjęcia poniżej prezentują detale.
A! Może warto wspomnieć, że na lewym boku, jest logo LEGO Universe - jakieś multiplayer'owej gry. Rozumiem, że to umarło w 2011 ? Bo na późniejszych opakowaniach nic takiego nie spotkałem.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Dwie książeczki w tradycyjnym rozmiarze. Pierwsza to opis składania motorówki. Druga poświęcona jest ciężarówce.
Obrazek
Pierwsza instrukcja ma zaledwie 30 stron, za to druga ponad 70. Czuję się różnice w palcach.

Worki
Trzy. Pierwszy to części motorówki. Drugi ciągnik, a trzeci naczepa.
Obrazek Obrazek

Luzem były etykiety, szary element naczepy i kadłub łodzi. Tu na chwilę chciałbym się zatrzymać. Kadłub jest wykonany z innego tworzywa, trochę bardziej elastycznego. Niestety wydaje się także, że także gorzej wykonanego. Mam wrażenie, że kadłub dostał mniej restrykcyjne wymiary lub tolerancje od pozostałych części. Szczególnie widać to po złożeniu całości. Pojawiają się szpary w połączeniu z innymi klockami. Dziwnie to wygląda.
Obrazek Obrazek

Minifig:
Skromnie. Dwójka panów, dwójka kierowców. Jeden odpowiedzialny za ciężarówkę, drugi za motorówkę. Różnią się jedynie główkami. Miło, że obaj są raczej pozytywnie nastawieni do życia, a szczególne "kierowca" motorówki. Niebieskie spodnie, niebieskie torsy, tylko od frontu nadruk z umiejętnie zrobionym kołnierzem wyścigowym "na zakładkę". Na głowach czerwone czapeczki z daszkiem. Dodatkowo każdy z nich ma do dyspozycji żółtą kamizelkę i czerwony kask, które umiejętnie ulokowane są w naczepie, ale o tym w dalszej części.
Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Obrazek 92709: Hull Of A Ship 8X28X3 01/01 - tylko w tym zestawie
Obrazek 85970: Brick With Bow 1X10
Obrazek 44570: Roof 4X4 W. Forks
Obrazek 92339: Chassis 6X28X6.4
Obrazek 30592: Plate 2X4/2X2X1 W. Vertical Sn
Obrazek 64453: Vertical Front 1X6X3

FOTY Z BUDOWY:
Worek#1 czyli motorówka z "kierowcą". Zastrzeżenia co do instrukcji. Niektóre naklejki klejone są w późniejszych krokach, a nie w momencie montażu klocków na których te naklejki powinny się znajdować. Dziwne ? Natomiast inne (np. rejestracje ciągnika czy etykiety na naczepie) od razu w czasie montażu elementu.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Worek#2 czyli ciężarówka + kierowca.
1. Podwozie: Proste, ale stabilne i racjonalnie zagospodarowane. Nie ma wodotrysków, ale nie zapomniano o tylnich światłach czy naklejkach z fakturą. Brawo !
2. Kabina: podobnie jak podwozie. Bardzo ładnie zrobione. Przyciemnianie płaskie szyby, żółta barwa i żółte światła, mały grill na masce bez etykiet i żadnych dziur w kabinie. Dach to nie jest jedna część spajająca całość. To trochę bardziej rozbudowana konstrukcja wizualnie powiększająca całość, żadnych dziur i tak naprawdę wszystko bazuje na dwóch kolorach (żółty + czarny). Ale całość ma dwa mankamenty.
a) dwa study to za mało by przytrzymać dach z owiewką. Bardzo łatwo da się obie części rozdzielić. Powiedziałbym, że nawet nie trzeba używać siły.
b) brak drzwi - trochę kłuje po oczach
Mimo wszystko całość na duży PLUS.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Worek#3 czyli naczepa.
3. Tylnia oś niebanalna. Montaż tylnich osi daje jeszcze możliwość ruchu, sprawiając wrażenie działania resorów. Super !
Przód natomiast ma specjalną dobudówkę, która mieści w sobie dwie kamizelki i kaski minifigów. Motorówka "lekko" wpasowuje się na naczepę i nie spada, mimo iż tylnie osi są osadzone poniżej środka pojazdu. Ba ! Powiedziałbym, że tak ma być, bo w końcowej części naczepy są dwa bricki, które z jednej strony blokują motorówkę, z drugiej są miejscem montażu świateł. Kolejne proste ale jakże niebanalne rozwiązanie.
4. "Stojak" - bo nie wiem jak fachowo nazwać przednie podparcie naczep/przyczep ? Ciekawy i prosty dodatek. Jeszcze nie spotkałem w żadnym innym zestawie podobnego rozwiązania. Proste, a cieszy :-)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Worek#2 + #3 czyli ciągnik i naczepa.
Obrazek
Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ nieprzekombinowany racjonalnie wykorzystane klocki stworzyły bardzo dobrą konstrukcję. Widać w tym czyjąś twórczość własną, aczkolwiek nie nadmierną. Projektant włożył w ten set trochę "od siebie" i miało to bardzo dobry wpływ na całość.
+ zestaw oparty na trzech barwach: żółty, czarny i czerwony. Żadnego z nich nie ma do przesady. Optymalizacja.
+ całość wydaje się być nieskomplikowana konstrukcyjnie, ale technicznie rozwiązuje każdy problem
+ "stojak" w naczepie
+ ciekawa konstrukcja tylnich osi naczepy
+ brak jajecznicy

