[MOC] Road Agent

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Road Agent

#1 Post autor: Misterzumbi »

Kiedys kazali mi zbudowac Y-Winga w robocie, trzeba bylo do niego jednej nowej czesci, a mianowicie polkuli 4x4 w kolorze trans-clear. I od tego czasu mam ich garsc zachomikowana bo mam slabosc do samochodow niejakiego Eda Rotha ( http://www.ratfink.com/ )...

Ed jest jedna z najbardziej znanych postaci w hot rodowym swiatku, i jest, nie tylko dla mnie zreszta osoba z ktorej czerpie niewiarygodne ilosci inspiracji. W latach szescdziesiatych Ed zaczal budowac samochody z wlokna szklanego, kazdy jeden byl unikatem. Dzikie, wariackie, nie z tej zemii. Od niewiadomo kiedy moim ulubionym jest Orbitron ( http://www.mrgasser.com/orbitron.htm ) i tak dlugo probowalem go zbudowac z klockow, myslalem ze ta kulka bedzie zbawieniem, ale to nie prawda, niestety, jak Roth budowal te graty nie pomyslal ze trzeba bedzie je kiedys zbudowac z klockow. I tak nie trzeba wcale tylko tej kopulki, ale i powyginanych klockow... Echhh...

Tak czy siak, stweirdzilem ze ze wszystkich jego aut, najlatwiejszym bedzie albo Mysterion albo Road Agent. Obydwa nie sa moimi ulubionymi autami (choc lubie wlasciwie wszystkie), i tak ostatnio siedzialem to pomyslalem ze zaczne wlasnie od Agenta...

Nie wiem jak wyszlo, jest OK, ale do perfekcji brak mu tego "czegos" czego nie umiem znalezc, ale z drugiej strony i prawdziwe Auto detalami nie grzeszy. Zeby sie nie kisilo to pokaze, choc po Karwikowych eskapadach szkoda zakladac nowe tematy na tym forum, chyba ze zbudowalo sie dzialajaca elektrownie albo co...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tu zeby nie bylo ze sobie po nocach takie cudo sam ubzduralem:

Obrazek

Obrazek

Tu bedzie galeria, ale wiele tam nima: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=497530
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ach, to były czasy dobrego designu... Podoba mi się fotomontaż z pudełkiem Revella, ale dlaczego "skill" tylko 2? Skala Revella kończy się na 5.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Wreszcie jakiś hotrod :)

I to jaki żeś trudny wybrał. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że 'Orbitron' byłby łatwiejszy.

Jeśli mogę coś dodać od siebie, to wydaje mi się zbyt wysoki.
Bryła na pierwszy rzut oka prosi się o tego typu klocki:
Obrazek
Bo przód powinien schodzić łagodnie, a u Ciebie jest uskok.
I taki sam 'wedge' na najniższej warstwie nadwozia - żeby nadwozie schodziło się pod spodem do środka.
W ogóle całe nadwozie z boku wygląda jak klin:
Obrazek
a nie długo długo 3 study grubości, potem nagle 2, i potem (znów nagle) 1.
W ogóle to - ponieważ górna powierzchnia nadwozia jest niemal płaska - zrobiłbym całe nadwozie (od tego wklęśnięcia pomiędzy reflektorami aż do tylnych świateł) jako jeden 'segment' o możliwie jednolitej bryle i do niego dorabiał skośne boki. Wyobrażasz to sobie mam nadzieję, bo nie wiem jak inaczej opisać.
Przednią oś spróbowałbym obniżyć łapkami, o tak:
Obrazek
I te reflektory też nie wyglądają najlepiej. Może 1x1 z pazurkiem, w spodzie skosu 75 1x2x3 ? Tylko przyczepienie skosu wymagałoby z kolei usunięcia tych liftarmów.
Nie wiem. Jeszcze tym dinksom dałbym od przodu zwykłe kropeczki albo podstawki od dźwigienek, zamiast stożków.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Chcialem obnizyc os. Mialem tak zrobiona, ale wolalem chromowana. Pazurki nie wygladaly dobze, te tez nie sa super.

Karoseria to klin, tak, ale przez grzebanie z wedgami mialem za duzo uskokow tam gdzie teraz jest gladko, te skrzydelka w przedzie kamufluja to dosc dobze. Mialem tam tez inny daszek w przedzie. Wszystko be. Z budowaniem spodu pod katem, na to nie wpadlem, warte probowania...

Nie palilem sie zbytnio zeby go miec, takze mysle ze potraktowalem go troche po macoszemu...

Orbitron latwiejszy? Nie wierze. Zbuduj. Ja nawet nie wiem gdzie zaczac, a chialbym miec...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Jedyne co mi tu zdecydowanie się nie podoba to przednie światła. Zupełnie nie pasują i nie oddają charakteru oryginału.
Reszta całkiem ładnie, zdecydowanie pozytywnie zakręcone auto, które ciężko oddać idealnie z klocków, ale fajnie udało Ci się ująć kluczowe szczegóły.
Chromy dodają uroku, ale ta oś zdecydowanie lepiej by wyglądała wygięta. Nie można by wziąć flexa, uciąć na wymiar, odpowiednio wygiąć i potem zrobić na chrom? Czy raczej jest to niewykonalne, bo by się ten chrom złuszczył i odpadł?
Ride Your Way!

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Adam, co to za ptaszydło srebrne z przodu zamontowałeś?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Misterzumbi pisze:Nie palilem sie zbytnio zeby go miec, takze mysle ze potraktowalem go troche po macoszemu...
Chyba tak. Wiadomo, że lepiej bym nie zrobił, ale mam nadzieję, że będą jeszcze kolejne wersje. A może powstanie nawet Beatnik Bandit?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:Adam, co to za ptaszydło srebrne z przodu zamontowałeś?
To jest to:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x48

W wersji pochromowanej.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Na zdjęciu co pokazał Karwik widać, że wierzch toto ma całkiem płaski. Może zacząć od tego, że zrobić tę płaską powierzchnię i dopiero od niej budować w dół?

Fajnie, że zrobiłeś to autko bo nie wiedziałem, że są na świecie takie zakręcone konstrukcje.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Jak na mój gust odwzorowanie bardzo fajne. Fotomontaż z pierwszej fotki także bardzo udany. Fajny pojazd. ;-)

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:To jest to:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x48

W wersji pochromowanej.
Pytałem Adama ale wiedziałem, że Ty odpowiesz, Longer :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Czy dwie takie kopułki łączą się normalnie w jedną kulkę ?

Obrazek
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Tylko za uzyciem triku ktory powoduje ze w srodku jest pelno "smieci"...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