PRZECIW:
- połączenie dachu ciągnika z kabiną największy mankament
- naklejki szczególnie te na motorówce
- słabo trzyma zapięcie naczepy
- za mało urozmaicone minifigi czepiam się

Podsumowanie:
Całość jest schludna i czysta konstrukcyjnie. Robi bardzo dobre wrażenie i po prostu z przyjemnością składa się całość odkrywając co krok kolejne ciekawe rozwiązania. Mimo, iż jest to set z 2011 roku, spokojnie kilka z rozwiązań wcieliłbym w życie w najnowszych zestawach, bo mam wrażenie, że od wielu zdecydowano się odejść. Mimo średniego podejścia na starcie miło mnie zaskoczył w końcowej fazie.

Tradycyjnie już 3 największe zestawy na jednym zdjęciu:
Obrazek

Zapraszam do komentowania !
Ostatnio zmieniony 2014-01-06, 17:15 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

HELLBOY
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-16, 11:56
Lokalizacja: SZCZECIN
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: HELLBOY »

Pytanie do posiadaczy tego zestawu> Czy też mieliście inną kamizelkę ratunkową niż ta pokazana w recenzji?

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Prezes »

To dobre pytanie. Podobne wątpliwości napotkałem wrzucając linki do Ciekawych klocków. Tam wylistowana ta kamizelka a w rzeczywistości jest stary model, czyli TEN.

Chociaż nie wiem skąd na Bricksecie pojawiła się nowa kamizelka ? Przecież na kartonie, na froncie, minifig trzyma stary model kamizelki.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

HELLBOY pisze:Pytanie do posiadaczy tego zestawu> Czy też mieliście inną kamizelkę ratunkową niż ta pokazana w recenzji?
Pewnie dostałeś taką? :)

Te które widać w recenzji zostały już wycofane z produkcji, obecnie są stosowane już tylko te nowe. Natomiast zdarzy się pewnie niektórym trafić na zestaw przejściowy, w którym zostały użyte stare kamizelki z końcówki produkcji :)

HELLBOY
Posty: 14
Rejestracja: 2013-01-16, 11:56
Lokalizacja: SZCZECIN
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: HELLBOY »

Dokładnie taką, a w pierwszej chwili jak z synem otworzyliśmy woreczki z częściami to stwierdziłem że mamy wybrakowany zestaw. O co do samego modelu, to łódź świetnie nadaje się jako zabawka do kąpieli w wannie, syn przez 2 tygodnie się z nią mył, teraz to samo jest z łodzią Cragera

ODPOWIEDZ